مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

کلینیک روانشناسی دکترسلام

اولین مرکز 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره حضوری
سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

مشاوره روانشناسی

فهرست مطالب

ما در کلینیک روانشناسی دکترسلام اعتقاد داریم مشاوره روانشناسی باید توسط روانشناس متخصص در زمینه درخواستی انجام شود. چرا که مشاوره روانشناسی موضوعات مختلفی دارد و یک روانشناس نمیتواند در تمام موضوعات از قبیل (درمان اختلال، ازدواج، خانواده، کودک، اعتیاد و …) متخصص باشد. به همین دلیل ما برای مشاوره روانشناسی، یک روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را به شما معرفی میکنیم که بطور قطع از جلسات مشاوره روانشناسی رضایت داشته باشید. برای برای حوزه خانواده، یک روانشناس متخصص در حوزه خانواده و برای درمان افسرذگی یکی روانشناس متخصص در درمان افسردگی را به شما معرفی میکنیم.

لازم به ذکر است تمامی روانشناسان مرکز ما بیش از 10 سال تجربه کاری دارند و هر یک صرفا در زمینه مشخصی فعالیت میکنند که همین امر در بهبود حل مشکلات مراجعین تاثیر بسزایی دارد. کلینیک روانشناسی دکترسلام با فعالیت 24ساعته و شبانه روزی، آماده ارائه انواع خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی، آنلاین و حضوری می باشد.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره خانواده (حضوری، تلفنی، آنلاین)

 

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره روانشناسی تلفنی، اولین روش مشاوره غیرحضوری است. مشاوره روانشناسی تلفنی، در ظرف مدت کوتاهی از محبوبیت بالایی برخوردار شده و بعنوان روش جایگزین مشاوره حضوری استفاده میشود. مشاوره روانشناسی تلفنی به دلیل مزایای زیادی که دارد باعث افزایش استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی شده است. برخی از مزایای بیشمار مشاوره تلفنی عبارت اند از:

 • عدم رفت و آمد
 • سهولت و سرعت در دریافت مشاوره
 • امکان ارتباط آسان با روانشناس در هر زمان و مکان
 • عدم نیاز به دریافت نوبت قبلی
 • صرفه جویی در زمان و هزینه ها
 • امکان دریافت مشاوره در مواقع بحرانی
 • استفاده ناشناس از خدمات مشاوره و نبود شرم و خجالت در مطرح کردن مسائل

مشاوره روانشناسی تلفنی هیچ فرقی در کیفیت با مشاوره حضوری ندارد و صرفا دردسرهای مشاوره حضوری را حذف میکند. مشاوره روانشناسی تلفنی میتواند در بسیاری از برهه های زندگی امروزی، شما را به سمت‌وسوی درستی هدایت ‌کند، از بروز و یا عمیق تر شدن مشکلات جلوگیری کند و نتایج بسیار مثبتی در زندگی داشته باشد.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره خیانت

مشاوره روانشناسی تلفنی - 24ساعته ساعته + تعرفه بهزیستی

مشاوره روانشناسی تلفنی با موبایل

آیا شده در برابر ناراحتی‌ها و مشکلات زندگی دچار درماندگی شوید و نیاز داشته باشید بصورت فوری با یک روانشناس صحبت کنید؟ مشاوره روانشناسی تلفنی با موبایل، باعث میشود افراد در هر زمان و مکانی بتوانند به راحتی مشکلات خود را با روانشناس در میان بگذارند.

مشاوره روانشناسی تلفنی با موبایل، میتواند در تمامی زمینه های مشاوره کاربرد داشته باشد. در ادامه به برخی از موضوعات رایج در مشاوره روانشناسی تلفنی با موبایل پرداخته میشود:

 • آشنایی قبل از ازدواج
 • اختلافات زناشویی
 • مسائل مربوط به خانواده
 • مسائل مربوط به خیانت همسر
 • مسائل مربوط به قبل و بعد طلاق
 • مسائل مربوط به کودکان و نوجوانان
 • مشاوره روانشناسی تلفنی برای بهبود روابط والد-فرزند
 • افزایش مهارت ارتباطی و بهبود روابط بین فردی
 • پیشرفت کاری و پیشرفت تحصیلی
 • اندوه پس از مرگ و از دست دادن عزیزان
 • مواجهه با تغییرات بزرگ در زندگی
 • اختلال افسردگی
 • اختلال استرس و اضطراب
 • اختلال وسواس فکری-رفتاری
 • مشاوره روانشناسی تلفنی برای کاهش ایده خودکشی
 • پرخاشگری
 • بهبود کیفیت زندگی و کسب آرامش و رضایت خاطر از زندگی
 • و…

مشاوره روانشناسی تلفنی با موبایل

تماس با مشاوره روانشناسی تلفنی

بعضی از افراد ترجیح می دهند مشکلات و چالش های زندگی خود را شخصا و به تنهایی حل کنند و تا سرحد ممکن کسی نباشند که از مشاوره روانشناسی استفاده میکند. همچنین اگر خودتان با با خدمات تماس با مشاوره روانشناسی تلفنی مشکلی نداشته باشید، ممکن است در اطراف خود کسانی را دیده باشید که معتقدند خدمات روانشناسی برای کسانی است که مشکلات خیلی حاد دارند و به اصطلاح روانی شده اند!

ولی حقیقت این است که تماس با مشاوره روانشناسی تلفنی به افراد کمک می کند که ذهن خود را بهتر بشناسند و بتوانند مشکلات را به درستی مدیریت کنند و در بزنگاه های زندکی تصمیمات درستی بگیرند. به کمک تماس با مشاوره روانشناسی تلفنی، میتوان از دست احساسات و افکار مخرب رها شد و به خود و زندگی خود احساس بهتری داشت.

مشاوره روانشناسی آنلاین

آیا تا به حال از مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده کرده اید؟ قبل از آن که خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین در واتساپ را انتخاب کنیم باید دلیل مراجعه به یک روانشناس را بدانیم. همینطور که از نامش پیداست، روانشناس کسی هست که به مطالعه و بررسی ذهن و روان پرداخته و به حل مشکلات مربوط به حوزه رفتار، ذهن، روان و روابط کمک می کند. در جامعه امروزی که بصورت لحظه ای علم و تکنولوژی در حال پیشرفت است، ما میتوانیم بصورت آسان و 24ساعته از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین در واتساپ استفاده کنیم و به راحتی مشکلات خود را با روانشناس مطرح کنیم و برای برطرف کردن آنها راهکار دریافت کنیم.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره اختلاف زن و شوهر

موارد استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین متنوع است جهت دریافت مشاوره با شماره 02125917355 تماس بگیرید

مشاوره روانشناسی آنلاین برای اعضای خانواده

خانواده از مهمترین ارکان احساس خوشبختی و رضایت خاطر از زندگی است. خانواده میتواند تمام زندگی یک فرد را تحت شعاع خود قرار دهد و از این رو هر معضلی که در خانواده باشد باید بررسی شود و راه درمان آن به کارگیری شود. از جمله این معضلات می توان به تعارضات والد-فرزندی، اختلاف زناشویی، اختلاف با خانواده همسر، خیانت، طلاق، اعتیاد و سردی روابط بین اعضا اشاره کرد.

شما می توانید با بهره گیری از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین خانواده با بهترین روانشناسان تهران که همگی بیش از 10سال تجربه کاری دارند، راهکارهای شیوه مواجهه و برون رفت از ناراحتی ها، مشکلات و چالش های زندگی را فراگیرید.

مشاوره روانشناسی آنلاین برای ازدواج

مشاوره روانشناسی آنلاین برای ازدواج، جهت بررسی نکات لازم برای رسیدن به یک ازدواج موفق کاربرد دارد. مشاوره روانشناسی آنلاین با مشاوره و مصاحبه و انجام آنلاین آزمون و پرسشنامه های ازدواج، باعث شناخت از شخصیت طرف مقابل آشنا شده و میزان سازگاری دو طرف با یکدیگر بررسی میکند.

می دانید که در جامعه امروزی افراد زیادی با فرهنگ ها و تربیت های مختلفی زندگی می کنند و اخلاق متفاوتی دارند. بسیاری از افراد ممکن است اختلالات روحی و روانی داشته باشند و فقط یک روانشناس قادر به فهمیدن آن است. اگر مقوله ازدواج بصورت اصولی از جوانب مختلف (مثل فرهنگ خانوادگی، سلیقه های زوجین، طرز فکر واقعی افراد، سلامت روان، میزان مسئولیت پذیری و …) بررسی نشود ممکن است عواقب ناگواری که حتی بعد از طلاق نیز ادامه دارد داشته باشد. مشاوره روانشناسی آنلاین در زمینه ازدواح به شما کمک میکند که بهترین انتخاب را در مهم ترین بخش زندگی خود بگیرید.

مشاوره روانشناسی آنلاین برای روبط زناشویی

جالب است بدانید روابط زناشویی بین زوجین، در صورت خوب بودن ۲۰% و در صورت بد بودن ۸۰% در زندگی مرد و زن تاثیر گذار است! ظاهرا این آمار گویای اهمیت روابط زناشویی در بین زوجین است. دانش روانشناسی نیز به خوبی از اهمیت آن آگاه شده و دست به کار شده است تا پرده باورهای نادرست را کنار بزند و زوجین را با واقعیت های رابطه زناشویی آشنا کند. مشاوره روانشناسی آنلاین برای روابط زناشویی، از مشکلات روابط زناشویی گره گشایی میکند و به حل تعارضات زناشویی کمک میکند.

مشاوره روانشناسی آنلاین برای مشکلات فردی

زندگی یعنی فراز و نشیب و این مشخصه بارز زندگی است که هر فرد از لحظه تولد تا لحظه مرگ همواره با ناراحتی، مشکلات و چالش های مختلفی روبرو می شود. شناخت و تقویت توانایی های فردی در فرد میتواند به موفقیت در فراز و نشیب های زندگی کمک شایانی کند. موضوعات مختلف و زیادی برای دریافت مشاوره روانشناسی آنلاین برای مشکلات فردی وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره میکنیم:

 • بهبود روابط بین فردی
 • لذت نبردن از زندگی
 • احساس تنهایی
 • احساس درک نشدن توسط اطرافیان
 • اعتیاد به هرچیزی! اعم از مواد مخدر، رابطه جنسی و رابطه عاطفی
 • کاهش اعتماد به نفس
 • افزایش مسئولیت پذیری
 • همیشه غمگین یا عصبانی بودن.
 • مرگ یکی از عزیزان
 • سوگ عاطفی یا شکست عشقی
 • درمان اختلال شخصیت
 • موفقیت شغلی و موفقیت تحصیلی

سایت مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره روانشناسی حضوری

مشاوره روانشناسی حضوری چه کمک هایی به مردم یک جامعه میتواند بکند؟ یک مشاور و روانشناس چگونه میتواند در مشکلات زندگی مفید واقع شود؟ آیا در نظر دارید با کمک مشاوره روانشناسی حضوری مشکلاتی از قبیل مشکلات زناشویی، مشکلات خانوادگی، مشکلات فرزندپروری و یا افسردگی را رفع کنید؟ مشاوره روانشناسی حضوری یکی از مهمترین و رایج ترین نوع از خدمات علم روانشناسی است که می تواند در بسیاری از جنبه های زندگی به افراد کمک کند.

همینطور که گفته شد مشاوره روانشناسی حضوری یکی از مهمترین خدمات روانشناسی است که می تواند در بسیاری از جنبه های زندگی به افراد کمک کند. در مشاوره روانشناسی حضوری، مشاور و مراجع در یک محیط تخصصی و مناسب (اتاق مشاوره) رو به روی هم قرار گرفته و به بررسی و حل مشکلات و چالش های زندگی میپردازند. زمان استاندارد برای هر جلسه از مشاوره روانشناسی حضوری بین 45دقیقه تا 60دقیقه است و تعداد جلسات نیز بسته به نوع مشکل مراجع و نظر مشاور تعیین میشود که بطور میانگین بین 1 تا 4 جلسه میتواند باشد.

آشنایی با مراجع، دریافت اطلاعات اولیه (یعنی آگاهی کامل از مشکل، بررسی دقیق مشکل، بررسی عوامل موثر در بوجود آمدن و تداوم مشکل، فهمیدن دلیل مراجعه به روانشناس)، هدف گذاری و طی کردن روند مشاوره روانشناسی حضوری از مراحل و فرآیندهای این کار می باشد. مشاوره خانواده، مشاوره فرزندپروری و ارتباط با فرزند، مشاوره زناشویی، مشاوره درمورد اختلاف زن و شوهر، مشاوره زناشویی قبل از ازدواج، بهبود روابط اجتماعی و درمان اختلالات روانشناختی از جمله کابردهای مشاوره روانشناسی حضوری است که روانشناس با رویکردهای مختلفی مثل روانکاری یا رویکرد شناختی-رفتاری و یا تست شخصیت شناسی به مراجعین کمک میکند.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره روانشناسی حضوری تهران در مرکز مشاوره دکترسلام

مشاوره روانشناسی حضوری به تغییر طرز فکر کمک میکند

خیلی از اوقات مشاهده میشود که مهم ترین و اصلی ترین بخش از مقابله با مشکلات و چالش های زندگی، داشتن طرز تفکر غلط در آن موضوع است. مشاوره روانشناسی حضوری به مراجع کمک میکند تا از طریق بازسازی شناختی و تغییر الگوهای فکری که نتیجه تجربیات بد گذشته است، بتواند این مشکل را حل کند. همچنین مشاور روانشناس به شما در تصمیم گیری های حساس در این زمینه کمک و راهنمایی میکند.

مشاوره روانشناسی حضوری به ریشه یابی مشکلات درونی کمک میکند

ممکن است افراد یک تصور کلی و خام از مشکلات موجود در زندگی خود داشته باشند و از مواردی که منجر به بروز مشکل شده است و از نظر پنهان است خبر نداشته باشند. در جلسه مشاوره روانشناسی حضوری، روانشناس از طریق مصاحبه و یا انجام تست های روانشناسی به جهت ارزیابی اوضاع، به ریشه یابی دقیق مشکلات درونی کمک میکند و همین امر در بهبود حل مشکلات کمک بسزایی میکند.

روانشناس به شما در تغییر رفتار و عادت منفی کمک میکند

تغییر افکار در بیشتر موارد بهترین نقطه برای شروع تغییر رفتار است. همچنین ممکن است همزمان با تغییر افکار مخرب، به تغییر رفتار و عادت منفی هم نیاز باشد. دکتر روانشناس برای پیشبرد این امور نیز کمک میکند و با ایجاد یک روند درمانی-اصولی و تزریق انگیزه به مراجع برای دستیابی به سلامت روان، اثرگذاری مفیدی دارد.

روانشناس دانش و تجربه خود را به شما انتقال میدهد

یکی از مزایای دریافت مشاوره روانشناسی حضوری این است که دکتر روانشناس با دانش و تجربه ای که دارد، بسیاری از مشکلات مشابه و پاسخ های درست به آن را درک کرده است و شرایط کنونی و آینده شما را در بسیاری از مراجعین خود دیده است. علاوه بر این، دکتر روانشناس با مطالعه و آموزشی که طی سالها دیده، میتواند موقعیت ها را بطور تخصصی بررسی کند و راه حل هایی را پیشنهاد دهد که موثر بودن آن به اثبات رسیده است.

مشاوره روانشناسی اینترنتی

با استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی اینترنتی (مشاوره در واتساپ)، کافیست با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید تا هماهنگی لازم برای دریافت مشاوره در زمان دلخواه شما انجام شود. لازم به ذکر است ما در کمتر از 30دقیقه شمارا به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم تا مشاوره روانشناسی اینترنتی (مشاوره در واتساپ) دریافت کنید. شماره تماس ما 021.25917355 و شماره واتساپ ما 0921.2014880 میباشد.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره افسردگی

مزایای مشاوره روانشناسی اینترنتی

مشاوره روانشناسی اینترنتی مزایای متعددی دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم:

 • هزینه های مشاوره اینترنتی تقریبا نصف هزینه های مشاوره حضوری است.
 • مشاوره اینترنتی بصورت 24ساعته است و محدود به تایم اداری نیست.
 • مشاوره اینترنتی نیاز به رفت و آمد ندارد و دیگر مشکلات ترافیک و جای پارک درکار نیست.
 • در مشاوره روانشناسی اینترنتی در واتساپ میتوان بصورت ناشناس و حتی با اسم مستعار صحبت کرد و دیگر برخی نگرانی های افرادی که دوست ندارند هویت آن ها فاش شود وجود ندارد.
 • مشاوره اینترنتی با روانشناس نیاز به نوبت قبلی از چند هفته گذشته را ندارد و در 90درصد مواقع میشود بلافاصله با روانشناس صحبت کرد.
 • در مشاوره روانشناسی اینترنتی میتوان حتی برای 30دقیقه مشاوره هماهنگ کرد. درحالی که در مشاوره حضوری باید حتما یک جلسه 60دقیقه ای داشته باشید.
 • در مشاوره اینترنتی میتوان در مواقع ضروری و بروز مشکل بلافاصله با روانشناس تماس گرفت و اوضاع را مدیریت کرد.

مشاوره روانشناسی اینترنتی در واتساپ 0921.2014880

مشاوره انلاین با روانشناس

بروز ناراحتی ها و مشکلات زندگی با درجه‌های مختلف در زندگی هر انسانی طبیعی است. بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که با بروز مشکل، با دوستان و آشنایان خود صحبت کنند و یا از آن‌ها راهکار بگیرند! اما راهکارهایی که افراد غیر متخصص ارائه میدهند اغلب غیراصولی است و میتواند حتی منجر به بدتر شدن اوضاع می‌شود.

مشاوره آنلاین با روانشناس که در بستر واتساپ بصورت تماس صوتی یا تصویری انجام می شود، میتواند بسیار سودمند واقع شود و در مواردی بهترین گزینه و ایده آل ترین شرایط را برای افراد محیا کند. در ادامه به چند مورد از محاسن مشاوره آنلاین با روانشناس میپردازیم.

عدم اتلاف وقت

در جوامع امروزی، هرکسی به نوعی سرش شلوغ است. مراجعه حضوری هم در نوع خود وقت گیر است و افراد به همین دلیل از انجام آن خودداری می کنند. اما با مشاوره آنلاین روانشناس، می توان بدون هرگونه اتلاف وقت و در سریعترین زمان ممکن با روانشناس ارتباط برقرار کرد.

هزینه کمتر

هزینه رفت و آمد و هزینه جلسات حضوری ممکن است برای فرد دغدغه مالی درست کند. اما جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین به نسبت هزینه کمتری دارد و میتواند دغدغه مالی شما را نیز رفع کند. فقط کافیست که مشکلات خود را جدی بگیرید و همین حالا از مشاوره آنلاین با روانشناس استفاده کنید.

عدم قطع ارتباط

در جلسات مشاوره روانشناسی حضوری، شما پس از اتمام جلسه و تا جلسات بعدی هیچ ارتباطی با مشاور خود ندارید. حتی ممکن است نوبت بعدی جلسات آن چندماه آینده باشد و در این فاصله اتفاقات گوناگونی رخ بدهد. اما در جلسات مشاوره انلاین با روانشناس، شما میتوانید در هر زمان دلخواه و بدون نوبت قبلی با روانشناس خود در ارتباط باشید و در مواقع بحرانی نیز بصورت فوری مشاوره روانشناسی داشته باشید.

امن و مطمئن بودن

یکی از اصول حرفه ای در هر نوع جلسه مشاوره (حضوری/تلفنی/آنلاین)، راز داری و امن بودن آن جلسه مشاوره است. در جلسات مشاوره آنلاین با روانشناس، به این اصل مهم دقت میشود و کلیه جلسات بطور کاملا محرمانه انجام شده و حتی مراجعین میتوانند اسم خود را نگویند و با خیال راحت بطور ناشناس از مشکلات خود بی پرده بگویند.

دسترسی آسان

خوشبختانه با گسترش تکنولوژی، افراد بدون نیاز به مراجعه حضوری و در اسرع وقت میتوانند از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین برخوردار شوند. همچنین اگر افراد به دلایل مختلف (اعم از دوری مسیر، دسترسی سخت به تهران و روانشناسان خوب، مشغله شغلی، داشتن فرزند کوچک، نداشتن وقت و حوصله مراجعه حضوری) نمی توانند به صورت حضوری به مراکز مشاوره مراجعه کنند، میتوانند از خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین استفاده کنند. درضمن ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز برای ارتباط با روانشناسان ایرانی که از فرهنگ یکسانی برخوردار هستند، می توانند از مشاوره آنلاین با روانشناس استفاده کنند.

درمان اثر بخش

در تمام جلسات مشاوره آنلاین با روانشناس، استانداردها و اصول اساسی مرتبط با شیوه های مشاوره ای و یا روان درمانی رعایت می شود و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی، در ایجاد درمان اثر بخش و حل مشکلات مراجعین تمام تلاش خود را خواهد کرد تا جلسات مشاوره آنلاین با روانشناس، هیچ فرقی با جلسات حضوری نداشته باشد.

سریع و در زمان مناسب بودن

برخی مواقع ممکن است افراد با شرایط بحرانی و به اصطلاح فوری-فوتی رو به رو شده و توانایی و قدرت کافی برای حل آن مشکل و مدیریت بحران را نداشته باشند (مثلا زمانی که افراد با خیانت همسر مواجه شده و نمیدانند چه عکس العملی را باید نشان دهند و یا زمانی که افراد افسرده ایده خودکشی به ذهنشان می آید)، در اینگونه مواقع استفاده از خدمات مشاوره آنلاین با روانشناس نه تنها یک مزیت بلکه یک ضرورت است! 

مدیریت کردن زمان

با استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین، میتوان زمان خود را مدیریت کرد. اگر شاغل یا دانشجو هستید، اگر فرزند کوچک دارید و یا اگر به هردلیلی زمان کافی برای رفت و امد و استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی حضوری را ندارید، میتوانید به راحتی و بدون نیاز به دریافت نوبت و در زمان دلخواه، از مشاوره آنلاین با روانشناس استفاده کنید.

عدم مشکلات حمل و نقل

ممکن است مراکز مشاوره حضوری از نظر مسیر به شما دور باشد. همچنین ممکن است به دلیل مسائل ترافیکی و ازدحام شهری، مراجعه حضوری تبدیل به یک معضل شده باشد. با استفاده از مشاوره آنلاین با روانشناس، دغدغه های این چنینی از بین میرود و دیگر مشکلات مربوط به رفت و آمد وجود ندارد. مخصوصا ساکنین شهرهای حاشیه ای و روستاها دیگر با مسائل مربوط به رفت و آمد رو به رو نخواهند شد.

افزایش صداقت

از مهم ترین نکاتی که درهر جلسه مشاوره ای اهمیت زیادی دارد، داشتن صداقت است. کسی که در حرفهای خود دروغ میگوید و یا پنهان کاری می کند، نمیتواند راهکار درستی برای حل مشکلات خود دریافت کند. از آن جایی که در مشاوره حضوری به دلایلی مثل خجالت یا مواردی شبیه به این، فرد از گفتن حقیقت خودداری میکند، مشاوره روانشناسی آنلاین با ویژگی هایی که دارد باعث میشود بیشترین صداقت را در جلسات مشاوره آنلاین با روانشناس مشاهده کرد و بهترین راهکار ها جهت درمان مشکل ارائه شود.

ارتباط با روانشناس در هر مکان

در هر جا و مکانی که باشید می توانید با روانشناس تان در ارتباط باشید و از مشاوره روانشناسی آنلاین در واتساپ بهره مند شوید. چه در محل کار، چه در منزل، چه در خیابان، چه در بیمارستان و چه در ماشین می توانید به راحتی مشکلتان را با روانشناس مطرح کنید و با او صحبت کنید.

امکان مشاوره از راه دور

در مشاوره روانشناسی آنلاین امکان مشاوره از راه دور فراهم شده و دیگر فرقی نمیکند شما ساکن روستای دورافتاده باشید یا ساکن مرکز تهران و یا همچنین ساکن کشوری غیر ایران باشید. با مشاوره آنلاین با روانشناس میتوانید در سریع ترین زمان ممکن با روانشناس در ارتباط باشید.

مشاوره روانشناسی حضوری تهران

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکترسلام به عنوان اولین مرکز مشاوره روانشناسی جضوری تهران بصورت 24ساعته فعالیت دارد. این مرکز با 2شعبه در تهران (میدان ونک و بلوار اندرزگو) آماده خدمت رسانی میباشد. بطور کلی میتوان گفت اصلی ترین بخش مشاوره، ارتباطی است که بین مراجع و روانشناس برقرار میشود. در جوامع امروزی و عصر ارتباطات، راه و روش های مختلفی برای ارتباط بین مراجع و روانشناس وجود دارد که هرکدام از آنها ویژگی ها و مزایای خودش را دارد. ما در کلینیک روانشناسی دکترسلام به سه روش مشاوره روانشناسی حضوری تهران، مشاوره تلفنی و آنلاین فعالیت میکنیم.

مشاوره روانشناسی حضوری در میدان ونک

از متداول ترین و موثرترین روش مشاوره، مشاوره روانشناسی حضوری است. در این روش، مراجع و روانشناس بطور مستقیم و رو در رو صحبت میکنند. در مشاوره روانشناسی حضوری، مشاور علاوه بر شنیدن صدا و لحن مراجع، حالات چهره و زبان بدن مراجع را مشاهده و ارزیابی میکند و میتواند درک راحت تری از دغدغه های مراجع داشته باشد. البته این نوع مشاوه، محدودیت های خاص خودش را نیز دارد. مثلا نیاز به دریافت نوبت قبلی دارد و همچنین صرفا در ساعت های اداری و کاری باید به مطب مراجع کرد. ولی در مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین معمولا نیاز به نوبت قبلی نیست و حتی میتوان بطور 24ساعته از خدمات استفاده کرد. همچنین مراجعه به مطب هم دردسرهای دیگری از قبیل مشکلات مربوط به رفت و آمد و ترافیک را نیز ممکن است داشته باشد و یا اینکه ممکن است در مشاوره روانشناسی حضوری، با از گفتن یکسری کارها و اتفاقات شرم و خجالت داشته باشیم و یا دوست نداشته باشیم شناخته شویم که همه این ها با مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین قابل رفع است. جهت دریافت مشاوره روانشناسی حضوری کافیست با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت نوبت مشاوره شما را در نزدیک ترین زمان ممکن (در 90درصد مواقع یک یا دوروز آینده میباشد) بدهیم.

دکتر روانشناس تلفنی

استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی و افزایش رضایت خاطر از زندگی، فراموش کردن اتفاقات ناگوار، اتخاذ بهترین تصمیم در بزنگاه های زندگی، بهبود روابط بین فردی و … روز به روز اهمیت بیشتری برای خود پیدا میکند. برخی از دلایل مراجعه به دکتر روانشناس تلفنی عبارتند از:

 • جلوگیری و بهبود پریشانی افکار و احساسات
 • درمان اختلالات شخصیتی
 • بهبود روابط بین فردی در خانواده و زوجین
 • شناخت درست و جامع از شخص موردنظر برای ازدواج
 • اتخاذ بهترین شیوه و مکتب فرزندپروی
 • بحث در مورد تجربیات تلخ گذشته و سعی در فراموش کردن زخم های گذشته
 • درمان خلق و خوی افسرده و مضطرب
 • افزایش مهارت های زندگی
 • افزایش احساس آرامض خاطر و رضایت از زندگی

باعث میشود افکار خود را از زاویه متفاوت بینید

صحبت با دکتر روانشناس تلفنی، باعث میشود که افکار و احساسات خود را از یک نگاه جدید ببینید. همچنین باعث می شود راهکار های جدیدی در مورد ناراحتی ها و مشكلات خود پیدا کنید.

باعث کنار آمدن با احساسات تلخ میشود

جلسات مشاوره و صحبت با دکتر روانشناس تلفنی باعث میشود پرونده احساساتی از قبیل احساس گناه، پشیمانی، زخم های کهنه و … را یک بار برای همیشه ببیندید و با احساسات تلخ و تجربیات ناگوار خداحافظی کنید.

باعث میشود زوجین داور و کمک کننده ای بیطرف داشته باشند

این مورد یکی از دلایل اصلی مراجعه زوجین به دکتر روانشناس تلفنی است. متاسفانه اکثر زوجین در هنگام انتقاد، برخورد خوبی را نشان نمیدهند و هنگام دلخوری ها، مشکلات بزرگ تر و وخیم تر میشود. در چنین موضوعاتی وجود شخص ثالث بیطرف و مهم تر از همه متخصص در زمینه روابط زوجین ضرورت پیدا میکند تا زوجین در فضایی آرام و دور از هیجان (چه جلسات مشاوره روانشناسی تلفنی چه آنلاین و چه حضوری) صحبت ها و نظرات خود را در کنار مشاور انجام دهند و دکتر روانشناس تلفنی به هردوی آنها کمک کند که رابطه بهتری را تجربه کنند و دلخوری ها رفع شود.

باعث میشود در مشکلات خود احساس تنهایی نکنید

در جامعه امروزی اکثر مردم نمیتوانند احساسات و مشکلات خود را با افراد زندگی خود به اشتراک گذارند. همین امر نیز يكي از اصلی ترین دلايل استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی است. به نحوی که هم صحبتی با یک غریبه ای که شمارا نمیشناسند و قضاوت نمیکند و میتواند به شما آزادی در بروز صحبت در مورد چیزهایی که در دل شما مانده بدهد، باعث میشود در زندگی خود کمتر احساس تنهایی و رنج های درونی کنید.

باعث پیدا کردن راه آسانتر برای مقابله مشکلات میشود

ارتباط با دکتر روانشناس تلفنی که طی تجربه کاری خود هزاران هزار مشکل کوچک و بزرگ دیده است و با تحصیلاتی که دارد راهکارهای برون رفت از مشکلات روحی-روانی و فردی و بین فردی را می داند، باعث میشود راه آسان تری برای مقابله با مشکلات زندگی و برون رفت از وضعیت های روحی نامساعد پیش روی شما قرار بگیرد.

باعث افزایش و بهبود بهتر زیستن جسمی میشود

سلامت روان و بهزیستی جسمی رابطه مستقیمی دارند. با انجام جلسات مشاوره و رسیدن به آرمان افزایش رضایت خاطر و آرامش روانی، میتوان به انرژی بیشتر، انگیزه بهتر، خواب سلامت و اشتهای بهتری رسید.

باعث افزایش خودآگاهی میشود

بررسی احساسات، رفتار و شخصیت خود با دریافت خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی، به شما این امکان را می دهد تا خود را از بیرون مشاهده کنید نگاهی منطقی تری که منجر به افزایش خودآگاهی میشود داشته باشید.

خدمات روانشناسی آنلاین

خدمات روانشناسی آنلاین، روشی نوین برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی به شیوه‌ای متفاوت است. روشی که نیازها و ترجیحات مردم را به خوبی برطرف میکند. شما برای دریافت خدمات روانشناسی آنلاین میتوانید از کلینیک روانشناسی دکترسلام استفاده کنید. چرا که این مرکز با روانشناسانی متعهد و متخصص که همگی بیش از 10سال تجربه کاری دارند فعالیت میکند و بصورت 24ساعته آماده ارائه خدمات روانشناسی آنلاین است. برخی از مواقع مناسب برای دریافت خدمات روانشناسی آنلاین عبارت اند از:

 • اگر به مشاوره فوری و سریع نیاز دارید
 • اگر مشکل رفت و آمد دارید
 • اگر نیاز به دسترسی آسان و دلخواه به روانشناس دارید
 • اگر زمان یا شرایط کافی برای مراجعه حضوری ندارید
 • اگر فرزند کوچک در خانه دارید
 • اگر تمایل به دریافت نوبت ندارید
 • اگر سبک زندگی شما بطور کلی شلوغ است
 • اگر میخواهید کسی شمارا نشناسد
 • اگر میخواهید بدون خجالت صحبت کنید
 • اگر مشکل حرکتی دارید
 • اگر ساکن مناطق دور افتاده یا خرج از کشور هستید
 • و اگر …

سایت مشاوره روانشناسی آنلاین دکترسلام

سایت مشاوره روانشناسی آنلاین دکترسلام: «میتوان گفت در تمام تخصص هایی که با سلامت افراد سروکار دارد، اصول اخلاقی جایگاه مهمی دارد. روانشناسان و مشاوران نیز حامی شأن و مقام انسانها هستند و تمام تلاش خود را میکنند تا به منشور و اصول اخلاقی در این رشته پایبند باشند. این منشور اخلاقی توسط انجمن روانشناسی آمریکا (APA) تدوین و ارائه شده است و همه رواندرمانگران و مشاوران خود را پایبند به این اصول می دانند»

ما در سایت مشاوره روانشناسی آنلاین (کلینیک روانشناسی دکترسلام) از این قاعده مستثنی نیستیم به اصول اخلاقی زیر پایبند هستیم:

 • اصل مهم مسئولیت پذیری
 • اصل صلاحیت و کفایت در گزینش تیم روانشناسی
 • اصل رازداری و رعایت حقوق مراجع
 • اصل رعایت عدالت و انصاف و احترام به شأن و آزادی انسان
 • اصل دانستن سلامت روان افراد
 • اصل موافقت یا رضایت آگاهانه مراجع برای انجام مشاوره
 • اصول مربوط به روابط حرفه ای میان مراجع و مشاور

 

مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین روانشناسی تقریبا میتواند در تمامی موضوعات و مشکلات به شما مشاوره بدهد. برخی از موضوعات رایج در  عبارت است از:

 • مشاوره  آنلاین روانشناسی برای مشکلات خانوادگی
 • مشاوره آنلاین روانشناسی برای قبل از ازدواج
 • مشاوره آنلاین روانشناسی برای روابط زناشویی
 • مشاوره آنلاین روانشناسی در مورد اختلاف زن و شوهر
 • مشاوره آنلاین روانشناسی برای درمان افسردگی
 • و مشاوره آنلاین روانشناسی برای خیانت همسر، استرس و اضطراب، وسواس فکری-رفتاری، فوبیا و ترس های شدید، پرخاشگری، جدایی و طلاق، کودک و نوجوان، فرزندپروری، مشکلات سن بلوغ، اعتماد به نفس، ناامیدی، خودکشی، کاهش انگیزه و علاقه به زندگی، شناخت و درک معنی زندگی، بی نظمی ذهنی

شماره تلفن مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی تلفنی موضوعات بسیار گسترده ای را در برمی‌گیرد و این توانایی را دارد که مسائل و مشکلات را به شکل اصولی و از مسیر درست حل کند. شماره تلفن مشاوره روانشناسی 02125917355 موثرترین گزینه برای افرادیست که شرایط مراجعه حضوری را ندارند و در عین حال میخواهند که مسائل خود را به کمک یک مشاور و روانشناس متخصص حل کنند. اگر شما به سلامت روان خود اهمیت می‌دهید و به دانبال شماره تلفن مشاوره روانشناسی هستید و قصد دارید که ناراحتی ها یا مشکلات خود را سریعا بهبود ببخشید و این مسیر را با مشاورین توانمند و دلسوز طی کنید، به تیم ما در مرکز مشاوره دکترسلام اعتماد کنید.

سوالات متداول

تعریف مشاوره روانشناسی

مشاوره در لغت به معنی مشورت و دریافت کمک و اطلاعات از یک فرد متخصص در زمینه مورد نظر است. همچنین مشاوره در زمینه ها و اهداف گوناگونی میتواند صورت بگیرد. اما در عامه ی مردم، بیشتر به جنبه روانشناختی (مشاوره روانشناسی) مطرح است که هدف آن بهبود سلامت روان، افزایش کیفیت زندگی و بهترشدن روابط بین فردی است.

یک مشاور، تحصیلات تکمیلی و تخصص های لازم در علم روانشناسی را طی کرده است و توانایی این را دارد تا به افراد در بسیاری از مشکلات زندگی کمک و راهنمایی موثری کند. درواقع مشاوره روانشناسی، اقدامی حمایتی بر پایه علم روانشناسی است و هدفش کمک به انسان ها برای بهبود سلامت روان، افزایش کیفیت زندگی و بهترشدن روابط بین فردی است. از متداول ترین زمینه های مشاوره روانشناسی میتوان به مشاوره خانواده، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره کودک، مشاوره خیانت همسر،مشاوره زوجین و مشاوره روابط زناشویی اشاره کرد.
همچنین مشاوره روانشناسی به روش های مختلفی انجام میپذیرد. روش هایی مثل مشاوره روانشناسی تلفنی / مشاوره روانشناسی آنلاین و مشاوره روانشناسی حضوری که هرکدام برحسب نیاز و سلیقه شما میتواند کارآمد باشد.

میزان کارآمدی مشاوره روانشناسی

بر اساس تحقیقات مختلفی که در دانشگاه های جهان شده، مشاوره روانشناسی آنلاین حدود 60تا 87 درصد سبب بهبود مشکل مراجعین و حدود 9 تا 12 درصد سبب جلوگیری از حاد شدن اختلال و یا مشکل شده است.

شرایط لازم برای ثمر بخشی مشاوره روانشناسی

موارد زیادی برای ثمربخش بودن و تاثیرگذاری مشاوره روانشناسی روی بهبود مشکلات وجود دارد. در ادامه به برخی از آنها میپردازیم.

اولین و مهمترین موضوعی که برای شروع و استفاده از مشاوره روانشناسی حائز اهمیت است، انتخاب یک مشاور و روانشناس خوب است. دقت در انتخاب مشاور باعث افزایش اعتماد مراجع شده و همین امر باعث میشود که روند مشاوره بهتر پیش برود. لازم به ذکر است که ما در مرکز مشاوره دکترسلام، توسط سوپروایزر مرکز در ابتدا از شما حیطه درخواستی مشاوره را میپرسیم و سپس شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم (چرا که خیلی از افرادی که از مراکز دیگری مراجعه کرده اند و ناراضی بوده اند مشکلشان در این بود که روانشناسشان در حیطه مشکل آنها متخصص نبوده است)

دومین نکته مهم در استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی ، داشتن صداقت و صراحت مراجع در بیان مسائل و مشکلاتی است که او را رنج می دهد. شرم، خجالت و کتمان حقیقت باعث می شود ریشه ی اصلی مسائل مشخص نشود و کمک روانشناس نتیجه موثری نداشته باشد و بعد از مدتی دوباره آن مشکل شروع به رنج آوری کند. پس مسائل و مشکلات خود را با صداقت و صراحت به مشاور بگویید.

سومین نکته نیز، جدی گرفتن راهکارها و عملیاتی کردن تکالیفی است که مشاور و روانشناس برای فرد ارائه میدهد. کلیه راهکارها و تکالیفی که روانشناس توصیه میکند در راستای بهبود اوضاع است و سرپیچی و نادیده گرفتن آنها باعث عدم نتیجه دهی مشاوره روانشناسی میشود.

چهارمین و آخرین نکته هم این است که جلسات مشاوره روانشناسی را در صورت اعلام مشاور باید پیگیری و تداوم بخشید. خیلی از مسائل و مشکلات ریشه در گذشته دارند و بطور مثال افسردگی ای که طی 10سال به وضع وخیم رسیده است نیاز به تداوم جلسات مشاوره دارد و نمیشود در یک جلسه 45دقیقه معجزه کرد و تمامی مشکلات را حل کرد. بلکه باید دانست که جلسات مشاوره نیز با تداوم و پیگیری نتیجه بخش است.

تاریخچه مشاوره از راه دور

ارتباط از راه دور بین روانشناس و مراجع، یک کار جدید و نوین نیست. جالب است بدانید زیگموند فروید از نامه برای مشاوره و درمان استفاده کرد و همچنین گروه های خودیاری از سال 1982میلادی در اینترنت شروع به کار کردند. در جوامع امروزی هم سایت های متخلفی برای مشاوره و روانشناسی آنلاین وجود دارد و خدمت رسانی میکنند.

Neuroscience / Psychology Today