مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکترسلام – سایت رسمی

عکس اول وبلاگ دکترسلام

(24ساعته + تعرفه مصوب) (حضوری، تلفنی، آنلاین) مشاوره خانواده؛ مشاوره زناشویی؛ مشاوره ازدواج؛ مشاوره فردی

تمامی مشکلات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن توسط مشاوران مجرب و متخصص حل می‌شود

 • ارائه خدمات مشاوره حضوری / تلفنی یا آنلاین WhatsApp (از سراسر دنیا)
 • بدون نیاز به دریافت نوبت قبلی
 • فعالیت شبانه روزی و 24ساعته (حتی در روزهای تعطیل)
 • دارا بودن تیمی از بهترین روانشناسان تهران که همگی بیش از 10 سال تجربه کاری دارند 
 • امکان دریافت مشاوره فوری در هر ساعت از شبانه روز
 • اختصاص روانشناس متخصص در حیطه درخواستی
 • ارائه تعرفه های مصوب دولتی
سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

ارتباط سریع و 24ساعته
⇓ کافیست کلیک کنید ⇓
عکس دوم وبلاگ مرکز مشاوره دکتر سلام

مشاوره روانشناسی حضوری

مشاوره روانشناسی حضوری - 24ساعته + تعرفه بهزیستی

فهرست مطالب

مشاوره روانشناسی حضوری چه کمک هایی به مردم یک جامعه میتواند بکند؟ یک مشاور و روانشناس چگونه میتواند در مشکلات زندگی مفید واقع شود؟ آیا در نظر دارید با کمک مشاوره روانشناسی حضوری مشکلاتی از قبیل مشکلات زناشویی، مشکلات خانوادگی، مشکلات فرزندپروری و یا افسردگی را رفع کنید؟
مشاوره روانشناسی حضوری یکی از مهمترین و رایج ترین نوع از خدمات علم روانشناسی است که می تواند در بسیاری از جنبه های زندگی به افراد کمک کند. به همین دلیل ما بر خود لازم دانستیم تا در این مطلب از مطالب مرکز مشاوره روانشناسی دکترسلام، شما را با کاربردها و مزایای مشاوره حضوری آشناکنیم تا با پی بردن به اهمیت این موضوع، بیش از پیش به سلامت روان خود و اطرافیانتان اهمیت بدهید و نقش مشاوره روانشناسی حضوری را در زندگیتان جدی تلقی کنید.

مرکز تخصصی مشاوره روانشناسی حضوری در تهران

مشاوره روانشناسی حضوری تهران

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکترسلام به عنوان اولین مرکز مشاوره روانشناسی جضوری تهران بصورت 24ساعته فعالیت دارد. این مرکز با 2شعبه در تهران (میدان ونک و بلوار اندرزگو) آماده خدمت رسانی میباشد.

بطور کلی میتوان گفت اصلی ترین بخش مشاوره، ارتباطی است که بین مراجع و روانشناس برقرار میشود. در جوامع امروزی و عصر ارتباطات، راه و روش های مختلفی برای ارتباط بین مراجع و روانشناس وجود دارد که هرکدام از آنها ویژگی ها و مزایای خودش را دارد. ما در کلینیک روانشناسی دکترسلام به سه روش مشاوره روانشناسی حضوری تهران / مشاوره روانشناسی آنلاین / مشاوره روانشناسی تلفنی فعالیت میکنیم.

مشاوره روانشناسی حضوری تهران در مرکز مشاوره دکترسلام

مشاوره روانشناسی حضوری در میدان ونک

از متداول ترین و موثرترین روش مشاوره، مشاوره روانشناسی حضوری است. در این روش، مراجع و روانشناس بطور مستقیم و رو در رو صحبت میکنند. در مشاوره حضوری، مشاور علاوه بر شنیدن صدا و لحن مراجع، حالات چهره و زبان بدن مراجع را مشاهده و ارزیابی میکند و میتواند درک راحت تری از دغدغه های مراجع داشته باشد. البته این نوع مشاوه، محدودیت های خاص خودش را نیز دارد. مثلا نیاز به دریافت نوبت قبلی دارد و همچنین صرفا در ساعت های اداری و کاری باید به مطب مراجع کرد. ولی در مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین معمولا نیاز به نوبت قبلی نیست و حتی میتوان بطور 24ساعته از خدمات استفاده کرد. همچنین مراجعه به مطب هم دردسرهای دیگری از قبیل مشکلات مربوط به رفت و آمد و ترافیک را نیز ممکن است داشته باشد و یا اینکه ممکن است در مشاوره روانشناسی حضوری، با از گفتن یکسری کارها و اتفاقات شرم و خجالت داشته باشیم و یا دوست نداشته باشیم شناخته شویم که همه این ها با مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین قابل رفع است. جهت دریافت مشاوره حضوری کافیست با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت نوبت مشاوره شما را در نزدیک ترین زمان ممکن (در 90درصد مواقع یک یا دوروز آینده میباشد) بدهیم.

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی، اولین روش مشاوره غیرحضوری است. مشاوره تلفنی، در ظرف مدت کوتاهی از محبوبیت بالایی برخوردار شده و بعنوان روش جایگزین مشاوره حضوری استفاده میشود. مشاوره روانشناسی تلفنی به دلیل مزایای زیادی که دارد باعث افزایش استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی شده است. برخی از مزایای بیشمار مشاوره تلفنی عبارت اند از:

 • استفاده ناشناس از خدمات مشاوره و نبود شرم و خجالت در مطرح کردن مسائل
 • عدم نیاز به رفت و آمد و برخورد با مشکلات ترافیکی و حمل و نقل
 • ارتباط سریع و فوری با روانشناس در مواقع بحرانی
 • دسترسی آسان به روانشناس در هر زمان و مکان
 • صرفه جویی در زمان و هزینه ها
 • عدم نیاز به دریافت نوبت قبلی

مشاوره روانشناسی آنلاین

یکی دیگر از رایج ترین روش های مشاوره، مشاوره روانشناسی آنلاین است. مشاوره روانشناسی آنلاین که مستلزم دسترسی به اینترنت است در بستر واتساپ انجام میشود و به سه روش تماس تصویری، تماس صوتی و ارتباط چتی صورت میگیرد. البته استفاده از روش سوم فقط در زمانهای خاص توصیه میشود.

مشاوره حضوری روانشناسی

جلسات مشاوره روانشناسی حضوری میتواند به بهبود زندگی کمک کند و یک احساس رضایت خاطر و آرامش درونی را برای شما به ارمغان بیاورد. دلیل این امر این است که جلسه مشاوره ویژگی هایی دارد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره میکنیم.

مشاوره روانشناسی حضوری به تغییر طرز فکر کمک میکند

خیلی از اوقات مشاهده میشود که مهم ترین و اصلی ترین بخش از مقابله با مشکلات و چالش های زندگی، داشتن طرز تفکر غلط در آن موضوع است. مشاوره روانشناسی حضوری به مراجع کمک میکند تا از طریق بازسازی شناختی و تغییر الگوهای فکری که نتیجه تجربیات بد گذشته است، بتواند این مشکل را حل کند. همچنین مشاور روانشناس به شما در تصمیم گیری های حساس در این زمینه کمک و راهنمایی میکند.

مشاوره روانشناسی حضوری به ریشه یابی مشکلات درونی کمک میکند

ممکن است افراد یک تصور کلی و خام از مشکلات موجود در زندگی خود داشته باشند و از مواردی که منجر به بروز مشکل شده است و از نظر پنهان است خبر نداشته باشند. در جلسه مشاوره روانشناسی حضوری، روانشناس از طریق مصاحبه و یا انجام تست های روانشناسی به جهت ارزیابی اوضاع، به ریشه یابی دقیق مشکلات درونی کمک میکند و همین امر در بهبود حل مشکلات کمک بسزایی میکند.

دکتر روانشناس به شما در تغییر رفتار و عادت منفی کمک میکند

تغییر افکار در بیشتر موارد بهترین نقطه برای شروع تغییر رفتار است. همچنین ممکن است همزمان با تغییر افکار مخرب، به تغییر رفتار و عادت منفی هم نیاز باشد. دکتر روانشناس برای پیشبرد این امور نیز کمک میکند و با ایجاد یک روند درمانی-اصولی و تزریق انگیزه به مراجع برای دستیابی به سلامت روان، اثرگذاری مفیدی دارد.

دکتر روانشناس دانش و تجربه خود را به شما انتقال میدهد

یکی از مزایای دریافت مشاوره روانشناسی حضوری این است که دکتر روانشناس با دانش و تجربه ای که دارد، بسیاری از مشکلات مشابه و پاسخ های درست به آن را درک کرده است و شرایط کنونی و آینده شما را در بسیاری از مراجعین خود دیده است. علاوه بر این، دکتر روانشناس با مطالعه و آموزشی که طی سالها دیده، میتواند موقعیت ها را بطور تخصصی بررسی کند و راه حل هایی را پیشنهاد دهد که موثر بودن آن به اثبات رسیده است.

مشاور روانشناس از شما حمایت عاطفی میکند

مشاور روانشناس باید در زمان ناراحتی حاصل از مشکلات زندگی، از شما حمایت عاطفی کند. اگرچه اعضای خانواده شما و بطور کلی افرادی که در زندگی شما حضور دارند ممکن است به احساسات و عواطف شما توجه نکنند و یا درکی از حال درونی شما نداشته باشند، ولی مشاور روانشناس برای حمایت از شما برای بهبود اوضاع، این کار را بخشی از وظیفه خود میداند و در این امر احساس مسئولیت میکند. مهم نیست احساس و یا گذشته شما چه بوده باشد، مشاور روانشناس در هر حال از تلاش های شما برای بهبود سلامت روان و زندگی خود، حمایت میکند.

مشاور روانشناس به حرف های شما با جان و دل گوش میدهد

خیلی از اوقات تمام چیزی که مراجع نیاز دارد، شنیده شدن حرفهای او از جانب یک فرد با درک است. یکی از وظایف مهم مشاور روانشناس این است که به گفته های مراجعین با دقت گوش دهد و شنونده ماهر و فعالی باشد تا بتواند صحبت های مراجع را که اغلب در زندگی درک نمیشود را به خوبی بفهمد. همچنین مشاور به کمک مراجع راهکارها را ارائه میدهد.

مشاوره روانشناسی حضوری به شما کمک میکند آسیب روانی خود را رفع کنید

مراجعینی که از آسیب روانی حاصل از اتفاقات تلخ گذشته رنج میبرند، اغلب اوقات استرس و اضطراب، افسردگی و احساسات هیجانی منفی نیز دارند. مشاور روانشناس در مشاوره روانشناسی حضوری نه تنها در گوش دادن به مشکلات شما حضور دارد، بلکه به شما کمک میکند بفهمید چگونه آسیب ها بر سلامت روان شما اثر گذاشته اند. دکتر روانشناس شمارا به دیدگاه بهتری نسبت به مشکلات میرساند و کمک میکند هر چه سریعتر زندگی بهتری را تجربه کنید.

دکتر روانشناس به شما مهارت های زندگی را یاد میدهد

دکتر روانشناس انواع مختلفی از مهارت های زندگی را برای کمک به شما در مشکلات زندگی یاد میدهد. این مهارت های زندگی میتواند شیوه صحیح تربیت فرزند، شیوه شناخت و انتخاب درست از همسر آینده، مهارت حل مسئله، نحوه ارتباط بین فردی درست و …باشد. مهارت های زندگی به شما کمک میکند تا در تصمیم گیری و اقدامات خود به درستی عمل کنید.

مشاوره چیست

مشاوره در لغت به معنی مشورت و دریافت کمک و اطلاعات از یک فرد متخصص در زمینه مورد نظر است. همچنین مشاوره در زمینه ها و اهداف گوناگونی میتواند صورت بگیرد. اما در عامه ی مردم، بیشتر به جنبه روانشناختی (مشاوره روانشناسی) مطرح است که هدف آن بهبود سلامت روان، افزایش کیفیت زندگی و بهترشدن روابط بین فردی است.

مشاوره روانشناسی چیست

یک مشاور، تحصیلات تکمیلی و تخصص های لازم در علم روانشناسی را طی کرده است و توانایی این را دارد تا به افراد در بسیاری از مشکلات زندگی کمک و راهنمایی موثری کند. درواقع مشاوره روانشناسی، اقدامی حمایتی بر پایه علم روانشناسی است و هدفش کمک به انسان ها برای بهبود سلامت روان، افزایش کیفیت زندگی و بهترشدن روابط بین فردی است. از متداول ترین زمینه های مشاوره روانشناسی میتوان به مشاوره خانواده، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره کودک، مشاوره خیانت همسر،مشاوره زوجین و مشاوره روابط زناشویی اشاره کرد.
همچنین مشاوره روانشناسی به روش های مختلفی انجام میپذیرد. روش هایی مثل مشاوره روانشناسی تلفنی / مشاوره روانشناسی آنلاین و مشاوره روانشناسی حضوری که هرکدام برحسب نیاز و سلیقه شما میتواند کارآمد باشد.

کاربردهای مشاوره روانشناسی حضوری

همینطور که گفته شد مشاوره روانشناسی حضوری یکی از مهمترین و رایج ترین نوع از خدمات علم روانشناسی است که که می تواند در بسیاری از جنبه های زندگی به افراد کمک کند. در مشاوره روانشناسی حضوری، مشاور و مراجع در یک محیط تخصصی و مناسب (اتاق مشاوره) رو به روی هم قرار گرفته و به بررسی و حل مشکلات و چالش های زندگی میپردازند.
زمان استاندارد برای هر جلسه از مشاوره روانشناسی حضوری بین 45دقیقه تا 60دقیقه است و تعداد جلسات نیز بسته به نوع مشکل مراجع و نظر مشاور تعیین میشود که بطور میانگین بین 1 تا 4 جلسه میتواند باشد.
آشنایی با مراجع، دریافت اطلاعات اولیه (یعنی آگاهی کامل از مشکل، بررسی دقیق مشکل، بررسی عوامل موثر در بوجود آمدن و تداوم مشکل، فهمیدن دلیل مراجعه به روانشناس)، هدف گذاری و طی کردن روند مشاوره روانشناسی حضوری از مراحل و فرآیندهای این کار می باشد.
مشاوره خانواده، مشاوره فرزندپروری و ارتباط با فرزند، مشاوره زناشویی، مشاوره درمورد اختلاف زن و شوهر، مشاوره زناشویی قبل از ازدواج، بهبود روابط اجتماعی و درمان اختلالات روانشناختی از جمله کابردهای مشاوره روانشناسی حضوری است که روانشناس با رویکردهای مختلفی مثل روانکاری یا رویکرد شناختی-رفتاری و یا تست شخصیت شناسی به مراجعین کمک میکند.
همچنین مشاوره روانشناسی حضوری میتواند به صورت فردی یا گروهی هم انجام شود (این امر بستگی به شرایط مراجع و نظر مشاور دارد)