مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی دکترسلام – سایت رسمی

عکس اول وبلاگ دکترسلام

(24ساعته + تعرفه مصوب) (حضوری، تلفنی، آنلاین) مشاوره خانواده؛ مشاوره زناشویی؛ مشاوره ازدواج؛ مشاوره فردی

تمامی مشکلات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن توسط مشاوران مجرب و متخصص حل می‌شود

 • ارائه خدمات مشاوره حضوری / تلفنی یا آنلاین WhatsApp (از سراسر دنیا)
 • بدون نیاز به دریافت نوبت قبلی
 • فعالیت شبانه روزی و 24ساعته (حتی در روزهای تعطیل)
 • دارا بودن تیمی از بهترین روانشناسان تهران که همگی بیش از 10 سال تجربه کاری دارند 
 • امکان دریافت مشاوره فوری در هر ساعت از شبانه روز
 • اختصاص روانشناس متخصص در حیطه درخواستی
 • ارائه تعرفه های مصوب دولتی
سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

ارتباط سریع و 24ساعته
⇓ کافیست کلیک کنید ⇓
عکس دوم وبلاگ مرکز مشاوره دکتر سلام

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی و مشاوره حل مشکلات زناشویی (بصورت تلفنی و آنلاین) و 24ساعته

فهرست مطالب

برای استفاده از خدمات مشاوره زناشویی یا مشاوره حل مشکلات زناشویی بصورت 24ساعته میتوانید با ما در ارتباط باشید.
خدمات مشاوره زناشویی شامل موارد متعددی است (خدماتی از قبیل مشاوره ارتباطی، مشاوره حل تعارضات و اختلافات بین زن و شوهر، مشاوره خیانت همسر، مشاوره حل مشکلات عاطفی و …) اما بطور کلی در مشاوره زناشویی به حل مشکلات عاطفی و مسائل بین زن و شوهر پرداخته میشود.

صحبت کردن در مورد حل مشکلات زناشویی، نمیتواند با خانواده، دوستان و یا هر فرد دیگری باشد. زیرا این مسائل جزو خصوصی ترین مسائل زندگی زناشویی است. در مشاوره زناشویی، روانشناس و مشاور خانواده بر اساس اصل رازداری و اصل تخصص میتواند علاوه بر گوش دادن به صحبت های زوجین، راهکار های موثری را ارائه کند.

در واقع مشاوره زناشویی یا زوج درمانی، به زن و شوهر ها کمک میکند تا تصمیمات و راهکار درستی در مورد بازسازی و تقویت روابط خود بیابند. مشاوره زناشویی که در مرکز مشاوره دکترسلام انجام میشود، توسط روانشناسان با تجربه که همگی بیش از 10سال تجربه کاری دارند انجام میپذیرد.

 

مشاوره زناشویی آنلاین

دسترسی آسان و سریع به مشاوره زناشویی آنلاین، از ویژگی های مهم این نوع از مشاوره است. چرا که متاسفانه در کشور ما خیلی از شهرها و روستاها دسترسی ساده ای به روانشناس ندارند و یا حتی در شهرهای بزرگ مشکلاتی از قبیل نبود وقت، باعث عدم استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی شده است.مشاوره زناشویی آنلاین روشی جدید است که برای رفع نیاز مراجعین ساخته شده. درواقع موضوعاتی مثل نبود وقت، خجالت در بیان مشکلات، رفت و آمد، ترافیک و … باعث عدم استفاده از خدمات مشاوره زناشویی شده بود و همین امر در عمیق تر شدن مشکلات نقش بسزایی داشت. مشاوره زناشویی آنلاین در واتساپ ابداع شد تا مشکلات مراجعه حضوری از بین برود و هرکسی در هرجایی بتواند با مشاور در ارتباط باشد.

مشاوره آنلاین در بستر واتساپ بصورت تماس صوتی یا تصویری انجام میشود. ما در مرکز مشاوره دکترسلام تلاش کرده ایم تا بهترین روانشناسان را برای تمام مردم ساکن ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور گرد هم آورده ایم. شما میتوانید در یک فضای امن بصورت آنلاین خدمات مشاوره خانواده را به راحتی دریافت کنید. فقط کافیست با شماره 02125917355 تماس بگیرید و یا در واتساپ 09212014880 پیام دهید تا بتوانید در زمان دلخواه خودتان با مشاور خانواده آنلاین صحبت کنید.

مشاوره زناشویی آنلاین

مشاوره زناشویی تلفنی

پیشرفت علم و تکنولوژی، شرایط امروزی جامعه و نبود وقت موجب بوجود آمدن خدمات مشاوره زناشویی تلفنی شده است. مشاوره تلفنی زناشویی که یکی از محبوب ترین شیوه های دریافت مشاوره حل مشکلات زناشویی است، یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشاوره خانواده تلفنی است.
برخی از مزایای مشاوره بصورت تلفنی به شرح زیر است:

 • دسترسی آسان و 24ساعته به مشاور
 • عدم نیاز به رفت و آمد
 • صرفه جویی در وقت
 • ناشناس بودن و امکان بیان بی پرده مشکلات و اتفاقات بدون خجالت
 • عدم نیاز به نوبت قبلی و گاها یک ماه منتظر بودن
 • امکان ارتباط سریع با مشاور در مواقع بحرانی
 • هزینه کمتر

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی که بصورت تلفنی  در مجموع تمام مسائلی را که در ارتباطات بین زن و شوهر انجام می‌شود را در برمیگیرد. از روابط جنسی گرفته تا نحوه حرف زدن و مسائل مربوط به سلایق و علایق یکدیگر، همه و همه در مشاوره مشکلات زن و شوهر قابل بررسی هستند. باید بدانید که وجود مشکل در هر قسمتی از زندگی، می‌تواند ریشه دار و عمیق شود و به مرور زمان به بنیان خانواده آسیب برساند.

مشاوره مشکلات زناشویی نیز مثل هر مسئله و مشکل دیگری نیاز به طی کردن فرآیند حل مسئله دارد. گاهی مشکل زناشویی در روابط زوحین سطحی است و قابلیت برطرف شدن سریع را دارد. اما گاهی نیز مشکلات و اختلافات عمیق و پیچیده ای بین زوجین وجود دارد که نیازمند مشاوره حل مشکلات زناشویی است. چرا که راه حل مشکلات زناشویی متفاوت است و بسته به نوع مشکل، شخصیت طرفین، انعطاف پذیری و شرایط زندگی زوجین فرق میکند. همچنین چگونگی حل مشکلات زناشویی اصول و روش خاص خودش را دارد. معمولا هر زن و مردی واکنش متفاوتی در مواجهه با مشکلات را نشان میدهد. برخی افراد قهر کردن، بی محلی کردن و پرخاشگری را چاره کار می بینند که هیچکدام منطقی نیست. در چنین شرایطی مشاوره حل مشکلات زناشویی به شما علاوه بر ارائه راهکار های حل مشکلات زناشویی، مهارت های زندگی را نیز می آموزد.

در واقع شما باید بدانید که روش حل مشکلات زناشویی اصول و قواعد خودش را دارد که اگر بخواهیم از نظر تئوری و بر اساس علم مشاوره خانواده، مراحل مشاوره مشکلات زناشویی را به ترتیب بیان کنیم به شرح زیر است:

 • مصاحبه و گفتگوی عمیق: در این مرحله مشاور خانواده با مصاحبه و گفتگوی عمیق، سعی در شناخت زوایای پیدا و پنهان مشکلات شما میکند.
 • تعریف مسئله: در این مرحله به کمک مشاور خانواده تعریف شفاف و کاملی از مسئله و مشکل بوجود آمده انجام میشود و سپس ریشه یابی صورت میگیرد.
 • پیشنهاد راه حل و ارزیابی: در مرحله سوم، مراجع و مشاور راه حل های مختلف را بررسی و ارزشیابی میکنند تا با واکاوی در چگونگی حل مسئله به یک چارچوب کلی برسند.
 • تصمیم گیری و اقدام: و در مرحله آخر سعی در جمع بندی جلسه مشاوره حل مشکلات زناشویی میشود.

مشاوره مشکلات زناشویی 021.25917355

مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی

همانگونه که ذکر شد روانشناسی مشکلات زناشویی با بررسی جوانب مختلف مسائل، سعی در ارائه راهکار مناسب برای بهبود رابطه زناشویی و برطرف کردن کشمکش میان زوجین دارد.

همچنین شما به کمک مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی میتوانید مهارت های لازم برای حل مسئله را یادبگیرید. یادگیری اینگونه مهارت ها در زندگی مشترک میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

هزینه هر جلسه مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی به اندازه ناراحتی و کشمکش بین زوجین اهمیت ندارد. ما در مرکز تخصصی مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی به شما این اطمینان را میدهیم تا پایان بهبودی اوضاع کنار شما خواهیم بود و برای سلامتی روح و روان شما ارزش قائل هستیم.

ما در این مرکز با تیمی بدون اغراق تشکیل شده از بهترین مشاورین روابط زناشویی بصورت 24ساعته کنار شما هستیم و در هر زمان و مکانی میتوانید با ما در ارتباط باشید و گامی در بهبود وضعیت روحی خود بردارید.

 • صحبت با روانشناس خانواده به هر طریقی که باشد نقشی ویژه در بهبود اوضاع دارد.
 • از آنجا که تعداد زیادی از افراد به دلیل مشغه کاری دیگر دلایل نمیتوانند از مشاوره حضوری استفاده کنند، مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی، میتواند بعنوان راهکار مناسب برای حل مشکل روابط باشد.
 • مشاوره تلفنی در زمینه مشکلات زناشویی میتواند گزینه خوبی برای افرادی که دارای جایگاه اجتماعی خاصی هستند و علاقه ای به مشخص شدن هویت خود ندارند باشد.
 • تکنیک ها و راهکارهایی که روانشناس در مشاوره تلفنی استفاده می کند تفاوتی با مشاوره حضوری ندارد. به همین دلیل لازم نیست افراد نگران کیفیت جلسات مشاوره باشند.

مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی

مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی

در شرایطی که زن و شوهر با مشکلاتی روبرو شده اند و شکاف عاطفی بین آنها بوجود آمده است، مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی به زوجین کمک میکند چالشی که زندگی آنها را بهم ریخته است را مدیریت کنند.

مشاوره مشکلات زناشویی فواید زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:

 • در مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی، زوجین یاد میگیرند که چگونه باید با تعارضات زناشویی به شیوه ای صحیح مواجه شد.
 • شما می آموزید که چگونه خواسته های خود رو بدون ایجاد تنش و نارضایتی بیان کنید و باعث بوجود آمدن سوء تفاهم نشوید.
 • در جلسات مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی، تمامی دلخوری های پیدا و پنهان بررسی و پردازش میشود تا بتوان زوج درمانی موفقی داشت.
 • زمانی که زوجین دچار مشکلاتی در زندگی زناشویی میشوند، به یک جفت چشم جدید نیاز دارند تا رابطه را از زوایی دیگری و بدون تعصب و پیش داوری بررسی کند.

مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی در واتساپ 0921.2014880

مشاوره حل مشکلات زناشویی

مشاوره حل مشکلات زناشویی می‌تواند از تقویت و بهبود روابط عاطفی تا اختلافات و کشمکش های زن و شوهر را شامل شود. برخی از مواقع لازم برای دریافت خدمات مشاوره زناشویی به شرح زیر است:

اگر صحبت های شما به بحث و جدل ختم میشود

از قدیم به درستی گفته اند که دعوا شاید نمک زندگی است ولی اگر از حد خارج شود شورش در می آید. اگر صحبت های زوجین به دلخوری، صدای بلند، بحث و جدل ختم میشود یک زنگ خطر است. در این مواقع زن و شوهر باید قبل از عمیق شدن مشکلات و دل چرکین شدن از هم، از خدمات مشاوره حل مشکلات زناشویی استفاده کنند.

اگر فکر میکنید همسرتان شما را درک نمیکند

در یک رابطه زن و شوهری خوب، زوجین باید از توقعات و احساسات یکدیگر آگاهی داشته باشند و بتوانند یکدیگر را درک کنند. اگر فکر میکنید همسرتان شما را درک نمیکند و به آن بی توجه است میتوانید از مشاوره تلفنی یا آنلاین حل مسائل زناشویی استفاده کنید. همچنین اگر صمیمیت بین شما کم رنگ شده و احساس خوشایندی نسبت به هم ندارید ضرورت مشاوره حل مشکلات زناشویی بیش از پیش به چشم میخورد.

اگر دیگر به همسر خود اعتماد ندارید

داشتن اعتماد متقابل از اصلی ترین نیازهای یک رابطه است و نبود اعتماد بین زوجین میتواند سبب ساز طلاق عاطفی و یا حتی جدایی باشد. از مواردی که اعتماد را از بین میبرند میتوان به دروغگویی، خیانت همسر، عدم رازداری، اختلال شخصیت و … نام برد. مشاوره مشکلات زناشویی برای بازگشت حس اعتماد و بهبود صمیمیت زوجین از ضروری ترین کارها در این مواقع است.

اگر موضوعی وجود دارد که نمی‌توانید بگویید

خیلی از مواقع مشاهده میشود حرف هایی وجود دارد که گفتن آنها باعث بروز اختلاف میشود و نگفتن آن حرف ها باعث ناراحتی درونی! در این چنین مواقع، با کمک مشاور خانواده میتوانید در یک فضای آرام و کنترل شده حرفهای ناگفته را بیان کنید.

اگر مشکلاتی دارید که علت آن را نمیدانید

مشاوره حل مشکلات زناشویی به بررسی ریشه، علت و زمان بروز مشکلات زوجین میپردازد و برای حل آن مسائل تلاش میکند. برای مثال خیلی از زوجین این مشکل را دارند و میگویند که نمیدانم چرا رابطه و صمیمت ما دیگر مثل گذشته نیست و نمیدانم چه شده! حال مشاوره زناشویی با تحلیل و بررسی ریشه ای کمک میکند رابطه عاطفی خود را بهبود ببخشید و از دلایل بروز مشکلات آگاهی پیدا کنید.

اگر به طلاق و جدایی فکر میکند

وقتی هر یک از زوجین به مرحله ای میرسند که جدایی و طلاق را تنها راه پایان دادن به مشکلات و اختلافات زناشویی میدانند، بهتر است قبل از هر اقدامی از مشاوره روانشناسی طلاق استفاده کنند تا اولا با بررسی اوضاع بهترین تصمیم ممکن را بگیرند و دوما از تصمیم خود و عواقب آن آگاه شوند تا پشیمانی درکار نباشد و سوما آسیب های طلاق به حداقل برسانند.

مشاوره حل مشکلات زناشویی

مشاوره زناشویی قبل ازدواج

مشاوره زناشویی قبل ازدواج یکی از انواع مشاوره روانشناسی است که این امکان را می دهد که افراد برای ازدواج آماده شوند. درواقع مشاوره زناشویی قبل ازدواج این ویژگی را دارد که شانس داشتن ازدواجی خوب و رضایت بخش را افزایش دهد. در جلسات مشاوره که توسط روانشناس و مشاور خانواده انجام میشود، نقاط ضعف و موضوعاتی که در آینده پیوند زناشویی میتواند مشکل ساز شود شناسایی و بررسی میشود. همچنین مشکلات و تعارضات که قبل از ازدواج وجود دارد واکاوی میشود.

مشاوره زناشویی قبل ازدواج پیش از رفتن و زندگی زیر یک سقف، اولین و درست ترین راه برای ازدواج موفق است. جلسات مشاوره زناشویی به شناخت و درک بهتر زوجین از یکدیگر کمک می کند و باعث میشود افراد با چشم باز ازدواج کنند. بسیاری از زن و شوهرها چه قبل ازدواج و چه بعد از ازدواج دیگر بدنبال کسب اطلاعات و مشاوره در زمینه روابط زناشویی نیستند. همین موضوع باعث میشود که در روابط جنسی و زناشویی دچار مشکلات زیادی شوند. تنها دلیل بروز این مشکل نیز، عدم مهارت ارتباط با همسر و روابط زناشویی است. به همین دلیل مشاوره زناشویی از مهم ترین کارهایی است که زوجین باید قبل و بعد از ازدواج آن را جدی بگیرند.

خیلی از زوجین جوان به اشتباه فکرمیکنند که مشاوره قبل ازدواج مخصوص کسانی است که به مشکل خورده اند. درحالی که اینگونه نیست و مشاوره به افراد کمک میکند تا مشکلاتی که ممکن است برای آنها در آینده بوجود بیاید را تشخیص دهند و از ناسازگاری های احتمالی آگاه شوند. برای مثال با دریافت مشاوره ازدواج و انجام تست شخصیت شناسی قبل از ازدواج، به شما کمک میشود که بسیاری از اختلال های شخصیتی و ویژگی های رفتاری-شخصیتی-عقیدی را تشخیص دهید. این مشاوره برای افرادی که در مرحله آشنایی برای ازدواج و نامزدی هستند بسیار حائز اهمیت و ضروری است

مشاوره زناشویی قبل از ازدواج

مشاوره زناشویی قبل از ازدواج

مشاوره زناشویی قبل از ازدواج مزایای زیادی دارد و برخی اوقات بیش از آن چه فکرش را بکنید میتواند سودمند باشد. وقتی دونفر در ابتدای رابطه عاشق یکدیگر هستند غالبا درگیر هیجانات و تابع احساسات میشوند و خیلی از زنگ خطر ها را مشاهده نمیکنند. ولی مشاوره زناشویی قبل از ازدواج این فرصت را به شما میدهد یک روانشناس متخصص در حیطه ازدواج و شخصیت شناسی، بصورت بی طرفانه مشکلات و روابط شما بررسی کند و راهنمایی لازم را ارائه کند. برای مثال یک شخصی که از مشاوره زناشویی قبل از ازدواج استفاده نکرده بود و متوجه این نشده بود نامزدش اختلال شخصیت خودشیفته دارد، تعارضات بوجود آمده را ناشی از ناز کردن همسر خود میدانست. بعد از چندین سال که به مشاور رجوع کرد، متوجه این اختلال شد و گفت اگر همان اول به مشاوره قبل از ازدواج رجوع کرده بودم و میفهمیدم که با همچین شخصیتی باید زندگی کنم هیچوقت ازدواج نمیکردم. بطور کلی مشاوره زناشویی پیش از ازدواج به شما کمک های زیر را میکند:

 • بنا نهادن ازدواج با کمترین ریسک
 • ازدواج با شخصی که حداکثر شناخت از لایه های عمیق شخصیتی او وجود دارد
 • توانایی ارتباط موثر با همسر
 • امکان آگاهی و شناخت از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد
 • افزایش مهارت همسرداری

مشاوره اختلافات زناشویی

در مشاوره اختلافات زناشویی، روانشناس خانواده به شما کمک می کند تا نیازها و انتظارات خود در رابطه را بیان کنید و برای جستجوی راه حل اختلافات زناشویی یک راهنما داشته باشید.

درگیری ها، مشکلات جنسی، اختلاف عقاید، بحران ها، به دنیا آمدن نوزاد، خیانت و… زندگی زن و شوهر همیشه آنطور که تصور می کنید شیرین نیست. علاوه بر این، طبق نظرسنجی انجام شده توسط Better Bathrooms در سال 2018، یک زن و شوهر به طور متوسط 312 بار در سال با هم بحث می کنند، بنابراین طبیعی است که با اختلاف نظر مواجه شوند. روتین و بی حوصلگی روابط را خدشه دار می کند، در حالی که می توان با کمی کمک به زندگی روزمره غلبه کرد. در این صورت به مشاوره اختلافات زناشویی نیاز داریم؟

دلایل زیادی برای مشاوره وجود دارد. در جامعه کنونی ما، زندگی زناشویی باید شما را خوشحال کند. قبلاً لزوماً اینطور نبود. رنج کشیدن به خاطر اختلافات زناشویی می تواند یک سیگنال هشدار دهنده باشد. هشداری که اگر به آن توجه نشود ممکن است آرامش روانی و بنیان یک خانواده را از هم بپاشد.

روانشناس برای حل مشکلات زناشویی در یک رابطه سعی خواهد کرد که گفتگوی سازنده بین زوجین را راه اندازی کند و به یادگیری نحوه گوش دادن به دیگری با توجه به گذشته و واکنش های هر یک کمک کند. وقتی کینه‌ها جمع می‌شوند و از همه منابع استفاده می‌شود، روان‌شناس به برقراری یک رابطه سالم‌تر و محکم‌تر بر اساس پایه‌های متعادل‌تر کمک می‌کند.

مشاوره اختلافات زناشویی

مشاوره روانشناسی زناشویی

همه زوج ها با منابع یکسان درگیری مواجه هستند. این نحوه مواجهه شما با آنهاست که باعث می شود یک رابطه زنده بماند و در دراز مدت خوشحال باشید یا نه. برخی از درگیری ها موقت هستند و برخی دیگر تا فراتر از طلاق ادامه دارند.

برخی از زوجین در تلاش های ناامیدانه برای حل این تعارض ها گرفتار می شوند. هر کدام به دنبال اثبات حق خود و متهم کردن دیگری هستند. برخلاف تصور رایج، ازدواج همیشه شما را خوشحال نمی کند. زن و شوهر اغلب تعارضات زیادی دارند که گاهی اوقات غیر قابل حل هستند. مشاوره روانشناسی زناشویی روشی است که به شما در مدیریت تعارضات کمک میکند.

به نظر می رسد که بسیاری از افراد مهارت های بین فردی برای مقابله مناسب با یک مشکلات زناشویی را ندارند. هنگامی که یک زوج نتوانند مشکلات خود را به تنهایی حل کنند، مشاوره روانشناسی زناشویی ابزاری می شود که می توان از آن برای نجات رابطه و مدیریت تعارضات استفاده کرد.

همانطور که گفته شد دلایل متعددی می تواند یک فرد یا یک زوج را برای مشاوره سوق دهد. یکی از دلایل مکرر مشاوره، مشکلات ارتباطی زوجین است. همچنین خیانت، حسادت، وابستگی در مقابل استقلال در رابطه، نحوه تربیت فرزندان، ناباروری زوجین، مشکلات خانواده و چالش های خانواده از دیگر دلایل متداول یک زوج برای کمک گرفتن از متخصص هستند. مشکلات سازگاری زوجین با استرس و تغییرات زندگی را می توان به این فهرست اضافه کرد.

مشاوره روانشناسی زناشویی

سوالات مشاوره زناشویی

بطور کلی مشاوره زناشویی به افراد این کمک را میکند که اولا اگر مشکلی در رابطه زناشویی دارند را حل کنند و دوما با سوالات مشاوره زناشویی بتوان انتظارات و نیازهای طرف مقابل را بهتر شناخت و از بروز مشکلات آینده نیز جلوگیری کرد:

 • روابط جنسی
 • عقاید مربوط به فرزندآوری و فرزندپروی
 • اعتقادات، انتظارات، باورها و ارزش های زوجین
 • نحوه بروز و کنترل احساسات
 • میزان استقلال
 • نحوه مدیریت امور مالی خانواده
 • انتظارات و توقعات از یکدیگر و چگونگی تقسیم وظایف
 • شیوه های ارتباطی و مهارت عاطفی
 • اختلال های شخصیتی از قبیل شخصیت خودشیفته، نمایشی، منفی بین، افسرده، مانیک و …

مشاوره برای زندگی زناشویی

روابط سمی در زندگی مشترک واقعیت وحشتناکی است که بسیاری از مردان و زنان آن را تجربه می کنند. نکته مهم این است که به یاد داشته باشید که کلید خروج از مشکلات رابطه، ارتباط است و هر اتفاقی که بیفتد، راه حل هایی برای رهایی از آن وجود دارد. مشاوره برای زندگی زناشویی نقش میانجی را بازی می کند و کمک روانی می کند. بنابراین می تواند به زوج ها برای غلبه بر شرایط بحرانی کمک کند، اما همچنین می تواند به آنها کمک کند تا جدایی را تسهیل کنند. کار آن قضاوت در مورد زوجی نیست که با آن مشورت می کند، بلکه باید عناصر و ابزارهای عینی را فراهم کند تا طرفین هماهنگی پیدا کنند یا بتوانند پاسخ سؤالات خود را بیابند. مشاوره برای زندگی زناشویی فضایی را برای گفتگو و گوش دادن ایجاد می‌کند که بتواند تعارضات را مدیریت کرد و در صورت مناسب بودن، به آرامی کاری را پیشنهاد می‌کند که الگوهای تثبیت شده را زیر سوال ببرد.

در صورت بروز مشکل میتوان از مشاوره برای زندگی زناشویی استفاده کرد. این مشاوره می تواند به ابتکار یکی از همسران انجام شود، چه شخصی که مقصر مشکلات باشد و چه شخصی که خود را قربانی رفتار همسرش میداند و چه به ابتکار 2 همسر.

در کلینیک روانشناسی دکترسلام، ما به زوجینی که می‌خواهند با موقعیت‌های دشواری از قبیل فاصله عاطفی، درگیری‌های مکرر، چالش‌های والدینی، تمایلات جنسی مهارشده یا پیچیده، خیانت، تعارض‌های ارزشی، دوگانگی، جدایی و غیره کمک میکنیم کنار بیایند. ناراحتی ناشی از مشکلات زناشویی می تواند عواقب قابل توجهی بر آرامش روان داشته باشد. تحقیقات تأیید می‌کند که این ناراحتی می‌تواند باعث ایجاد و یا تشدید برخی از مشکلات سلامت روان شخصی، مانند اضطراب یا افسردگی شود. همچنین می تواند در موفقیت شغلی اختلال ایجاد کند.

مشاوره برای زندگی زناشویی

مشاوره مسائل زناشویی

زوجین اغلب دچار بحران می شوند. هنگامی که آنها در یک زمان معقول به راه حل خود دست پیدا نمی کنند یا زمانی که راه حل پیدا شده باعث می شود یکی از آن دو دچار کمبود یا رنج شود، زوج مستقیماً با سردی عاطفی روبرو میشوند. در این صورت دخالت شخص ثالث ضروری است. این مداخله مشاوره مسائل زناشویی قابل انجام است.

در واقع مشاوره مسائل زناشویی کمکی است که به زوج هایی ارائه می شود که در روابط خود دچار بحران می شوند. توانایی زوجین در یافتن راه حل های خود به دلیل برقراری ارتباط دشوار که تحت سلطه احساسات و رنجش ها قرار گرفته سخت است. به همین دلیل خدمات مشاوره مسائل زناشویی پاسخگوی مشکلات زوجین در تعارضات است و زوجین میتوانند بصورت انفرادی یا گروهی از مشاوره استفاده کنند. در طول جلسات، مشاور خانواده فضایی برای تأمل و گفتگو به زوجین ارائه می دهد تا به همه اجازه دهد فاصله کافی و لازم را برای درک بهتر آنچه اتفاق می افتد بیابند و به دنبال راه هایی برای حل تعارض باشند. به عبارت دیگر مشاوره مسائل زناشویی پذیرای زوج ها، جوانان و افراد منزوی است. مشاور با آنها در مورد مشکلات ارتباطی، مشکلات روابطشان مانند جدایی، طلاق و خشونت صحبت می کند. مسائل مربوط به پیشگیری از بارداری، تمایلات جنسی، بیماری های مقاربتی نیز مورد توجه قرار می گیرد.

مشاوره در مورد مسائل زناشویی

مشاوره در مورد مسائل زناشویی به زوج هایی که با مشکلات رابطه ای، عاطفی یا جنسی روبرو هستند، کمک های زیادی می کند. هدف این است که مشاوران شما را به سمت یافتن بهترین راه حل برای مشکلات خود سوق دهند تا قادر به درک و غلبه تدریجی بر موانع پیش رو باشید.

آیا مدام دعوا می کنید و احساس می کنید که واقعا چیز دیگری در خطر است؟ شما دیگر نمی توانید بدون بحث با یکدیگر صحبت کنید؟ شما دیگر همدیگر را درک نمی کنید؟ دعوا بالا گرفت و شما با هم غریبه هستید؟ آیا مشکلات جنسی دارید یا حداقل یکی از شما به جدایی فکر می کند؟ هرکسی که خود را در چنین شرایط سخت زندگی می‌بیند و غرق می‌شود و خواهان حمایت حرفه‌ای است، می‌تواند از مشاوره در مورد مسائل زناشویی استفاده کند. این مشاوره به زوج ها کمکی ارائه می دهد تا یاد بگیرند که چگونه با یکدیگر رضایت بخش تر زندگی کنند و احتمالاً از جدایی اجتناب کنند. در این جلسات شما میتوانید یاد بگیرید:

 • خواسته ها و نیازهای خود را به اشتراک بگذارید
 • به حرف‌های یکدیگر گوش بدهید تا همسر خود را بهتر درک کنید
 • تضادها را روشن کنید و اختلاف نظرها را منصفانه حل کنید
 • با موقعیت ها و فشارهای استرس زا بهتر برخورد کنید
 • یاد بگیرید که مشارکت خود را در مشکلات حل شدنی ببینید

مشاوره تلفنی مسائل زناشویی

زوجین معمولاً فقط زمانی کمک می‌پذیرند که رابطه از قبل به شدت آسیب دیده باشد یا زمانی که اختلاف به شدت بالا گرفته باشد. درحالی که جستجوی حمایت در اولین نشانه بحران بسیار مفیدتر است. مشاوره تلفنی مسائل زناشویی که در کلینیک ما بصورت 24ساعته است میتواند به شما در این امر کمک کند.

کسانی که موفق به غلبه بر تعارضات دشوار و بحران های شدید می شوند، پایه و اساس یک رابطه شاد و پایدار را ایجاد می کنند. میتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید؟

 • آیا هنوز خودم را قادر به حل تعارض بدون احساس می دانم؟
 • آیا می توانم با شریک زندگی خود با احترام رفتار کنم؟
 • آیا می توانم به موضوعاتی که در تضاد هستند آشکارا اشاره کنم؟
 • آیا هنوز به اندازه کافی با شریکم صحبت می کنم؟
 • آیا بسیاری از روزهای رابطه من با استرس و مشاجره به پایان می رسد؟
 • آیا دلم برای نزدیکی و مهربانی تنگ شده است؟
 • آیا شریک زندگی من بیشتر از من در محل کار وقت می گذراند؟
 • آخرین باری که خوشحال بودم کی بود؟

مشاوره روابط زناشویی

زمانی که زوج ها سال ها با هم رابطه دارند، درگیری ها اغلب اجتناب ناپذیر است. این بدان معنا نیست که زوج های خیلی صمیمی دعوا نمی کنند. با این حال، وجه مشترک همه زوج ها این واقعیت است که هر چه تعارضات حل نشده در یک رابطه بیشتر باشد، مشکلات مسائل زناشویی بیشتر رخ میدهد. بیشتر درگیری ها در روابط پر تعارض پیش پا افتاده هستند و از طریق ارتباط خوب و مشاوره روابط زناشویی حل می شوند. این اختلافات میتوانند موضوعات زیر را شامل شوند:

 • تقسیم کار در خانواده
 • تربیت فرزندان
 • برخورد زن و شوهر با یکدیگر
 • ارزش ها و اهداف
 • دیدگاه ها
 • اختلاف نظرها

مشاوره در مورد روابط زناشویی

وقتی دو نفر اختلاف نظر دارند یک تعارض در یک رابطه به وجود می آید و در چنین شرایطی در درگیری ها یک دور باطل ایجاد می شود. هرکس طرف مقابل را متهم میکند و حق به جانب است. معمولا در یک دور باطل یک تعقیب کننده و یک پیرو وجود دارد. در حالی که یکی ناامیدانه سعی می کند از ارتباط درگیری فرار کند و فرار می کند، دیگری با عدم درک فزاینده سعی می کند دیگری را تعقیب کند. این به نوبه خود هر دو را تحریک می کند و وضعیت درگیری تشدید می شود.

مشاوره در مورد روابط زناشویی: تعارض یکی از دلایل اصلی بروز مشاجره در بسیاری از روابط بین زوجین است. چه کسی دوست دارد در مورد درگیری صحبت کند! گفتگوهای سازنده معمولاً در زمان بروز مشکلات زناشویی نادیده گرفته می شوند. هنگامی که درگیری ایجاد می شود، برخی این تصور را دارند که شریک زندگی آنها به آنها گوش نمی دهد. برخی دیگر می گویند که اصلاً در مورد درگیری های خود صحبت نمی کنند، بلکه آنها را می بلعند و حتی اغلب آنها را سرکوب می کنند.

برای من خیلی طاقت فرسا است که مجبور باشم دائماً در مورد مسائل بحث کنم. شریک زندگی من در درگیری ها برای من بیش از حد احساساتی است، من نمی توانم با آن کنار بیایم. من نمی توانم صحبت کنم. من هرگز اجازه ندارم تمام کنم. اینها جملاتی است که اغلب حین مشاوره در مورد روابط زناشویی شنیده میشود. بسیاری از زوج ها با هم بحث می کنند، هیچ کس به حرف دیگری گوش نمی دهد. همه فقط سعی می کنند از خود دفاع کنند، پیام ها دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند و به دلیل صحبت های سازنده شکل نمیگیرد.

مشاوره آنلاین روابط زناشویی

در یک رابطه خوب، مشاجره بد نیست، زیرا هر دو یاد گرفته اند که با این موضوع کنار بیایند و اختلاف نظر خود را در فضای سالمی مطرح و برطرف کنند. اما در بسیاری از روابط اینگونه نیست و اکثر مردم تعارض را بد و معمولاً تهدیدی برای رابطه خود می دانند. زوج‌ها اغلب توصیف می‌کنند که چه احساسی مانند باتلاقی از نفرت و کینه یا گردابی از اتهامات، حدس ها و سرزنش ها پیدا میکنند. در چنین شرایطی استفاده از خدمات مشاوره آنلاین روابط زناشویی به شما کمک بسزایی میکند.

حفظ یک رابطه پایدار و رضایت بخش، خواسته های زیادی را برای یک زوج ایجاد می کند. استرس، عادات و انتظارات برآورده نشده می تواند باعث شود که روابط عاطفی با مشکل مواجه شوند. بحران های روابط هر چقدر هم که ناخوشایند هستند، همیشه فرصتی برای پیشرفت شخصی و جمعی ارائه می دهند. ما به شما کمک می کنیم تا با مشاوره آنلاین روابط زناشویی، اختلافات خود را درک کنید و آنها را حل کنید.

در مشاوره آنلاین روابط زناشویی، ما نگرانی های هر دو طرف را درک می کنیم. ما مطمئن می شویم که هر دو طرف می توانند ارتباط برقرار کنند و به حرف های یکدیگر گوش دهند. مهم است که بفهمیم همه برای آینده چه می خواهند و چه چیزی را می خواهند در مورد خود تغییر دهند. اگر مشکلاتی در رابطه وجود دارد، معمولا توصیه می کنیم که هر دو با هم مشاوره بگیرند. البته می‌توانید در یک مشاوره فردی به مسائل مربوط به رابطه نیز رسیدگی کنید.

مرکز مشاوره مشکلات زناشویی

مرکز مشاوره مشکلات زناشویی از طریق ایجاد ارتباط مؤثر، مهارت‌های حل مسئله و حل تعارض، زوجین یاد می‌گیرند که چگونه رابطه را تقویت کنند و معنای تازه‌ای به «زوج بودن» بیفزایند. گاهی اوقات، نقطه کانونی درمان، ارائه مجوز برای پایان دادن به روابط سمی ای است که درمانی برای آن وجود ندارد. کار مشاور بر تقویت ارتباطات، تعمیق صمیمیت، درک عزت نفس، نگاه کردن به مشکلات جنسی، بررسی مسائل مربوط به فرزندپروری و فرزندخواندگی، بررسی نگرانی های قبل از ازدواج و قرار ملاقات، باز کردن مشکلات حل تعارض و پرداختن به مسائل چرخه زندگی است.

زوج درمانی بر مشکلات موجود در روابط بین دو نفر تمرکز دارد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که این مشکلات رابطه همیشه شامل علائم و مشکلات “فردی” و همچنین تعارضات “رابطه” است. مسائل ناسازگار به آسانی شناسایی می شوند و با هم به تغییرات اساسی که برای پیشرفت رابطه نیاز است نگاه می کنیم. با استفاده از رویکرد سیستمی، ما با هم تأثیر و تأثیر هر خانواده مبدا و روان پویایی فرد را بررسی می کنیم تا کشف کنیم که در کجا تغییر می تواند رخ دهد. مرکز مشاوره مشکلات زناشویی کمک میکند زوجین یاد بگیرند که چگونه ارتباط مؤثرتری برقرار کنند، دقیق‌تر گوش کنند، یکدیگر را تأیید کنند و با همدیگر هماهنگ باشند. این فرآیند بسیار شبیه به روان درمانی فردی است. اغلب بیشتر شبیه میانجیگری است. گاهی اوقات، آموزشی است. با این حال، ترکیب این سه مؤلفه است که آن را مؤثر می کند.

مرکز مشاوره اختلافات زناشویی

دلایل مشاوره زوج درمانی مشخصاً برای هر زوج مشخص است. اما در مواقعی که یکی از اعضا (یا هر دو نفر) زوج دچار مشکل می شود، توصیه می شود که مشورت شود. چرا؟ زیرا هر شکلی از رنج روحی و عاطفی که در طول زمان ایجاد شود، مستحق کمک خارجی است. ممکن است با علائم کم و بیش جدی (افسردگی، اعتیاد و غیره) همراه باشد، با این وجود مشکلات یا بحران های زوجین اجتناب ناپذیر و “طبیعی” هستند. بحث مشورت با کوچکترین سختی نیست! معمولا همه چیز خود به خود درست می شود. اما این “بحران ها” می توانند جدی تر شوند، اگر به رسمیت شناخته نشوند یا اگر یکی از دو شریک (یا هر دو) در رنج خود احساس غفلت یا “فراموشی” کند.

گاهی استفاده از خدمات مرکز مشاوره اختلافات زناشویی تنها راه پایان دادن به رنج، سوء تفاهم یا تحقیر است. پویایی رابطه زن و شوهر نیروهای زیادی را در بر می گیرد. بنابراین نقش درمانگر بی ثبات کردن این نیروها خواهد بود، به طوری که هر یک از اعضای زوج می توانند مکانیسم های آنها را ببینند.

مرکز مشاوره اختلافات زناشویی باید تعیین حدود چارچوب درمان و ایجاد رابطه اعتماد با درمانگر را ممکن کند. ریتم جلسات، علل آنچه زوجین را به مشورت سوق می دهد، انتظارات هر یک، اهداف و غیره تعریف می شود. همچنین این امکان وجود دارد که درمانگر در ابتدا زوج را جداگانه بررسی کند. او چارچوب جلسات را از همان ابتدا تنظیم می کند و شرایط و قوانینی را توضیح می دهد که به زوج اجازه می دهد محیطی به اندازه کافی امن برای آزادی بیان پیدا کنند. همچنین هیچ قضاوت ارزشی از طرف درمانگر انجام نخواهد شد. او همچنین داور نیست. او صرفاً در خدمت بهبود اوضاع است.

دکتر مشاور زناشویی

اغلب اوقات تصمیم گیری برای ارتباط با دکتر مشاور زناشویی راحت نیست. جسارت زیادی لازم است تا بپذیریم که همه چیز با ایده آل فاصله دارد، ما همه چیز را امتحان کرده ایم و به تنهایی نتوانسته ایم رابطه خود را بهبود بخشیم. با این حال، هر چه افراد قبل از مشاوره بیشتر منتظر بمانند، تغییر یک دینامیک رابطه ای سفت و سخت دشوارتر می شود و رابطه بیشتر از بین می رود. پس بهتر است زیاد صبر نکنید.

دکتر مشاور زناشویی به زوج هایی که با مشکلاتی (مشکلات ارتباطی، خشونت روانی و غیره) مواجه می شوند گوش شنوا ارائه می دهد. این به آنها کمک می کند تا بررسی کنند و گفتگو را دوباره بین خود برقرار کنند. ارتباط با دکتر مشاور زناشویی می‌تواند در تمام مراحل حیاتی زندگی مفید باشد: وجود مشکلات زناشویی، سردی در روابط، بهبود روابط عاطفی، یادگیری مهارت های ارتباطی یا همسر داری، نحوه مواجهه با خیانت، فرسودگی عاطفی و …

مشاور زندگی زناشویی

یک رابطه عمیق و بلندمدت به ناچار فراز و نشیب های خود را دارد که ما آن را مشکلات زناشویی می نامیم. به این دلیل غیرواقعی است که باور کنیم رابطه عاشقانه یک عمر با بالاترین شدت خود ادامه خواهد داشت، بنابراین برای حفظ یک رابطه بدون ابر باید با مشکلات زندگی روزمره مقابله کنیم. وقتی زوجین در هر شرایطی، چه بهترین و چه بدترین، عاشق باقی می‌مانند، به این دلیل است که هر دو از نظر تعهد تلاش کرده‌اند و مهارت زندگی زن و شوهر را به کار می‌گیرند. مهم است که بدانید، مانند بذرهایی که در زندگی مشترک خود کاشته اید، تلاش های انجام شده در نهایت به ثمر خواهد رسید.

هیچ زوج سالمی وجود ندارد که هر از گاهی با هم دعوا نکنند. کسانی که می گویند بحث نمی کنند، به این دلیل است که مشکلی در رابطه وجود دارد (ترس از شکستن ، تسلیم شدن و غیره). از نظر مشاور زندگی زناشویی، ما می‌توانیم و حتی حق داریم که دیدگاه‌های خود را بدون استدلال بیان کنیم. هدف از برقراری ارتباط زن و شوهر سالم این است که بتوانیم بدون توهین به طرف مقابل یا بالا بردن صدای او درباره موضوعی بحث کنیم. همچنین، مهم است که با توافق دوجانبه درک کنیم که ما نمی توانیم در مورد همه موضوعات مورد بحث به توافق برسیم و بپذیریم که به عنوان یک زوج اغلب موارد اختلافی خواهیم داشت.

مشاوره زندگی زناشویی

برخی از باورهای اشتباه

اگه لازمه که ما روی اشتباهاتمون کارکنیم پس یعنی زوج خوبی نیستیم!! این باور کاملا غلط است و مطمئنا اگر شما روی ارتباطات خود کار نکنید، رابطه در طول زمان بدتر خواهد شد. در واقع تمام ارتباطات انسان به تلاش و توجه نیاز دارد و کار روی بهبود روابط، باعث سازگاری بیشتری خواهد شد.

رابطمون خیلی آسیب دیده ولی دیگه خیلی دیره و کاریش نمیشه کرد!! یکی از حیطه های درمانی در روانشناسی و مشاوره خانواده، زوج درمانی است و برای زوجینی که رابطه آسیب دیده ای دارند و در ظاهر به بن بست رسیده اند بسیار کارآمد است. با پیروی از باورهای غلط، فرصت بهبود رابطه را از خود نگیرید.

بیشترین تعارضات زوجین بخاطر پول و مشکلات با خانواده همسره!! این باور هم غلط است و اغلب مشکلات بین زوجین در این زمینه ها نیست. بلکه اغلب مشکلات زناشویی بخاطر شکست در رابطه عاطفی و عدم درک متقابل است

نکات مربوط به سواد رابطه در حل مسائل زناشویی

انتظارات: انتظارات خود را به وضوح از همسرتان بیان کنید و منتظر حدس زدن دیگران نباشید.
نیازها: برای کمک به دیگری برای بیان نیازهای خود سؤال بپرسید.
درک دیدگاه متفاوت: خود را به جای دیگری قرار دهید تا احساس او را بهتر درک کنید.
احترام: به جای اینکه بخواهیم عیوب همسر را مشخص کنیم به او بگوییم که چه احساسی دارد یا چه می خواهد ، به مشکلی که باید در مورد آن بحث شود، از نظر تفاوت (در شیوه های رفتار و بودن) بین خودمان نزدیک شویم.
به دیگری گوش کن: با دقت به آنچه نیمه دیگرتان می‌خواهد از نظر خواسته‌ها و نیازها به شما بگوید گوش دهید و همدلی خود را نشان دهید.
مهربانی در کلمات و زندگی روزمره: هرچه با آن مخالفیم ، با مهربانی آنچه را که با آن مخالفیم، بگوییم، بدون اینکه عصبانی شوید یا حالت دفاعی بگیرید.
یکپارچگی در مورد خود و احساساتتان: صحبت کردن در مورد خودتان، صادق بودن در مورد آنچه که احساس می کنید و می خواهید به جای سرزنش دیگران
قضاوت ها: بپذیرید که دیگری می تواند چیزها را متفاوت از شما ببیند و بنابراین از قضاوت در مورد نظر، نیازها یا احساسات خودداری کنید.
کاربرد استدلال ها: مطمئن شوید که می دانید آنچه می خواهید بگویید برای حل تعارض فعلی مفید است یا خیر
ارزش: وقتی انتقاد می کنید، به جای اینکه با حمله به شخصیت دیگران ارزش او را کم کنید، به اصول اخلاقی پایبند باشید.
تاکید کنید و تلاش کنید: بر تلاش هایی که دیگری انجام می دهد تا مرا در آنچه بیان می کنم به خوبی درک کند، تأکید کنید
قدردانی خود را برای تلاش های انجام شده ابراز کنید: وقتی دیگری در جستجوی سازش، تلاشی انجام می دهد، به صورت شفاهی ابراز قدردانی کنید.

 • در همه مسائل و مشکلات مشورت کنید و هیچوقت نظر خود را تحمیل نکنید
 • با یکدیگر درد و دل کنید
 • توقع فراتر از توانایی همسر خود نداشته باشید
 • وقت کافی برای رابطه خود بگذارید و به آن توجه کنید
 • هیچوقت غرور همسر خود را نشکنید
 • سرزنشی که موجب دلخوری و کدورت شود را انجام ندهید

برخی از منابع مطلب: psychologies