مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

مرکز مشاوره دکترسلام

اولین کلینیک 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
سرعت و سهولت

فرآیند نوبت دهی در اسرع وقت صورت میگیرد و حداکثر طی 10دقیقه به تراپیست مجرب در حیطه درخواستی وصل میشوید.

تعرفه های مصوب

کلیه خدمات با تعرفه کمتر از تعرفه مصوب 1403 انجام میشود. همچنین تمامی مشاورین بیش از 10سال تجربه کاری دارند.

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی و مشاوره حل مشکلات زناشویی (بصورت تلفنی و آنلاین) و 24ساعته

فهرست مطالب

ما در کلینیک مشاوره زناشویی دکترسلام به عنوان یک مرکز تخصصی حل مشکلات زناشویی اعتقاد داریم که مسائل مربوط به روابط زوجین باید توسط دکتر مشاور خانواده که متخصص در امر زوج درمانی و مشاوره زناشویی است بررسی شود. روانشناسی حوزه های زیادی از قبیل کودک، افسردگی، ازدواج و اعتیاد را دارد و یک روانشناس نمیتواند در همه زمینه ها متخصص باشد!! به همین دلیل برای مشاوره زناشویی یک مشاور و روانشناس متخصص در حل مشکلات زناشویی را به شما معرفی میکنیم تا بطور قطع از جلسات مشاوره زناشویی خود رضایت داشته باشید.

جهت استفاده از خدمات مشاوره زناشویی یا مشاوره حل مشکلات زناشویی بصورت 24ساعته میتوانید با شماره تماس 021.25917355 و شماره واتساپ 0921.2014880 در ارتباط باشید

خدمات مشاوره زناشویی شامل موارد متعددی است (خدماتی از قبیل مشاوره ارتباطی، مشاوره حل تعارضات و اختلافات بین زن و شوهر، مشاوره خیانت همسر، مشاوره حل مشکلات عاطفی و …) اما بطور کلی در مشاوره زناشویی به حل مشکلات عاطفی و مسائل بین زن و شوهر پرداخته میشود.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره خانواده (حضوری، تلفنی، آنلاین)

 

مشاوره زناشویی آنلاین

دسترسی آسان و سریع به مشاوره زناشویی آنلاین، از ویژگی های مهم این نوع از مشاوره است. متاسفانه در کشور ما خیلی از شهرها و روستاها دسترسی ساده ای به روانشناس ندارند و یا حتی در شهرهای بزرگ مشکلاتی از قبیل نبود وقت، باعث عدم استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی شده است.

مشاوره زناشویی آنلاین روشی جدید میباشد که برای رفع نیاز مراجعین ساخته شده است. درواقع موضوعاتی مانند نبود وقت، خجالت در بیان مشکلات، رفت و آمد، ترافیک و … باعث عدم استفاده از خدمات مشاوره زناشویی شده بود و همین امر در عمیق تر شدن مشکلات نقش بسزایی داشت. مشاوره زناشویی آنلاین در واتساپ ابداع شد تا مشکلات مراجعه حضوری از بین برود و هرکسی در هرجایی بتواند با مشاور در ارتباط باشد.

نحوه انجام مشاوره زناشویی آنلاین

مشاوره آنلاین زناشویی، در بستر واتساپ و بصورت تماس صوتی یا تصویری انجام میشود. ما در مرکز مشاوره دکترسلام تلاش کرده ایم تا بهترین روانشناسان را برای تمام مردم ساکن ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور گرد هم آورده ایم. شما میتوانید در یک فضای امن بصورت آنلاین خدمات مشاوره زناشویی آنلاین را به راحتی دریافت کنید. فقط کافیست با شماره 02125917355 تماس بگیرید و یا در واتساپ 09212014880 پیام دهید تا بتوانید در زمان دلخواه خودتان با مشاور زناشویی صحبت کنید.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره مشکلات خانوادگی

مشاوره زناشویی آنلاین

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره زناشویی یا زوج درمانی، به زوجین کمک میکند تا تصمیمات و راهکار درستی در مورد بازسازی و تقویت روابط خود بیابند. مشاوره زناشویی تلفنی در مرکز مشاوره دکترسلام، توسط روانشناسان با تجربه که همگی بیش از 10سال تجربه کاری دارند انجام میشود.

پیشرفت علم و تکنولوژی، شرایط امروزی جامعه و نبود وقت موجب بوجود آمدن خدمات مشاوره زناشویی تلفنی شده است. مشاوره تلفنی زناشویی که یکی از محبوب ترین شیوه های دریافت مشاوره زناشویی است، یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط بامشاور زناشویی است.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره مشکلات زن و شوهر

مزایای مشاوره زناشویی تلفنی

برخی از مزایای مشاوره زناشویی تلفنی به شرح زیر است:

 • دسترسی آسان و 24ساعته به مشاور
 • عدم نیاز به رفت و آمد
 • صرفه جویی در وقت
 • ناشناس بودن و امکان بیان بی پرده مشکلات و اتفاقات بدون خجالت
 • عدم نیاز به نوبت قبلی و گاها یک ماه منتظر بودن
 • امکان ارتباط سریع با مشاور در مواقع بحرانی
 • هزینه کمتر

مشاوره زناشویی تلفنی 02125917355

مشاوره مشکلات زناشویی

مشاوره مشکلات زناشویی،  در مجموع تمام مسائلی را که در ارتباطات بین زوجین انجام می‌شود را در برمیگیرد. از روابط جنسی گرفته تا نحوه حرف زدن و مسائل مربوط به سلایق و علایق یکدیگر، همه و همه در مشاوره مشکلات زناشویی قابل بررسی هستند. باید بدانید که وجود مشکل در هر قسمتی از زندگی، می‌تواند ریشه دار و عمیق شود و به مرور زمان به بنیان خانواده آسیب برساند.

مشاوره مشکلات زناشویی مانند مشاوره برای هر مسئله و مشکل دیگری، نیاز به طی کردن فرآیند حل مسئله دارد. گاهی مشکل زناشویی در روابط زوحین سطحی است و قابلیت برطرف شدن سریع را دارد. اما گاهی نیز مشکلات و اختلافات عمیق و پیچیده ای بین زوجین وجود دارد که نیازمند مشاوره حل مشکلات زناشویی است. چرا که راه حل مشکلات زناشویی متفاوت است و بسته به نوع مشکل، شخصیت طرفین، انعطاف پذیری و شرایط زندگی زوجین فرق میکند.

چگونگی حل مشکلات زناشویی اصول و روش خاص خودش را دارد. معمولا هر زن و مردی واکنش متفاوتی در مواجهه با مشکلات را نشان میدهد. برخی افراد قهر کردن، بی محلی کردن و پرخاشگری را چاره کار می بینند که هیچکدام منطقی نیست. در چنین شرایطی مشاوره حل مشکلات زناشویی به شما علاوه بر ارائه راهکار های حل مشکلات زناشویی، مهارت های زندگی را نیز می آموزد.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره خیانت

مراحل مشاوره مشکلات زناشویی

شما باید بدانید که روش حل مسئله در مشاوره مشکلات زناشویی، اصول و قواعد خودش را دارد. اگر بخواهیم از نظر تئوری و بر اساس علم مشاوره خانواده، مراحل مشاوره مشکلات زناشویی را به ترتیب بیان کنیم به شرح زیر است:

 • مصاحبه و گفتگوی عمیق: در این مرحله مشاور خانواده با مصاحبه و گفتگوی عمیق، سعی در شناخت زوایای پیدا و پنهان مشکلات شما میکند.
 • تعریف مسئله: در این مرحله به کمک مشاور خانواده تعریف شفاف و کاملی از مسئله و مشکل بوجود آمده انجام میشود و سپس ریشه یابی صورت میگیرد.
 • پیشنهاد راه حل و ارزیابی: در مرحله سوم، مراجع و مشاور راه حل های مختلف را بررسی و ارزشیابی میکنند تا با واکاوی در چگونگی حل مسئله به یک چارچوب کلی برسند.
 • تصمیم گیری و اقدام: و در مرحله آخر سعی در جمع بندی جلسه مشاوره حل مشکلات زناشویی میشود.

مشاوره مشکلات زناشویی 021.25917355

مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی

مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی با بررسی جوانب مختلف مسائل، سعی در ارائه راهکار مناسب برای بهبود رابطه زناشویی و برطرف کردن کشمکش میان زوجین دارد. شما به کمک مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی میتوانید مهارت های لازم برای حل مسئله را یادبگیرید.

هزینه هر جلسه مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی به اندازه ناراحتی و کشمکش بین زوجین اهمیت ندارد. ما در مرکز تخصصی مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی به شما این اطمینان را میدهیم تا پایان بهبود مشکلات زناشویی کنار شما خواهیم بود.

نکات مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی

مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی در کلینیک روانشناسی دکترسلام، توسط  بهترین متخصصین روابط زناشویی و بصورت 24ساعته انجام میشود. در هر زمان و مکانی میتوانید با مشاور زناشویی در ارتباط باشید و گامی در بهبود وضعیت روحی خود بردارید.

 • صحبت با روانشناس خانواده به هر طریقی که باشد نقشی ویژه در بهبود اوضاع دارد.
 • از آنجا که تعداد زیادی از افراد به دلیل مشغه کاری دیگر دلایل نمیتوانند از مشاوره حضوری استفاده کنند، مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی، میتواند بعنوان راهکار مناسب برای حل مشکل روابط باشد.
 • مشاوره تلفنی در زمینه مشکلات زناشویی میتواند گزینه خوبی برای افرادی که دارای جایگاه اجتماعی خاصی هستند و علاقه ای به مشخص شدن هویت خود ندارند باشد.
 • تکنیک ها و راهکارهایی که روانشناس در مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی استفاده می کند تفاوتی با مشاوره حضوری ندارد. به همین دلیل لازم نیست افراد نگران کیفیت جلسات مشاوره باشند.

مشاوره تلفنی مشکلات زناشویی

مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی

در شرایطی که زوجین با مشکلاتی روبرو شده اند و شکاف عاطفی بین آنها بوجود آمده است، مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی به زوجین کمک میکند چالشی که زندگی آنها را بهم ریخته است را مدیریت کنند. مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی فواید و نکات زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • در مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی، زوجین یاد میگیرند که چگونه باید با تعارضات زناشویی به شیوه ای صحیح مواجه شد.
 • زوجین یاد میگیرند که چگونه خواسته های خود رو بدون ایجاد تنش و نارضایتی بیان کنند و باعث بوجود آمدن سوء تفاهم نشوند.
 • در جلسات مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی، تمامی دلخوری های پیدا و پنهان بررسی و پردازش میشود تا بتوان زوج درمانی موفقی داشت.
 • زمانی که زوجین دچار مشکلاتی در زندگی زناشویی میشوند، به یک جفت چشم جدید نیاز دارند تا رابطه را از زوایی دیگری و بدون تعصب و پیش داوری بررسی کند.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین مشکلات زناشویی در واتساپ 0921.2014880

مشاوره حل مشکلات زناشویی

مشاوره حل مشکلات زناشویی می‌تواند از تقویت و بهبود روابط عاطفی تا اختلافات و کشمکش های زن و شوهر را شامل شود. برخی از مواقع ضروری برای دریافت خدمات مشاوره حل مشکلات زناشویی به شرح زیر است:

اگر صحبت های شما به بحث و جدل ختم میشود

از قدیم به درستی گفته اند که دعوا شاید نمک زندگی است ولی اگر از حد خارج شود شورش در می آید. اگر صحبت های زوجین به دلخوری، صدای بلند، بحث و جدل ختم میشود یک زنگ خطر است. در این مواقع زن و شوهر باید قبل از عمیق شدن مشکلات و دل چرکین شدن از هم، از خدمات مشاوره حل مشکلات زناشویی استفاده کنند.

اگر فکر میکنید همسرتان شما را درک نمیکند

در یک رابطه زن و شوهری خوب، زوجین باید از توقعات و احساسات یکدیگر آگاهی داشته باشند و بتوانند یکدیگر را درک کنند. اگر فکر میکنید همسرتان شما را درک نمیکند و به آن بی توجه است میتوانید از مشاوره تلفنی یا آنلاین حل مسائل زناشویی استفاده کنید. همچنین اگر صمیمیت بین شما کم رنگ شده و احساس خوشایندی نسبت به هم ندارید ضرورت مشاوره حل مشکلات زناشویی بیش از پیش به چشم میخورد.

اگر دیگر به همسر خود اعتماد ندارید

داشتن اعتماد متقابل از اصلی ترین نیازهای یک رابطه است و نبود اعتماد بین زوجین میتواند سبب ساز طلاق عاطفی و یا حتی جدایی باشد. از مواردی که اعتماد را از بین میبرند میتوان به دروغگویی، خیانت همسر، عدم رازداری، اختلال شخصیت و … نام برد. مشاوره مشکلات زناشویی برای بازگشت حس اعتماد و بهبود صمیمیت زوجین از ضروری ترین کارها در این مواقع است.

اگر موضوعی وجود دارد که نمی‌توانید بگویید

خیلی از مواقع مشاهده میشود حرف هایی وجود دارد که گفتن آنها باعث بروز اختلاف میشود و نگفتن آن حرف ها باعث ناراحتی درونی! در این چنین مواقع، با کمک مشاور خانواده میتوانید در یک فضای آرام و کنترل شده حرفهای ناگفته را بیان کنید.

اگر مشکلاتی دارید که علت آن را نمیدانید

مشاوره حل مشکلات زناشویی به بررسی ریشه، علت و زمان بروز مشکلات زوجین میپردازد و برای حل آن مسائل تلاش میکند. برای مثال خیلی از زوجین این مشکل را دارند و میگویند که نمیدانم چرا رابطه و صمیمت ما دیگر مثل گذشته نیست و نمیدانم چه شده! حال مشاوره زناشویی با تحلیل و بررسی ریشه ای کمک میکند رابطه عاطفی خود را بهبود ببخشید و از دلایل بروز مشکلات آگاهی پیدا کنید.

اگر به طلاق و جدایی فکر میکند

وقتی هر یک از زوجین به مرحله ای میرسند که جدایی و طلاق را تنها راه پایان دادن به مشکلات و اختلافات زناشویی میدانند، بهتر است قبل از هر اقدامی از مشاوره روانشناسی طلاق استفاده کنند تا اولا با بررسی اوضاع بهترین تصمیم ممکن را بگیرند و دوما از تصمیم خود و عواقب آن آگاه شوند تا پشیمانی درکار نباشد و سوما آسیب های طلاق به حداقل برسانند.

مشاوره حل مشکلات زناشویی

مشاوره زناشویی قبل ازدواج

مشاوره زناشویی قبل ازدواج یکی از انواع مشاوره زناشویی است که این امکان را می دهد که افراد برای ازدواج آماده شوند. درواقع مشاوره زناشویی قبل ازدواج این ویژگی را دارد که شانس داشتن ازدواجی خوب و رضایت بخش را افزایش دهد. در جلسات مشاوره که توسط مشاور خانواده انجام میشود، نقاط ضعف و موضوعاتی که در آینده پیوند زناشویی میتواند مشکل ساز شود شناسایی و بررسی میشود. همچنین مشکلات و تعارضات که قبل از ازدواج وجود دارد واکاوی میشود.

مشاوره زناشویی قبل ازدواج پیش از رفتن و زندگی زیر یک سقف، اولین و درست ترین راه برای ازدواج موفق است. جلسات مشاوره زناشویی به شناخت و درک بهتر زوجین از یکدیگر کمک می کند و باعث میشود افراد با چشم باز ازدواج کنند. بسیاری از زن و شوهرها چه قبل ازدواج و چه بعد از ازدواج دیگر بدنبال کسب اطلاعات و مشاوره در زمینه روابط زناشویی نیستند. همین موضوع باعث میشود که در روابط جنسی و زناشویی دچار مشکلات زیادی شوند. تنها دلیل بروز این مشکل نیز، عدم مهارت ارتباط با همسر و روابط زناشویی است. به همین دلیل مشاوره زناشویی از مهم ترین کارهایی است که زوجین باید قبل و بعد از ازدواج آن را جدی بگیرند.

بهترین مشاوره زناشویی قبل از ازدواج

مشاوره زناشویی قبل از ازدواج مزایای زیادی دارد و برخی اوقات بیش از آن چه فکرش را بکنید میتواند سودمند باشد. وقتی دونفر در ابتدای رابطه عاشق یکدیگر هستند غالبا درگیر هیجانات و تابع احساسات میشوند و خیلی از زنگ خطر ها را مشاهده نمیکنند. ولی مشاوره زناشویی قبل از ازدواج این فرصت را به شما میدهد یک روانشناس متخصص در حیطه ازدواج و شخصیت شناسی، بصورت بی طرفانه مشکلات و روابط شما بررسی کند و راهنمایی لازم را ارائه کند.

برای مثال شخصی که از مشاوره زناشویی قبل از ازدواج استفاده نکرده بود و متوجه این نشده بود که نامزدش اختلال شخصیت خودشیفته دارد، تعارضات بوجود آمده را ناشی از ناز کردن همسر خود میدانست. بعد از چندین سال که به مشاور رجوع کرد، متوجه این اختلال شد و گفت اگر همان اول به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرده بودم و میفهمیدم که بیماری خودشیفتگی دارد، هیچوقت با ازدواج نمیکردم. بطور کلی مشاوره زناشویی قبل از ازدواج به شما در موارد زیر کمک شایانی میکند:

 • بنا نهادن ازدواج با کمترین ریسک
 • ازدواج با شخصی که حداکثر شناخت از لایه های عمیق شخصیتی او وجود دارد
 • توانایی ارتباط موثر با همسر
 • امکان آگاهی و شناخت از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد
 • افزایش مهارت همسرداری

مشاوره اختلافات زناشویی

در مشاوره اختلافات زناشویی، روانشناس به شما کمک می کند تا نیازها و انتظارات خود در رابطه را بیان کنید و برای جستجوی راه حل اختلافات زناشویی یک راهنما داشته باشید. درگیری ها، مشکلات جنسی، اختلاف عقاید، بحران ها، به دنیا آمدن نوزاد، خیانت و… از جمله مشکلات رایج در جلسات مشاوره اختلافات زناشویی است.

زندگی زوجین همیشه آنطور که تصور می کنید شیرین نیست. علاوه بر این، طبق نظرسنجی انجام شده توسط Better Bathrooms در سال 2018، یک زوج به طور متوسط 312 بار در سال با هم بحث می کنند. بنابراین طبیعی است که زوجین با اختلاف نظر مواجه شوند. اما دلایل زیادی برای مشاوره اختلافات زناشویی وجود دارد. در جامعه کنونی ما، زندگی زناشویی باید شما را خوشحال کند. قبلاً لزوماً اینطور نبود. رنج کشیدن به خاطر اختلافات زناشویی می تواند یک سیگنال هشدار دهنده باشد. هشداری که اگر به آن توجه نشود ممکن است آرامش روانی و بنیان یک خانواده را از هم بپاشد.

نقش روانشناس در مشاوره اختلافات زناشویی

روانشناس در مشاوره اختلافات زناشویی سعی خواهد کرد که گفتگوی سازنده بین زوجین را راه اندازی کند و به یادگیری نحوه گوش دادن به دیگری با توجه به گذشته و واکنش های هر یک کمک کند. وقتی کینه‌ها جمع می‌شوند و از همه منابع استفاده می‌شود، مشاوره اختلافات زناشوویی به برقراری یک رابطه سالم‌تر و محکم‌تر بر اساس اصول روانشناسی کمک می‌کند.

مشاوره اختلافات زناشویی

مشاوره روانشناسی زناشویی

در مشاوره روانشناسی زناشویی، حیلی از زوجین با مشکلات یکسانی مواجه هستند. این نحوه مواجهه شما با آنهاست که باعث می شود یک رابطه زنده بماند و در دراز مدت خوشحال باشید یا نه. برخی از درگیری ها موقت هستند و برخی دیگر تا فراتر از طلاق ادامه دارند.

برخی از زوجین در تلاش های ناامیدانه برای حل این تعارض ها گرفتار می شوند. هر کدام به دنبال اثبات حق خود و متهم کردن دیگری هستند. برخلاف تصور رایج، ازدواج همیشه شما را خوشحال نمی کند. زوجین اغلب تعارضات زیادی دارند که گاهی اوقات غیر قابل حل هستند. مشاوره روانشناسی زناشویی روشی است که به شما در مدیریت تعارضات کمک میکند.

بسیاری از افراد مهارت های بین فردی برای مقابله مناسب با یک مشکلات زناشویی را ندارند. هنگامی که یک زوج نتوانند مشکلات خود را به تنهایی حل کنند، مشاوره روانشناسی زناشویی ابزاری می شود که می توان از آن برای نجات رابطه و مدیریت تعارضات استفاده کرد.

دلایل دریافت مشاوره روانشناسی زناشویی

همانطور که گفته شد دلایل متعددی می تواند یک فرد یا یک زوج را برای مشاوره روانشناسی زناشویی سوق دهد. یکی از دلایل مکرر مشاوره، مشکلات ارتباطی زوجین است. خیانت، حسادت، وابستگی در مقابل استقلال در رابطه، نحوه تربیت فرزندان، ناباروری زوجین، مشکلات خانواده و چالش های خانواده از دیگر دلایل متداول یک زوج برای دریافت مشاوره روانشناسی زناشویی هستند. مشکلات سازگاری زوجین یا استرس و تغییرات در زندگی را نیز می توان به این فهرست اضافه کرد.

مشاوره روانشناسی زناشویی

سوالات مشاوره زناشویی

بطور کلی سوالات مشاوره زناشویی به افراد کمک میکند که اگر مشکلی در رابطه زناشویی دارند را حل کنند. با سوالات مشاوره زناشویی میتوان انتظارات و نیازهای طرف مقابل را بهتر شناخت و از بروز مشکلات آینده نیز جلوگیری کرد. برخی از حوزه های سوالات مطرح در مشاوره زناشویی عبارت اند از:

 • روابط جنسی
 • عقاید مربوط به فرزندآوری و فرزندپروی
 • اعتقادات، انتظارات، باورها و ارزش های زوجین
 • نحوه بروز و کنترل احساسات
 • میزان استقلال
 • نحوه مدیریت امور مالی خانواده
 • انتظارات و توقعات از یکدیگر و چگونگی تقسیم وظایف
 • شیوه های ارتباطی و مهارت عاطفی
 • اختلال های شخصیتی از قبیل شخصیت خودشیفته، نمایشی، منفی بین، افسرده، مانیک و …

مشاوره برای زندگی زناشویی

روابط سمی در زندگی مشترک واقعیت وحشتناکی است که بسیاری از مردان و زنان آن را تجربه می کنند. نکته مهم این است که به یاد داشته باشید که کلید خروج از مشکلات رابطه در مشاوره برای زندگی زناشویی، ارتباط است و هر اتفاقی که بیفتد، راه حل هایی برای رهایی از آن وجود دارد.

مشاوره برای زندگی زناشویی نقش میانجی را بازی می کند و کمک روانی می کند. بنابراین می تواند به زوجین برای غلبه بر شرایط بحرانی، حل مسئله و حتی تسهیل جدایی کمک کند.

کار مشاوره برای زندگی زناشویی، قضاوت در مورد زوجی نیست که با آن مشورت می کند، بلکه مشاوره برای زندگی زناشویی عناصر و ابزارهای عینی را فراهم می کند تا طرفین هماهنگی پیدا کنند یا بتوانند پاسخ سؤالات خود را بیابند. در واقع مشاوره برای زندگی زناشویی فضایی را برای گفتگو و گوش دادن ایجاد می‌کند که بتواند تعارضات را مدیریت کرد و در صورت مناسب بودن، به آرامی کاری را پیشنهاد می‌کند که الگوهای تثبیت شده را زیر سوال ببرد.

ضرورت مشاوره برای زندگی زناشویی

در صورت بروز مشکل میتوان از مشاوره برای زندگی زناشویی استفاده کرد. مشاوره برای زندگی زناشویی میتواند به ابتکار یکی از همسران انجام شود، چه شخصی که مقصر مشکلات باشد و چه شخصی که خود را قربانی رفتار همسرش میداند و چه به ابتکار 2 همسر.

در کلینیک روانشناسی دکترسلام، ما به زوجینی که می‌خواهند موقعیت‌های دشواری از قبیل فاصله عاطفی، درگیری‌های مکرر، چالش‌های والدینی، تمایلات جنسی مهارشده یا پیچیده، خیانت، تعارض‌های ارزشی، دوگانگی، جدایی و غیره را برطرف کنند کمک میکنیم.

ناراحتی ناشی از مشکلات زناشویی می تواند عواقب قابل توجهی بر آرامش روان داشته باشد. تحقیقات تأیید می‌کند که این ناراحتی می‌تواند باعث ایجاد و یا تشدید برخی از مشکلات سلامت روان شخصی، مانند اضطراب یا افسردگی شود. همچنین می تواند در موفقیت شغلی اختلال ایجاد کند. همین مسائل میتواند ضرورت مشاوره برای زندگی زناشویی را آشکار کند.

مشاوره برای زندگی زناشویی

مشاوره مسائل زناشویی

زوجین اغلب دچار بحران می شوند. هنگامی که آنها در یک زمان معقول به راه حل خود دست پیدا نمی کنند یا زمانی که راه حل پیدا شده باعث می شود یکی از آن دو دچار کمبود یا رنج شود، زوج مستقیماً با سردی عاطفی روبرو میشوند. در این صورت مداخله مشاوره مسائل زناشویی موثر است.

مشاوره مسائل زناشویی کمکی است که به زوجین و روابط زناشویی مبتلا به بحران ارائه میشود. توانایی زوجین در یافتن راه حل های خود به دلیل برقراری ارتباط دشوار که تحت سلطه احساسات و رنجش ها قرار گرفته سخت است. به همین دلیل خدمات مشاوره مسائل زناشویی پاسخگوی مشکلات زوجین در تعارضات است و زوجین میتوانند بصورت انفرادی یا گروهی از مشاوره استفاده کنند.

درباره جلسات مشاوره مسائل زناشویی

در طول جلسات مشاوره مسائل زناشویی، مشاور خانواده فضایی برای تأمل و گفتگو به زوجین ارائه می دهد تا به همه اجازه دهد فاصله کافی و لازم را برای درک بهتر آنچه اتفاق می افتد بیابند و به دنبال راه هایی برای حل تعارض باشند. به عبارت دیگر مشاوره مسائل زناشویی پذیرای زوج ها، جوانان و افراد منزوی است. مشاور با آنها در مورد مشکلات ارتباطی، مشکلات روابطشان مانند جدایی، طلاق و خشونت صحبت می کند. مسائل مربوط به پیشگیری از بارداری، تمایلات جنسی، بیماری های مقاربتی نیز مورد توجه قرار می گیرد.

مشاوره در مورد مسائل زناشویی

آیا مدام دعوا می کنید و احساس می کنید که واقعا چیز دیگری در خطر است؟ شما دیگر نمی توانید بدون بحث با یکدیگر صحبت کنید؟ شما دیگر همدیگر را درک نمی کنید؟ دعوا بالا گرفت و شما با هم غریبه هستید؟ آیا مشکلات جنسی دارید یا حداقل یکی از شما به جدایی فکر می کند؟ هرکسی که خود را در چنین شرایط سخت زندگی می‌بیند و غرق می‌شود و خواهان حمایت حرفه‌ای است، می‌تواند از مشاوره در مورد مسائل زناشویی استفاده کند. مشاوره در مورد مسائل زناشویی به زوجین کمکی ارائه می دهد تا یاد بگیرند که چگونه با یکدیگر رضایت بخش تر زندگی کنند و احتمالاً از جدایی اجتناب کنند.

فواید مشاوره در مورد مسائل زناشویی

در واقع مشاوره در مورد مسائل زناشویی به زوجینی که با مشکلات رابطه ای، عاطفی یا جنسی روبرو هستند، کمک های زیادی می کند. هدف این است که مشاوران شما را به سمت یافتن بهترین راه حل برای مشکلات خود سوق دهند تا قادر به درک و غلبه تدریجی بر موانع پیش رو باشید. در جلسات مشاوره در مورد مسائل زناشویی شما میتوانید یاد بگیرید:

 • خواسته ها و نیازهای خود را به اشتراک بگذارید
 • به حرف‌های یکدیگر گوش بدهید تا همسر خود را بهتر درک کنید
 • تضادها را روشن کنید و اختلاف نظرها را منصفانه حل کنید
 • با موقعیت ها و فشارهای استرس زا بهتر برخورد کنید
 • یاد بگیرید که مشارکت خود را در مشکلات حل شدنی ببینید

مشاوره تلفنی مسائل زناشویی

زوجین معمولاً فقط زمانی کمک می‌پذیرند که رابطه به شدت آسیب دیده باشد یا زمانی که اختلاف به شدت بالا گرفته باشد. درحالی که جستجوی حمایت در اولین نشانه بحران بسیار مفیدتر است. مشاوره تلفنی مسائل زناشویی که در کلینیک ما بصورت 24ساعته است میتواند به شما در این امر کمک کند.

کسانی که موفق به غلبه بر تعارضات دشوار و بحران های شدید می شوند، پایه و اساس یک رابطه شاد و پایدار را ایجاد می کنند. میتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید؟ اگر در هریک از موارد زیر مشکل دارید میتوانید از خدمات مشاوره تلفنی مسائل زناشویی استفاده کنید:

 • آیا هنوز خودم را قادر به حل تعارض بدون احساس می دانم؟
 • آیا می توانم با شریک زندگی خود با احترام رفتار کنم؟
 • آیا می توانم به موضوعاتی که در تضاد هستند آشکارا اشاره کنم؟
 • آیا هنوز به اندازه کافی با شریکم صحبت می کنم؟
 • آیا بسیاری از روزهای رابطه من با استرس و مشاجره به پایان می رسد؟
 • آیا دلم برای نزدیکی و مهربانی تنگ شده است؟
 • آیا شریک زندگی من بیشتر از من در محل کار وقت می گذراند؟
 • آخرین باری که خوشحال بودم کی بود؟

مشاوره روابط زناشویی

در مشاوره روابط زناشویی، زمانی که زوجین سال ها با هم رابطه دارند، درگیری ها اغلب اجتناب ناپذیر است. این بدان معنا نیست که زوج های خیلی صمیمی دعوا نمی کنند. با این حال، وجه مشترک همه زوج ها این واقعیت است که هر چه تعارضات حل نشده در یک رابطه بیشتر باشد، مشکلات مسائل زناشویی بیشتر رخ میدهد. بیشتر درگیری ها در روابط پر تعارض پیش پا افتاده هستند و از طریق ارتباط خوب و مشاوره روابط زناشویی حل می شوند. برخی از مشکلات رایج در جلسات مشاوره روابط زناشویی پیرامون مباحث زیر هستند:

 • تقسیم کار در خانواده
 • تربیت فرزندان
 • برخورد زن و شوهر با یکدیگر
 • ارزش ها و اهداف
 • دیدگاه ها
 • اختلاف نظرها

مشاوره در مورد روابط زناشویی

برای من خیلی طاقت فرسا است که مجبور باشم دائماً در مورد مسائل بحث کنم. شریک زندگی من در درگیری ها برای من بیش از حد احساساتی است، من نمی توانم با آن کنار بیایم. من نمی توانم صحبت کنم. من هرگز اجازه ندارم تمام کنم. اینها جملاتی است که اغلب حین مشاوره در مورد روابط زناشویی شنیده میشود. بسیاری از زوج ها با هم بحث می کنند، هیچ کس به حرف دیگری گوش نمی دهد. همه فقط سعی می کنند از خود دفاع کنند، پیام ها دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند و به دلیل صحبت های سازنده شکل نمیگیرد.

نکته مهم مشاوره در مورد روابط زناشویی

یکی از نکات مشاوره در مورد روابط زناشویی این است که وقتی دو نفر اختلاف نظر دارند یک، تعارض زناشویی به وجود می آید و در چنین شرایطی در درگیری ها یک دور باطل ایجاد می شود. هرکس طرف مقابل را متهم میکند و حق به جانب است. معمولا در یک دور باطل یک تعقیب کننده و یک پیرو وجود دارد. در حالی که یکی ناامیدانه سعی می کند از ارتباط درگیری فرار کند و فرار می کند، دیگری با عدم درک فزاینده سعی می کند دیگری را تعقیب کند. این به نوبه خود هر دو را تحریک می کند و وضعیت درگیری تشدید می شود.

برای مشاوره در مورد روابط زناشویی، تعارض یکی از دلایل اصلی بروز مشاجره در بسیاری از روابط بین زوجین است. چه کسی دوست دارد در مورد درگیری صحبت کند! گفتگوهای سازنده معمولاً در زمان بروز مشکلات زناشویی نادیده گرفته می شوند. هنگامی که درگیری ایجاد می شود، برخی این تصور را دارند که شریک زندگی آنها به آنها گوش نمی دهد. برخی دیگر می گویند که اصلاً در مورد درگیری های خود صحبت نمی کنند، بلکه آنها را می بلعند و حتی اغلب آنها را سرکوب می کنند.

مشاوره آنلاین روابط زناشویی

در یک رابطه خوب، مشاجره بد نیست، زیرا هر دو یاد گرفته اند که با این موضوع کنار بیایند و اختلاف نظر خود را در فضای سالمی مطرح و برطرف کنند. اما در بسیاری از روابط اینگونه نیست و اکثر مردم تعارض را بد و معمولاً تهدیدی برای رابطه خود می دانند. زوج‌ها اغلب توصیف می‌کنند که چه احساسی مانند باتلاقی از نفرت و کینه یا گردابی از اتهامات، حدس ها و سرزنش ها پیدا میکنند. در چنین شرایطی استفاده از خدمات مشاوره آنلاین روابط زناشویی به شما کمک بسزایی میکند.

حفظ یک رابطه پایدار و رضایت بخش، خواسته های زیادی را برای یک زوج ایجاد می کند. استرس، عادات و انتظارات برآورده نشده می تواند باعث شود که روابط عاطفی با مشکل مواجه شوند. بحران های روابط هر چقدر هم که ناخوشایند هستند، همیشه فرصتی برای پیشرفت شخصی و جمعی ارائه می دهند. ما به شما کمک می کنیم تا با مشاوره آنلاین روابط زناشویی، اختلافات خود را درک کنید و آنها را حل کنید.

در مشاوره آنلاین روابط زناشویی، مشاور، نگرانی های هر دو طرف را درک میکند و مطمئن می شود که هر دو طرف می توانند ارتباط برقرار کنند و به حرف های یکدیگر گوش دهند. مهم است که بفهمیم همه برای آینده چه می خواهند و چه چیزی را می خواهند در مورد خود تغییر دهند. اگر مشکلاتی در رابطه وجود دارد، معمولا توصیه می کنیم که هر دو با هم مشاوره بگیرند. البته می‌توانید در یک مشاوره فردی به مسائل مربوط به رابطه نیز رسیدگی کنید.

مرکز مشاوره مشکلات زناشویی

در مرکز مشاوره مشکلات زناشویی از طریق ایجاد ارتباط مؤثر، مهارت‌های حل مسئله و حل تعارض، زوجین یاد می‌گیرند که چگونه رابطه را تقویت کنند و معنای تازه‌ای به «زوج بودن» بیفزایند. گاهی اوقات، نقطه کانونی درمان، ارائه مجوز برای پایان دادن به روابط سمی ای است که درمانی برای آن وجود ندارد.

هدف مرکز مشاوره مشکلات زناشویی، تقویت ارتباطات، تعمیق صمیمیت، درک عزت نفس، نگاه کردن به مشکلات جنسی، بررسی مسائل مربوط به فرزندپروری و فرزندخواندگی، بررسی نگرانی های قبل از ازدواج و قرار ملاقات، باز کردن مشکلات حل تعارض و پرداختن به مسائل چرخه زندگی است.

زوج درمانی در مرکز مشاوره مشکلات زناشویی

زوج درمانی بر مشکلات موجود در روابط بین دو نفر تمرکز دارد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مشکلات رابطه همیشه شامل علائم و مشکلات “فردی” و همچنین تعارضات “رابطه” است.

مرکز مشاوره مشکلات زناشویی کمک میکند زوجین یاد بگیرند که چگونه ارتباط مؤثرتری برقرار کنند، دقیق‌تر گوش کنند، یکدیگر را تأیید کنند و با همدیگر هماهنگ باشند. این فرآیند بسیار شبیه به روان درمانی فردی است. اغلب بیشتر شبیه میانجیگری است. گاهی اوقات، آموزشی است. با این حال، ترکیب این سه مؤلفه است که آن را مؤثر می کند.

مرکز مشاوره اختلافات زناشویی

دلایل مشاوره زوج درمانی مشخصاً برای هر زوج مشخص است. اما در مواقعی که یکی از اعضا (یا هر دو نفر) زوج دچار مشکل می شود، توصیه می شود که به مرکز مشاوره اختلافات زناشویی مراجعه شود و از خدمات مشاوره زناشویی تلفنی یا آنلاین یا حضوری استفاده کرد.

هر نوعی از رنج روحی و عاطفی که در طول زمان ایجاد شود، مستحق کمک خارجی است. ممکن است با علائم کم و بیش جدی (افسردگی، اعتیاد و غیره) همراه باشد، با این وجود مشکلات یا بحران های زوجین اجتناب ناپذیر و “طبیعی” هستند. بحث مشورت با کوچکترین سختی نیست! معمولا همه چیز خود به خود درست می شود. اما این “بحران ها” می توانند جدی تر شوند، اگر به رسمیت شناخته نشوند یا اگر یکی از دو شریک (یا هر دو) در رنج خود احساس غفلت یا “فراموشی” کند.

نقش مرکز مشاوره اختلافات زناشویی در حل مسائل

گاهی استفاده از خدمات مرکز مشاوره اختلافات زناشویی تنها راه پایان دادن به رنج، سوء تفاهم یا تحقیر است. پویایی رابطه زوجین نیروهای زیادی را در بر می گیرد. بنابراین نقش درمانگر بی ثبات کردن این نیروها خواهد بود، به طوری که هر یک از اعضای زوج می توانند مکانیسم های آنها را ببینند.

مرکز مشاوره اختلافات زناشویی باید تعیین حدود چارچوب درمان و ایجاد رابطه اعتماد با درمانگر را ممکن کند. ریتم جلسات، علل آنچه زوجین را به مشورت سوق می دهد، انتظارات هر یک، اهداف و غیره تعریف می شود. همچنین این امکان وجود دارد که درمانگر در ابتدا زوج را جداگانه بررسی کند. او چارچوب جلسات را از همان ابتدا تنظیم می کند و شرایط و قوانینی را توضیح می دهد که به زوج اجازه می دهد محیطی به اندازه کافی امن برای آزادی بیان پیدا کنند. همچنین هیچ قضاوت ارزشی از طرف درمانگر انجام نخواهد شد. او همچنین داور نیست. او صرفاً در خدمت بهبود اوضاع است.

دکتر مشاور زناشویی

صحبت کردن در مورد حل مشکلات زناشویی، نمیتواند با خانواده، دوستان و یا هر فرد دیگری باشد. زیرا این مسائل جزو خصوصی ترین مسائل زندگی زناشویی است. دکتر مشاور زناشویی، بر اساس اصل رازداری و اصل تخصص میتواند علاوه بر گوش دادن به صحبت های زوجین، راهکار های موثری را ارائه کند.

دکتر مشاور زناشویی به زوج هایی که با مشکلاتی (مشکلات ارتباطی، خشونت روانی و غیره) مواجه می شوند گوش شنوا ارائه می دهد. این به آنها کمک می کند تا بررسی کنند و گفتگو را دوباره بین خود برقرار کنند. ارتباط با دکتر مشاور زناشویی می‌تواند در تمام مراحل حیاتی زندگی مفید باشد: وجود مشکلات زناشویی، سردی در روابط، بهبود روابط عاطفی، یادگیری مهارت های ارتباطی یا همسر داری، نحوه مواجهه با خیانت، فرسودگی عاطفی و …

اغلب اوقات تصمیم گیری برای ارتباط با دکتر مشاور زناشویی راحت نیست. جسارت زیادی لازم است تا بپذیریم که همه چیز با ایده آل فاصله دارد، ما همه چیز را امتحان کرده ایم و به تنهایی نتوانسته ایم رابطه خود را بهبود بخشیم. با این حال، هر چه افراد قبل از ارتباط با دکتر مشاور زناشویی امتناع کنند، تغییر یک دینامیک رابطه ای سفت و سخت دشوارتر می شود و رابطه بیشتر از بین می رود. پس بهتر است زیاد صبر نکنید.

مشاور زندگی زناشویی

از نظر مشاور زندگی زناشویی، یک رابطه عمیق و بلندمدت به ناچار فراز و نشیب های خود را دارد که ما آن را مشکلات زناشویی می نامیم. به این دلیل غیرواقعی است که باور کنیم رابطه عاشقانه یک عمر با بالاترین شدت خود ادامه خواهد داشت.

برای حفظ یک رابطه بدون ابر باید با مشکلات زندگی روزمره مقابله کنیم. وقتی زوجین در هر شرایطی، چه بهترین و چه بدترین، عاشق باقی می‌مانند، به این دلیل است که هر دو از نظر تعهد تلاش کرده‌اند و مهارت زندگی را به کار می‌گیرند. مهم است که بدانید، مانند بذرهایی که در زندگی مشترک خود کاشته اید، تلاش های انجام شده در نهایت به ثمر خواهد رسید.

هیچ زوج سالمی وجود ندارد که هر از گاهی با هم دعوا نکنند. کسانی که می گویند بحث نمی کنند، به این دلیل است که مشکلی در رابطه وجود دارد (ترس از شکستن ، تسلیم شدن و غیره). از نظر مشاور زندگی زناشویی، ما می‌توانیم و حتی حق داریم که دیدگاه‌های خود را بدون استدلال بیان کنیم. مشاور زندگی زناشویی با هدف کمک میکند زوجین بتوانند بدون توهین به طرف مقابل یا بالا بردن صدای او درباره موضوعی بحث کنند. همچنین، مهم است که با توافق دوجانبه درک کنیم که ما نمی توانیم در مورد همه موضوعات مورد بحث به توافق برسیم و بپذیریم که به عنوان یک زوج اغلب موارد اختلافی خواهیم داشت.

مشاوره زندگی زناشویی

مشاور زناشویی در تهران

مشاوره زناشویی در تهران، یکی از خدمات مشاوره‌ای است که افراد و زوج‌ها با هدف پیشرفت و بهبود روابط زناشویی خود می‌توانند از آن استفاده کنند. مشاوران زناشویی ابزارها و راهکارهای مختلفی را برای تقویت روابط زناشویی فراهم می‌کنند، مانند ارتقای مهارت‌های ارتباطی، رفع اشتباهات شناختی و عملکردی، علم تغذیه و تنظیم زندگی مشترک. شما می‌توانید با مراجعه به مشاوران خانواده، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز روانپزشکی از خدمات مشاوره زناشویی در تهران بهره‌مند شوید.

اصولا یک مشاور زناشویی بهترین مشاور زناشویی نبوده و باید بگوییم که بهترین مشاور زناشویی برای هر فرد یا زوج به موارد مختلفی، نظیر نیازها، خصوصیات فردی و شرایط شخصی و خانوادگی آن‌ها، بستگی دارد. مشاوره زناشویی در تهران، یک فرآیند مفید است که به زوج‌ها کمک می‌کند تا به روابط بهتری دست یابند. زندگی زناشویی با شکل گیری انواع مختلف تعارضات همراه است و اگر این تعارضات حل نشوند ممکن است به خساراتی برای رابطه زوجی منجر شوند. مراجعه به مشاور خانواده و زوج‌ها به دلیل بروز مسائلی مانند بی‌ثباتی در رابطه زناشویی، مشکلات در ارتباط و ارتباط ناسالم فردی و مسائل دیگر می‌تواند موثر باشد. این فرآیند می‌تواند به زندگی زناشویی زوج‌ها کمک کند و باعث بهبود روحیه آن‌ها و همچنین کاهش تعارضات و اختلافات زناشویی شود. بنابراین، در صورت نیاز، مراجعه به یک مشاور زناشویی در تهران می‌تواند به شما کمک کند تا به رابطه‌ی سالم و دوستانه‌تری با همسر خود دست یابید.

در واقع مشاوره زناشویی یک فرایند مهم و حیاتی برای حفظ و تقویت رابطه زناشویی است. این فرآیند به زوج‌ها کمک می‌کند تا مسائل و تعارضاتی که در رابطه‌‌ی آن‌ها وجود دارد را بهتر درک کرده و به راه‌حل مناسب برای آن‌ها برسند. از اهمیت مشاوره زناشویی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به زوج‌ها برای درک بهتر نقاط قوت و ضعف رابطه زناشویی‌شان.
 • شناسایی مشکلات و تعارضات بین زوج‌ها و یافتن راه‌حل‌های مناسب برای حل آن‌ها.
 • کمک به زوج‌ها برای بهتر درک کردن نیازهای هم‌دیگر و ارتقای ارتباط و احترام در رابطه‌ی زناشویی.
 • افزایش آگاهی زوج‌ها در خصوص روابط جنسی، رفتارهای مشترک و مهارت‌های ارتباطی.
 • افزایش اعتماد و احترام بین زوج‌ها و بهبود کیفیت زندگی زناشویی و خانوادگی.
 • کاهش تعارضات و خشونت درون خانواده و ایجاد روابط سالم میان اعضای خانواده.

مشاوره زناشویی در تبریز

مشاوره زناشویی در تبریز به زوجین کمک می‌کند تا در روابطشان بهبود ببخشند و این به طور مستقیم با کیفیت زندگی آن‌ها در ارتباط است. همچنین، مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا بهترین شیوه‌های ارتباطی را با یکدیگر پیدا کنند و با یکدیگر هماهنگ شوند. از آنجا که وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه ما به گونه‌ای تغییر کرده است که به سمت پیشرفت و تغییر می‌رود، نیاز به شناخت بهتر از خود و دیگران برای زندگی بهتر ما مورد نیاز است. در نهایت، مشاوره زناشویی تبریز به زوجین کمک می‌کند تا با هم و در آرامش وصلت و احساس مطمئنی پیشرفت کنند و این به طور مستقیم به بهبود روابط زوجی منجر می‌شود.
مشاوره زناشویی، فرایندی است که در آن یک مشاور، به دو همسر کمک می‌کند تا مسائل و مشکلات خود را در زمینه روابط زناشویی حل کنند. هدف این فرایند بهبود کیفیت زندگی خانوادگی و تقویت ارتباطات بین همسران است. مشاوره زناشویی، موضوعات گوناگونی از جمله ارتباطات بین همسران، مسائل جنسی، اعتماد، وفاداری، تعارضات، مشکلات مالی و … را شامل می‌شود. این فرایند با توجه به نیاز هر زوج، می‌تواند به صورت فردی یا گروهی، حضوری یا آنلاین ارائه شود. مشاوره زناشویی یک فرآیند مفید و موثر برای بهبود روابط خانوادگی و ارتقای کیفیت زندگی ازدواجی است. مشاوره زناشویی در تبریز نقش مهمی در بهبود روابط زوجین دارد. در ادامه به توضیح برخی از نقش‌های مشاوره زناشویی اشاره می‌کنیم:

 • کمک به زوجین برای شناسایی و درک بهتر احساسات و نیازهای همدیگر: مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا به ارتباط بهتری با یکدیگر دست یابند و درک بهتری از احساسات، نیازها و مشکلات همدیگر پیدا کنند.
 • شناسایی علل و ریشه‌های مشکلات: مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا به شناسایی علل و ریشه‌های مشکلات خود بپردازند و بر اساس آن به راهکارهای مناسبی برای حل آن‌ها برسند.
 • تسهیل در برقراری ارتباطات سالم: مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا در رابطه با یکدیگر بهبود یابند و به عنوان نمونه، افکار و احساسات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
 • ارتقای مهارت‌های ارتباطی: مشاوره زناشویی به تقویت و بهبود مهارت‌های ارتباطی زوجین کمک می‌کند تا با یکدیگر به بهترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنند.
 • افزایش آگاهی زوجین در خصوص روابط جنسی: مشاوره زناشویی به آگاهی زوجین در خصوص روابط جنسی کمک می‌کند و شیوه‌های بهتری برای تعامل جنسی به آن‌ها آموزش می‌دهد.
 • کمک به تعادل در روابط: مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا یک تعادل در روابط خود داشته باشند و بتوانند با یکدیگر در حالتی کاملاً فاصله و در حالتی کاملاً نزدیک باشند.

مشاوره زناشویی کرج

مشاوره زناشویی در کرج، تاثیرات مثبت زیادی در زندگی زوجین دارد. دسترسی به مشاوره زناشویی کرج می‌تواند ارتباطات بین همسران را بهبود بخشد، صمیمیت، احترام و اعتماد زوجین به یکدیگر افزایش یابد و تعارضات و خشونت خانگی کاهش یابند. همچنین، مشاوره زناشویی می‌تواند به رفع مشکلات جنسی و افزایش رضایت جنسی زوجین کمک کند و بهبود کیفیت زندگی آن‌ها را فراهم کند. علاوه بر این، مشاوره زناشویی می‌تواند به زوجین کمک کند تا به شناخت بهتری از خود و همسر خود برسند و به ارتقای رشد شخصی خود بپردازند. در کل، مشاوره زناشویی یک فرایند مفید و موثر در بهبود رابطه و کیفیت زندگی زوجین است.

همچنین مشاوره زناشویی در کرج یک راهکار موثر برای حل مشکلات زناشویی است. هدف اصلی مشاوره زناشویی کمک به زوجین برای بهبود روابط زناشویی، ابراز احساسات، ارائه راهکارها و راهنمایی در روابط جنسی است. در این مشاوره، هر دو طرف به صورت برابر شنونده مشاور هستند و سعی می‌شود تا با بررسی مشکلات و مسائل روزمره، تلاش برای حل آن‌ها و ایجاد یک رابطه سالم به منظور زندگی مشترک انجام شود. مشاوره زناشویی نیز به زوجین کمک می‌کند تا الگوها و رفتارهای خود را شناسایی کرده و به ارتقای خودبخشی و افزایش خودشناسی بپردازند. این رویکرد بسیار موثر است و می‌تواند بهبود روابط زوجین و بهبود کیفیت زندگی آن‌ها را فراهم کند. اما به همان اندازه، در برخی مواقع، نیاز به جلسات چندگانه و صبر دارد.

نتایج مشاوره زناشویی ممکن است در طی چند جلسه اولیه نبوده و نیاز به صبر، تلاش و همکاری همسران دارد. با این حال، چندین مطالعه نشان داده است که مشاوره زناشویی می‌تواند به بهبود روابط زوجین و کاهش شدت تعارضات کمک کند. در مواردی که در جلسات مشاوره، خشونت خانگی متوقف شود، جلوگیری از تفکرات منفی و صحبت با یکدیگر و درک بهتر مشکلات روزمره، می‌تواند به بهبود ارتباط زوجین و کاهش شیوع خشونت خانگی در آن‌ها کمک کند. همچنین مشاوره زناشویی می‌تواند به ارتقای رضایت جنسی زوجین کمک کند و بهبود کیفیت زندگی آن‌ها را فراهم کند. در کل، مشاوره زناشویی می‌تواند به بهبود رابطه زوجین در زندگی مشترک و ایجاد روابط سالم و صمیمیت بیشتر کمک کند.

مشاوره زناشویی خوب در کرج

مشاوره زناشویی خوب در کرج می‌تواند در کاهش بسیاری از مشکلات زناشویی کمک کند، به‌عنوان مثال:

 • بی ‌انگیزگی جنسی: در صورتی که یکی از زوجین به دلایلی از جمله اضطراب، استرس، افسردگی، ورشکستگی و … از جنسیت یا رابطه جنسی خود رضایت ندارد، مشاوره زناشویی می‌تواند کمک کند تا زوجین به یکدیگر بیشتر نزدیک شوند و روش‌هایی برای رفع مشکلاتشان پیدا کنند.
 • بحث‌ها و نزاع‌ها: زوجین ممکن است با بحث‌های مختلف در زمینه‌های مختلفی همچون پول، خانواده، کار و … روبرو شوند که می‌تواند به تبدیل شدن آن به یک نزاع منجر شود. مشاوره زناشویی می‌تواند با توضیح روش‌های ارتباطی و حل مشکلات، به‌زوجین کمک کند تا با همدیگر به‌شیوه‌ی بهتری صحبت کنند.
 • اشتباهات گذشته: مشاوره زناشویی به زوجین کمک می‌کند تا با توجه به تجربیات گذشته خود، به روابط بیشتر توجه کنند و اشتباهات خود را تجربیات برای بهبود روابطشان تبدیل کنند.

همچنین مشاوره زناشویی خوب در کرج، به‌زوجین در موقعیت‌هایی که قصد دارند ازدواج کنند و با چالش‌هایی همچون قراردادن خانواده در اولویت، مدیریت زندگی شغلی و … مواجه‌اند، این نوع مشاوره قابل استفاده است.

مشاوره زناشویی در شیراز

صحبت با یک مشاور خانواده و زناشویی می‌تواند در حل مشکلات زناشویی کمک کند. زوجین ممکن است در مواردی مثل کمبود ارتباط، ناهماهنگی در روابط جنسی، بی‌ثباتی در روابط، عدم توانایی در حل بحث‌ها و دیگر مشکلات روبرو شوند. مشاوره زناشویی در شیراز با بهره‌گیری از روش‌های مختلفی از جمله تحلیل رفتاری، مشاوره روان‌شناختی، مشاوره خانواده و … به زوجین کمک می‌کند تا با این مشکلات روبرو شده و راه‌حل بهتری برای آن‌ها پیدا کنند. مشاوره زناشویی همچنین به زوجین کمک می‌کند تا به ارتباطات بهتری بین خودشان و همچنین به ارتباط بهتری با فرزندان خود برسند. لازم به ذکر است که مشاوره زناشویی شیراز برای برخورد با مشکلات جدی زناشویی مانند خیانت، اعتیاد و سوء استفاده جنسی تنها کافی نیست و باید به مراجعه به متخصصین مربوطه نیز فکر کرد.

درست است. مشاوره زناشویی در شیراز با هدف بهبود روابط زوجین و ایجاد هماهنگی و تعامل موثر بین آن‌ها ارائه می‌شود. این نوع مشاوره به شما کمک می‌کند تا بتوانید با روابط جنسی، تعاملات روزمره، ارتباط بهتر با همسرتان، و برطرف کردن مشکلاتی که ممکن است بین شما و همسرتان پیش آمده باشد، مقابله کنید. معمولاً این نوع مشاوره با استفاده از روش‌های مختلفی همچون مشاوره روان‌شناختی، تحلیل رفتاری، مشاوره خانواده و … به شما کمک می‌کند تا مشکلات خود را شناسایی و پیشنهادهایی را برای حل آن‌ها دریافت کنید. همچنین، مشاوره زناشویی به شما کمک می‌کند که یاد بگیرید چگونه به همسرتان بهتر بگویید که شما از او راضی نیستید یا چگونه مشکلات خود را با هم مطرح کنید و بهترین راه‌حل را پیدا کنید.

همچنین مشاوره زناشویی در شیراز، برای زوجین بسیار موثر است و می‌تواند به تعامل بهتر و بهبود روابط زوجی کمک کند. هدف اصلی مشاوره زناشویی ارتقای نگرش و مهارت های زوجین برای برطرف کردن مشکلات، ایجاد یک رابطه سالم و پایدار و تقویت ارتباط زوجین با یکدیگر است. مشاوره زناشویی می‌تواند به زوجین در مدیریت تنش‌‌ها، ایجاد هماهنگی در رابطه جنسی، تفسیر و فهمیدن نیازهای همجنس‌بازها و همچنین کمک در حل مسائل خانوادگی، مدیریت انتظارات، برطرف کردن نارضایتی‌ها و ارائه راه‌حل‌ها و مهارت‌ها کمک می‌کند. مشاوره زناشویی نیز به زوجین کمک می‌کند که به سوالات پاسخ‌گویی کنند و بهتر درک کنند که مشکلات رابطه زوجی چقدر رایج هستند و چگونه می‌توانند با آن‌ها مقابله کنند. مشاوره زناشویی ابزاری عالی برای بهبود روابط زناشویی است که می‌تواند به همسران کمک کند سالم‌تر و خوشبخت‌تر زندگی کنند.

مشاوره زناشویی در شهریار

مشاوره زناشویی در شهریار، بسیاری از فواید روانشناختی و روابطی را برای زوجین به همراه دارد که به صورت خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به کاهش تعارضات بین زن و شوهر کمک می‌کند.
 • باعث بهبود ارتباطات و صمیمیت درون خانواده می‌شود.
 • بهبود شناخت زن و شوهر از یکدیگر و افزایش هماهنگی درون خانواده.
 • بهبود روابط خانوادگی و روابط با فامیل‌ها.
 • به عنوان یک راهکار جایگزین برای جلوگیری از جدایی و طلاق.
 • کمک به تغییر الگوی رفتاری و افکار زوجین.
 • کمک به یادگیری مهارت‌های موثر در مواجهه با مشکلات و تعارضات در زندگی زناشویی.
 • بهبود کیفیت زندگی زوجین در زمینه‌های مختلف مانند رضایت جنسی، رضایت از کار و …
 • کمک به افزایش اعتماد به نفس و بهبود تعاملات اجتماعی.
 • کمک به بهبود سلامت روانی و فیزیکی زوجین.

همچنین مشاوره زناشویی در شهریار می‌تواند به چندین شکل کاربرد داشته باشد:

 1. بهبود روابط جنسی: مشاوره زناشویی به همسران کمک می‌کند تا نیازهای جنسیشان را با هم بهتر فهمیده و درک کنند تا از اختلافات جنسی کاسته شود. همچنین مشاور به همسران کمک می‌کند تا روش‌های جدیدی برای ارضای نیازهای جنسیشان امتحان کرده و بیشتر لذت ببرند.
 2. حل مسائل ارتباطی: مشاوره زناشویی به همسران کمک می‌کند تا در مسائل درونی خود را بسنجند و نحوه برقراری ارتباط با همسر خود را بهبود بخشند.
 3. مدیریت خشم: مشاوره زناشویی به همسران کمک می‌کند تا مدیریت خشم و عصبانیت خود را در ارتباط با همسران بهبود بخشند.
 4. حل مشکلات مالی: مشاوره زناشویی به همسران کمک می‌کند تا در مشکلات مالی خود در زمینه نوع و میزان هزینه‌ها به بهترین راه‌کار برای حل مشکلات خود برسند.

برخی از باورهای اشتباه در مشاوره زناشویی

 • اگه لازمه که ما روی اشتباهاتمون کارکنیم پس یعنی زوج خوبی نیستیم!! این باور کاملا غلط است و مطمئنا اگر شما روی ارتباطات خود کار نکنید، رابطه در طول زمان بدتر خواهد شد. در واقع تمام ارتباطات انسان به تلاش و توجه نیاز دارد و کار روی بهبود روابط، باعث سازگاری بیشتری خواهد شد.
 • رابطمون خیلی آسیب دیده ولی دیگه خیلی دیره و کاریش نمیشه کرد!! یکی از حیطه های درمانی در روانشناسی و مشاوره خانواده، زوج درمانی است و برای زوجینی که رابطه آسیب دیده ای دارند و در ظاهر به بن بست رسیده اند بسیار کارآمد است. با پیروی از باورهای غلط، فرصت بهبود رابطه را از خود نگیرید.
 • بیشترین تعارضات زوجین بخاطر پول و مشکلات با خانواده همسره!! این باور هم غلط است و اغلب مشکلات بین زوجین در این زمینه ها نیست. بلکه اغلب مشکلات زناشویی بخاطر شکست در رابطه عاطفی و عدم درک متقابل است.

نکات مربوط به سواد رابطه در مشاوره زناشویی

 • انتظارات: انتظارات خود را به وضوح از همسرتان بیان کنید و منتظر حدس زدن دیگران نباشید.
 • نیازها: برای کمک به دیگری برای بیان نیازهای خود سؤال بپرسید.
 • درک دیدگاه متفاوت: خود را به جای دیگری قرار دهید تا احساس او را بهتر درک کنید.
 • احترام: به جای اینکه بخواهیم عیوب همسر را مشخص کنیم به او بگوییم که چه احساسی دارد یا چه می خواهد، به مشکلی که باید در مورد آن بحث شود، از نظر تفاوت (در شیوه های رفتار و بودن) بین خودمان نزدیک شویم.
 • به دیگری گوش کن: با دقت به آنچه نیمه دیگرتان می‌خواهد از نظر خواسته‌ها و نیازها به شما بگوید گوش دهید و همدلی خود را نشان دهید.
 • مهربانی در کلمات و زندگی روزمره: هرچه با آن مخالفیم ، با مهربانی آنچه را که با آن مخالفیم، بگوییم، بدون اینکه عصبانی شوید یا حالت دفاعی بگیرید.
 • یکپارچگی در مورد خود و احساساتتان: صحبت کردن در مورد خودتان، صادق بودن در مورد آنچه که احساس می کنید و می خواهید به جای سرزنش دیگران
 • قضاوت ها: بپذیرید که دیگری می تواند چیزها را متفاوت از شما ببیند و بنابراین از قضاوت در مورد نظر، نیازها یا احساسات خودداری کنید.
 • کاربرد استدلال ها: مطمئن شوید که می دانید آنچه می خواهید بگویید برای حل تعارض فعلی مفید است یا خیر
 • ارزش: وقتی انتقاد می کنید، به جای اینکه با حمله به شخصیت دیگران ارزش او را کم کنید، به اصول اخلاقی پایبند باشید.
 • تاکید کنید و تلاش کنید: بر تلاش هایی که دیگری انجام می دهد تا مرا در آنچه بیان می کنم به خوبی درک کند، تأکید کنید
 • قدردانی خود را برای تلاش های انجام شده ابراز کنید: وقتی دیگری در جستجوی سازش، تلاشی انجام می دهد، به صورت شفاهی ابراز قدردانی کنید.
 • در همه مسائل و مشکلات مشورت کنید و هیچوقت نظر خود را تحمیل نکنید
 • با یکدیگر درد و دل کنید
 • توقع فراتر از توانایی همسر خود نداشته باشید
 • وقت کافی برای رابطه خود بگذارید و به آن توجه کنید
 • هیچوقت غرور همسر خود را نشکنید
 • سرزنشی که موجب دلخوری و کدورت شود را انجام ندهید

psychologies

error: شما قادر به کپی مطالب این سایت نیستید
پیمایش به بالا