مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

مرکز مشاوره دکترسلام

اولین کلینیک 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره حضوری
سرعت و سهولت

فرآیند نوبت دهی در اسرع وقت صورت میگیرد و حداکثر طی 10دقیقه به تراپیست مجرب در حیطه درخواستی وصل میشوید.

تعرفه های مصوب

کلیه خدمات با تعرفه کمتر از تعرفه مصوب 1403 انجام میشود. همچنین تمامی مشاورین بیش از 10سال تجربه کاری دارند.

تایم کاری منعطف

شما در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل، میتوانید از خدمات مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری استفاده کنید.

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

عشق غیرممکن

مشاوره رابطه برای فراموشی عشق غیر ممکن

فهرست مطالب

گاهی یک عشق غیر ممکن می تواند ما را در غم و اندوه مطلق فرو ببرد. به همین دلیل، اگر فکر می کنید در این شرایط هستید، مهم است که شما با یک روانشناس مشورت کنید. گاهی اوقات بهترین راه برای غلبه بر یک عشق غیرممکن این است که به یاد داشته باشیم که عشق واقعی زندگی ما خودمان هستیم. برای رهایی و مواجهه با عشق غیر ممکن میتوانید از خدمات مشاوره رابطه (حضوری، تلفنی و آنلاین) استفاده کنید.

چرا عاشق عشق غیر ممکن می شویم؟ وقتی عاشق یک عشق غیرممکن هستید چه باید کرد؟ عاشق شدن به عشق غیرممکن در زندگی ما، یکی از ناراحت کننده ترین و دردناک ترین احساساتی است که یک انسان می تواند تجربه کند. وقتی عشق متقابل است، مردم احساس خوشبختی زیادی را تجربه می کنند و از طرف دیگر، عشق های غیر ممکن می توانند عزت نفس و امنیت شما را مختلل کنند. دردی که در طول یک عشق غیر ممکن احساس می شود می تواند آنقدر قوی شود که افراد را به حالت افسردگی سوق دهد، زیرا این احساسات یا خیال پردازی ها می توانند بر تعادل عاطفی و روانی شما تأثیر بگذارند.

مشاوره رهایی و مواجهه با عشق غیر ممکن

عشق غیر ممکن چیست؟

وقتی از عشق‌های غیرممکن صحبت می‌کنیم، نشان می‌دهیم که یک فرد می‌خواهد با کسی باشد که بعید است با او اتفاق بیفتد. بسیاری از اوقات، تجربه این احساسات منجر به استرس می شود.

چرا عاشق یک عشق غیر ممکن می شویم؟

در تئوری مردم فکر می‌کنند که ما آزاد هستیم که عاشق کسی شویم یا نه. اما در واقعیت انتخاب های عاشقانه ما کمتر از آن چیزی است که ممکن است تصور شود. این تمایل به دوست داشتن عشق های غیرممکن می تواند دقیقاً از دوران کودکی ما سرچشمه بگیرد. به حدی که تربیت ما می تواند ما را مجبور کند که فقط عاشق نوع خاصی از افراد شویم.

در بسیاری از موارد، مردم به دنبال عشقی هستند که رفتاری را که در دوران کوچکی با ما داشته اند را بازسازی کند. مشکل این است که گاهی اوقات محبتی که از والدین خود دریافت می کنیم ممکن است از ویژگی هایی تشکیل نشده باشد که همه ما در یک رابطه «مثبت» تعریف می کنیم.

به این ترتیب این موارد می تواند ما را مستعد کند تا در بزرگسالی به دنبال شریک هایی بگردیم که با ما خوب نیستند یا افرادی هستند که برقراری رابطه با آنها غیرممکن است. به این دلیل است که با دریافت یک نوع عشق در دوران کودکی، احساس می کنیم به آنچه برایمان آشناتر است جذب می شویم.

چرا عاشق یک عشق غیر ممکن می شویم؟

چگونه یک عشق غیرممکن را فراموش کنیم؟

همانطور که متوجه شدیم، عاشق شدن به یک عشق غیرممکن می تواند بر رفاه یا سلامت روان ما تأثیر منفی بگذارد. برای غلبه بر عشق غیرممکنی که نمی توانیم از سرمان بیرون کنیم، بسیار مهم است که سعی کنیم بر درون خودمان کار کنیم. در این زمینه مشاوره تلفنی روانشناسی میتواند کمک بسزایی کند. همچنین روانشناسان موارد زیر را توصیه می کنند تا بتوانید آن عشق های پیچیده را پشت سر بگذارید.

01 – دور شوید

در هر فرآیند دلخراشی، اگر چیزی که می‌خواهید فراموش کردن یک عشق غیرممکن است، باید سعی کنید ارتباط با آن فرد مورد علاقه خود را متوقف کنید. در واقع هر بار که آن شخص را می بینید یا به یاد می آورید، یک مدار مغزی فعال می شود که تمام واکنش های عصبی شیمیایی پشت عاشق شدن را ایجاد می کند. این تأثیری مشابه زمانی دارد که فردی به مواد مخدر معتاد است و باعث می‌شود ما بیشتر از آن شخص بخواهیم یا بیشتر از آن احساسات احساس کنیم.

بنابراین برای متوقف کردن این اعتیاد به یک عشق غیرممکن، ضروری است که از تقویت این ایده که این فرد به همه این احساسات منجر می شود، دست بردارید. نکته کلیدی این است که به او فکر نکنید و سعی کنید از آن احساسات اعتیاد دوری کنید.

02 – غیرممکن بودن را بپذیرید

برای متوقف کردن تمام محرک های یک عشق غیرممکن، ضروری است که بپذیرید که این رابطه نمی تواند اتفاق بیفتد. به این ترتیب نگرش شما ضروری است تا بتوانید تمام احساسات ناامیدی را که در پشت عشق های پیچیده پنهان می شوند، متوقف کنید. بنابراین پذیرش آن اولین قدم برای کمک نکردن به درد شماست.

03 – با مشاور صحبت کنید

صحبت کردن با مشاور در مورد این احساسات می تواند به کاهش درد شما در این عشق غیرممکن کمک کند. دلیل آن این است که گفتن این احساسات به فرد کمک می کند تا احساس ناامیدی را کاهش دهد و همچنین داشتن پشتیبان برای پشت سر گذاشتن این عشق های پیچیده خوب است.

04 – روی عزت نفس خود کار کنید

وقتی این موقعیت ها در مورد عشق های غیرممکن اتفاق می افتد، زمان خوبی برای تلاش است که روی عزت نفسمان کار کنیم. به این ترتیب این موقعیت بهترین بهانه برای تمرکز روی خود و شروع بازسازی خود است. پیدا کنید که چه می خواهید، اهداف واقعی شما چیست و خود را از پایه و اساس، تجزیه و تحلیل کنید. تمرکز روی خود بهترین راه حل برای فراموش کردن یک عشق غیرممکن خواهد بود.

05 – از منطقه راحتی خود خارج شوید

ذهن ما گاهی بدترین دشمن ماست. دلیل آن این است که مغز ما به دنبال ثبات و روال عادی برای احساس امنیت است زیرا امنیت مستلزم بقا است. به همین دلیل مبارزه با آن اغلب سخت و دشوار است. بهترین راه برای فراموش کردن یک عشق غیرممکن این است که از منطقه آسایش خود خارج شوید است. در واقع ارتباطات جدید ایجاد می شود و آنهایی که به زندگی روزمره ما مربوط می شوند شروع به فراموشی می کنند.

شیمی پشت عشق غیرممکن

عاشق شدن پدیده ای پیچیده است که عوامل زیستی و فرهنگی در آن حضور دارند. به این ترتیب وقتی جذب فردی می شویم، مغزمان تغییر می کند و یک سری واکنش های شیمیایی رخ می دهد که در نهایت باعث تغییر در درک ما از جهان می شود. هنگامی که فردی احساس شیفتگی می کند، شیمی پشت این فرآیند در نهایت توجه ما را منحرف می کند زیرا ما را دچار وسواس میکند و اگر نتوانیم آن انگیزه یا احساس را مصرف کنیم، می تواند ما را از بین ببرد.

عشق متقابل به ما احساس خوبی می دهد، زیرا مغز ما هنگام تجربه آن، دوپامین، سروتونین و اکسی توسین را از جمله سایر انتقال دهنده های عصبی و هورمون هایی که به ما احساس انرژی و انرژی می دهند آزاد می کند.

اما به محض اینکه به یک عشق غیرممکن یا یک عشق ممنوع می رسد، این آبشار شیمی که با عشق تجربه می کنیم به نزول می رسد و مشکلات جدی برای ثبات عاطفی ما ایجاد می کند. به این ترتیب زمانی که انتظارات پشت این روابط عاشقانه پیچیده برآورده نمی شود، سطح سروتونین در مغز ما کاهش می یابد که در نهایت با رفتارهای افسردگی و وسواسی همراه می شود. یعنی وقتی کسی عشقی متقابل اما غیرممکن را تجربه می‌کند یا عاشق عشقی غیرممکن است، تأثیر آن روی مغزمان مانند زمانی است که مصرف مواد مخدری را که به آن معتاد کرده‌ایم قطع می‌کنیم.

اثر رومئو و ژولیت

اگر زمانی که عاشق کسی شدیم، همیشه انتظاراتمان برآورده می شد عالی بود. اما در واقعیت عشق غیرممکن بسیار رایج است. این نوع از عشق پیچیده می تواند برای سلامت روان ما مضر باشد زیرا این نوع احساس مستلزم همه چیز است.

کارشناسان عشق غیرممکن را «اثر رومئو و ژولیت» نامیده‌اند. این موضوع به این دلیل است که احساس میل، انگیزه یا نیاز به بودن با فرد مورد علاقه به دور از ناپدید شدن، زمانی که این ناممکن وجود دارد، افزایش می‌یابد. این یک جذابیت خاص برای ناامیدی است زیرا مغز ما می خواهد تمام تأثیرات مثبت عشق را با وجود غیرممکن بودن احساس کند.

مطالعه منابع بیشتر: ninisite

error: شما قادر به کپی مطالب این سایت نیستید
پیمایش به بالا