مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

مرکز مشاوره دکترسلام

اولین کلینیک 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره حضوری
سرعت و سهولت

فرآیند نوبت دهی در اسرع وقت صورت میگیرد و حداکثر طی 10دقیقه به تراپیست مجرب در حیطه درخواستی وصل میشوید.

تعرفه های مصوب

کلیه خدمات با تعرفه کمتر از تعرفه مصوب 1403 انجام میشود. همچنین تمامی مشاورین بیش از 10سال تجربه کاری دارند.

تایم کاری منعطف

شما در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل، میتوانید از خدمات مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری استفاده کنید.

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

مشاوره خانواده

برای دریافت مشاوره خانواده بصورت تلفنی یا آنلاین یا حضوری با شماره 02125917355 در تماس باشید

فهرست مطالب

ما در مرکز مشاوره دکترسلام اعتقاد داریم مشاوره خانواده باید توسط روانشناس خانواده انجام شود. چرا که روانشناسی حوزه های بسیار گسترده ای دارد و یک روانشناس نمیتواند در تمام حیطه ها از قبیل (درمان اختلال، ازدواج، خانواده، کودک، اعتیاد و …) متخصص باشد. به همین دلیل ما برای مشاوره خانواده، یک متخصص مشاوره خانواده را به شما معرفی میکنیم که بطور قطع از جلسات مشاوره خانواده رضایت داشته باشید. لازم به ذکر است تمامی روانشناسان مرکز مشاوره دکترسلام ما بیش از 10 سال تجربه کاری دارند و بدون اغراق تشکیل شده از بهترین روانشناسان تهران هستند.

مشاوره خانواده فرآیندی است که به صورت حرفه‌ای و تخصصی ارائه می‌شود تا به اعضای خانواده کمک کند با مسائل و مشکلات خود مقابله کنند و روابط سالم‌تری را ایجاد کنند. این نوع مشاوره می‌تواند در مواردی مانند اختلافات خانوادگی، مشکلات ارتباطی، مشکلات زناشویی، مشکلات والد-فرزندی و بسیاری از مسائل دیگر مؤثر باشد.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره زناشویی

 

مشاوره خانواده تلفنی

امروزه حجم بزرگی از مشکلات افراد را موضوعات مربوط به خانواده تشکیل می دهد و در نظر به اهمیت و نقش خانواده، نیاز به مشاوره خانواده تلفنی احساس میشود.

بسیاری از مشکلاتی مثل طلاق عاطفی، احساس تنهایی، کمبود اعتماد به نفس، استرس و اضطراب، افسردگی و حتی اعتیاد از نبود روابط خانوادگی صمیمانه نشات میگیرند و بسیاری از احساسات ما از قبیل آرامش خاطر و رضایتمندی روانی تا حد زیادی وابسته به خانواده است.

خدمات مشاوره خانواده تلفنی دکترسلام در تمامی مراحل فراز و نشیب یک خانواده، از مرحله قبل ازدواج و تشکیل خانواده گرفته تا موارد مربوط به زناشویی و زوجین، خیانت، طلاق، سردی در روابط، آمادگی برای فرزندآوری، شیوه فرزندپروری در سنین مختلف کودک و… بطور 24ساعته با روانشناسان و مشاورین مجرب که همگی دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند کنار شماست.

در شرایط فوری و بحرانی می توانید مشاوره خانواده تلفنی یا  را بطور آنی و بدون دریافت نوبت قبلی بگیرید تا از میزان مشکلات بکاهید و بتوانید از چالش های بوجود اومده به درستی رد شوید.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره خیانت

مشاوره خانواده تلفنی - 24ساعته 02125917355 واتساپ و تلگرام 09212014880

 

 

مرکز مشاوره خانواده تلفنی

در گذشته های نه چندان دور اعضای خانواده برای حل کردن مشکلات شان به افراد با تجربه تر از خود و یا افراد سن بالا که نام آنها به اصطلاح ریش سفید بود مراجعه میکردند. اما امروزه با توجه به پیشرفت جوامع و تغییر سبک زندگی و پیچیده تر شدن اوضاع، مرکز مشاوره خانواده تلفنی بوجود آمد تا افراد جوامع بتوانند با کمک مشاوره و روانشناس خانواده از چالشهای زندگی عبور کنند.

مرکز مشاوره خانواده تلفنی جایی است که امکان ارتباط با متخصص حوزه خانواده و مسائل پیرامون آن وجود دارد. در مرکز مشاوره خانواده تلفنی، بدون هیچ پیش داوری و قضاوت به حل مشکلات خانواده پرداخته میشود و سعی بر آن است که شما از چالش ها رها شوید و با ریشه یابی مشکلات و ارائه راهکار، روابط بین اعضای خانواده اصلاح و بهبود یابد.

مرکز مشاور خانواده تلفنی نه تنها به حل مشکلات میپردازد بلکه در اکثر مواقع از بروز مشکلات و عمیق تر شدن آنها نیز پیشگیری میکند. به همین دلیل است که سازمان بهداشت روانی، استفاده از خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده را برای همه ی افراد ضروری میداند. در نتیجه بسیار اهمیت دارد که بتوانید در محیط خانواده خود، جو خوب و صمیمانهای ایجاد کنید و یا اگر احساس میکنید روابط شما دستخوش تنش و چالش شده برای پیشگیری از آسیبهای جدی، از خدمات مشاوره خانواده برای رفع مشکلات کمک بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی

کلینیک روانشناسی دکتر سلام، خدمات مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی را در هنگام دست و پنجه نرم کردن با مشکلات متعددی ارائه میکند. مشکلات متعددی از قبیل موارد زیر در مرکز مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی ارائه میشود:

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • اختلاف با خانواده همسر
 • اختلاف و تعارض با همسر
 • مشکلات جنسی
 • عدم درک توسط اعضای خانواده
 • پرخاشگری در خانواده
 • مباحث مالی
 • اختلاف با فرزند

دلایل مختلفی وجود دارد که خانواده ها از مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی و بهره مند شوند. تمام دلایلی که باعث لزوم دریافت مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی میشود قابل بیان نیست. اما کلینیک روانشناسی دکترسلام ارائه دهنده مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی است و میتواند شمارا در بهبود اوضاع و راهنمایی در تمامی مشکلات خانواده یاری دهد.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره مشکلات خانوادگی

مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی - کلینیک شبانه روزی دکترسلام 02125917355

مشاوره خانواده تلفنی زوج درمانی و همسرداری

زوج درمانی روشی جدید و کارآزموده در مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی است که در آن، روانشناس خانواده که در این حیطه متخصص است با زوجینی که دچار چالش و مشکلات هستند و در عین حال قادر به حل و فصل مشکلات، تعارضات زناشویی و کشمکش های رابطه نیستند، گفتگو میکند و و زوجین را برای بهبود رابطه یاری میکند.

مشاوره خانواده یکی از راهکارهایی که به مراجعین ارائه میدهد این است که باعث میشود زوجین رویکردی منطقی بگیرند و برای رهایی از معضلات و مشکلات بطور علمی و صحیح اقدام کنند. همچنین تکرار این نکته خالی از لطف نیست که زوج درمانگر به دنبال این است که مشکلات موجود بین افراد را به ساده ترین روش ممکن حل کند.

مشاوره خانواده تلفنی حل اختلافات عقیدتی

اختلافات عقیدتی مبحث بسیار مهمی است که عوامل متعددی روی آن تاثیر میگذارد. عواملی مثل مذهب، طرزفکر، فرهنگ خانوادگی، سطح مالی، ارزشها و موارد دیگر که نوشتن در این مورد را میتوان به هزاران صفحه کشاند.
در روابط زوجین نیز این قبیل اختلافات عقیدتی میتواند باعث آسیب دیدن بنیان خانواده شود. پس توصیه میکنیم حتما از خدمات مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی استفاده کنید و اختلافات عقیدتی و میزان تاثیر آن در کلیت زندگی زناشویی را جدی بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی افزایش مهارت های عاطفی

نیازهای عاطفی زوجین در زندگی مشترک از یکدیگر تامین میشود و همین امر تاثیر بسزایی در بهبود روابط زناشویی دارا است. اگر زوجین همدیگر را دوست دارند و رابطه عاطفی خوبی را تجربه میکنند میتوانند از رابطه زناشویی خود لذت بیشتری ببرند.

برای برقراری یک رابطه عاطفی خوب باید در ابتدا ، مهارت ساختن یک رابطه عاطفی را آموخت. مثلا یادگرفت که چطور منظور خود را به درستی برسانید، از بروز سوء تفاهم جلوگیری کرد و یا یادگرفت چطور یک رابطه را برای مدتها گرم و سرشار از عشق نگه داشت. این تصور غلطی است که فکر کنیم مهارتهای عاطفی ذاتا در درون انسانها وجود دارد و صرفا با ابراز علاقه و توجه میتوان یک رابطه را حفظ کرد. به همین دلیل در جلسات مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی به افزایش مهارت های عاطفی نیز پرداخته میشود.

مشاوره خانواده تلفنی فراگیری بیشتر مهارت های ارتباطی

اکثریت قریب به اتفاق مردم خوش صحبت بودن و عدم خجالت در گفتگو را مهارت ارتباطی میدانند.درحالی که اصل مهارت ارتباطی به این معنی نیست. درواقع مهارت های ارتباطی در خانواده یعنی توانایی ایجاد یک درک مشترک از مسائل! مهارت های ارتباطی به این معنی است که شما به شیوه ای درست و بدون سوء تفاهم بتوانید با اعضای خانواده صحبت کنید و هرمهارتی که باعث میشود منظور خودتان را بهتر بیان کنید و به احساس درک شدن توسط شخض مقابل برسید میگویند. به مطالب فوق میگویند ارتباط و بلد بودن این مهارت در ازدواج و خانواده خیلی مهم است. شما با دریافت خدمات مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی میتوانید به این مقصود برسید.

مشاوره خانواده تلفنی تقویت و بهبود روابط عاطفی

شما هم مانند دیگر افراد حتما کودکانی را دیده اید که در ابتدا با یکدیگر دارند با عشق و علاقه بازی میکنند و سپس بعد از مدتی صدای دعوا و گریه شان بلند میشود و درنهایت دوباره آشتی میکنند و آن اتفاق را برای همیشه فراموش میکنند!!

روابط زوجین نیز به همین منوال است البته نه اینقدر بچگانه! به همین دلیل در جلسات مشاوره خانواده تلفنی این موضوع مدنظر است که در زندگی مشترک باید راهکارهایی را آموخت که چطور عشق و علاقه را در سطح مطلوب نگهداشت و از تعارضات به خوبی رد شد.

مشاوره خانواده تلفنی خیانت همسر

خیانت همسر پتانسیل این را دارد که صدمات روحی زیادی را برای شما حتی پس از طلاق ایجاد کند. اینکه شما از دوستان و آشنایان برای مواجه با خیانت کمک بگیرید کار درستی نمی باشد چون ممکن است راهنمایی غلط بگیرید، آنها راز نگهدار نباشند، باعث بدتر شدن حال روحی شما شوند و …
به همین دلیل دریافت مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی ضروری است تا در این حین با فردی با تجربه و معتمد مشورت کنید که هم حال روحی خود را بهبود ببخشید و از شوک خارج شوید و هم تصمیم گیری درستی در مواجهه با خیانت داشته باشید.

مشاوره خانواده تلفنی حل مشکلات زناشویی و جنسی

در جامعه امروزی تقریبا هیچ ازدواجی کامل و بی نقص نیست و همه زوجین با مشکلات مختلفی در زندگی زناشویی مواجه هستند. شناخت، تشخیص و ریشه یابی تعارضات زناشویی در مشاوره خانواده تلفنی شبانه روزی به زوجین کمک میکند تا با دید وسیع و منطقی تری به حل و فصل آنها بپردازند.

در ادامه این مطلب با رایج ترین تعارضات زناشویی در مشاوره خانواده تلفنی آشنا میشوید :

 • دخالت خانواده همسر در زندگی زناشویی
 • مشکلات جنسی
 • عدم مسئولیت پذیری و همسرداری صحیح
 • سردی همسر در ارتباط عاطفی
 • عدم دریافت امنیت روانی از وجود عشق در رابطه
 • بدخلقی و کج رفتاری
 • وجود اختلالات روانی در شخصیت همسر

بهترین مشاوره تلفنی خانواده

بهترین مشاوره تلفنی خانواده یکی از راه های یادگیری و برخورداری از مهارت های زندگیست. مهارت توانایی حل مسئله، مهارت کنترل خشم و پرخاشگری، مهارت حفظ و یا بهبود روابط عاطفی، مهارت همدلی، مهارت فرزند پروری و ارتباط با فرزند، مهارت مقابله با استرس و اضطراب و مهارت های فردی و اعتماد به نفس از جمله مهارت های زندگی حائز اهمیت است.

روانشناس برای انجام بهترین مشاوره تلفنی خانواده، بعد از ارزیابی وضع موجود، راهکارهای مفید و مؤثر برای بیرون رفتن از شرایط نامطلوب را ارائه میکند. بهترین مشاوره تلفنی خانواده در بهبود سطح کیفی زندگی، افزایش اعتماد به نفس، تقویت مهارتهای ارتباطی و نحوه برخورد صحیح با مشکلات و چالش ها، تاثیر بسزایی دارد.
برخی دیگر از مزایای بهترین مشاوره تلفنی خانواده به نحو زیر میباشد:

 • بهبود روابط زناشویی
 • بهبود مهارت و توانایی حل مشکل
 • حل و فصل اختلافات بین اعضای خانواده
 • ایجاد و تقویت همدلی و صمیمیت بین اعضای خانواده
 • کاهش منازعه با اعضای خانواده
 • ایجاد و گسترش اعتماد و صداقت
 • بهبود روابط با فرزندان

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره مشکلات زن و شوهر

دریافت سریع بهترین مشاوره تلفنی خانواده با تماس با 02125917355

نکات بهترین مشاوره تلفنی خانواده

صادقانه به شما میگوییم که بهترین مشاوره تلفنی خانواده یک عصای جادویی نیست که صرفا با دریافت آن تمامی مشکلات خانواده حل شود. اما در مورد مشکلات خانواده هایی که تمایل به بهبود شرایط دارند خود را متعهد می دانیم.

خبر خوب این است که بر اساس تحقیقات گسترده داخلی و خارجی صورت گرفته بر روی زوجینی که دچار مشکلات زناشویی و اختلافات خانوادگی هستند، تاثیر مثبت و موثر مشاوره خانواده بیش از 75درصد بوده است. برخی از نکات مهم فرآیند مشاوره خانواده عبارت اند از:

 • مشاوره خانواده می تواند در پیدا کردن ریشه مشکلات و بهبود روابط کمک بسزایی کند
 • تلاش و تمایل مراجع در عمل به توصیه ها در مشاوره خانواده بسیار مهم است
 • مشاوره خانواده حداقل 1 الی 2 ساعت زمان تا رسیدن به جمع بندی نهایی نیاز دارد

مشاوره تلفنی خانواده 

ما در مرکز مشاوره تلفنی خانواده بر این باوریم که روانشناس خانواده وظایف مختلفی دارد و باید به همگی آنها عمل کند. در این بخش از مطلب به برخی از نکات بهترین مشاوره تلفنی خانواده اشاره میکنیم:

 • رازدار بودن
 • عدم قضاوت و سرزنش
 • ریشه یابی مشکلات
 • ارائه راهکارهایی برای برون رفت از چالشها
 • آگاهی بخشی و تلاش برای افزایش مهارت های زندگی
 • بررسی موضوع از زوایای پیدا و پنهان

دریافت سریع مشاوره تلفنی حانواده در کلینیک دکترسلام

مرکز مشاوره تلفنی خانواده

وجود مرکز مشاوره تلفنی خانواده در بسیار از مسائل زندگی مشهود است. خانواده اولین و مهمترین بخش از اجتماع است که افراد از بدو تولد تا زمان مرگ وارد آن میشوند. خانواده نقش مهمی در ازدواج فرزندان و الگوهای رفتاری آنان دارد و طبیعتا نقش تعیین کننده ای در مسیر زندگی افراد دارد. مرکز مشاوره تلفنی خانواده دکترسلام تلاش دارد بصورت حضوری، تلفنی یا آنلاین کمک کند مراجعین در هر ساعت از شبانه روز بتوانند حل مشکلات خانواده بپردازند.

روانشناسان بر این باور هستند که غالب افرادی درای سطح مناسبی از سلامت روان هستند در خانواده سالمی رشد کرده اند. به این علت که اگر پدر و مادر خانواده ای دچار مشکلات روحی یا روانی باشند به روی فرزند هم تاثیر دارد. از طرف دیگر، خانواده تاثیر زیادی در موفقیت و شکست فرزند، اعتیاد فرزند، شیوه های ارتباط با جنس مخالف و …در زندگی شخصی او دارد.

شما برای اینکه خانواده ای با ارتباط سالم و خوبی داشته باشید به شما توصیه میشود از خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده استفاده کنید تا با دریافت راهکار و مشاوره در این زمینه یاری شوید.

آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده

اگر شما نیز به دنبال آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده میگردید میتوانید استفاده از خدمات مرکز تخصصی مشاوره خانواده دکترسلام را انتخاب کنید. شماره تماس مرکز مشاوره خانواده ما 02125917355 میباشد.

در مسیر زندگی مشترک بین هر زوج چالشها و مشکلات زیادی میتواند رخ دهد که باید برطرف بشود. در جوامع امروزی باتوجه به پیچیده بودن مسائل و گستردگی موضوعات مورد اختلاف زوجین، بسیاری از افراد به دنبال آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده هستند تا از یک روانشناس متخصص در حیطه خانواده و زوجین کمک بگیرند و از خدمات مشاوره خانواده استفاده کنند تا اصولی ترین راه را رفته باشند. در ادامه به برخی از نکات کاربردی اشاره میکنیم:

استفاده از مهارت فن بیان

برفرض مثال وقتی شما با صدای بلند حرف بزنید و یا پرخاشگری کنید از طرف مقابل نیز همین را دریافت میکنید چرا که او هم در صدد دفاع از خود خواهد رفت و از موضع ضعف پاسخگویتان نخواهد شد. شما در این مواقع باید سعی کنید که اصلا حرفی نزنید تا عصبانیت شما فروکش کند و سپس برای حل مشکلات از جملاتی درست استفاده کنید که هم طرف مقابل آزرده نشود و هم شما حرف دل خود را زده باشید. اگر به دنبال آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده برای حل مشکلات خود میگردید میتوانید ما شماره 02125917355 تماس بگیرید.

دخالت ندادن دیگران در اختلافات

از جمله مواردی که باعث وخیم تر شدن اوضاع و خراب شدن ذهنیت های زوجین نسبت به یکدیگر است، دخالت دادن دیگران در اختلافات است. شما باید بدانید که حتی اگر شما از آنها بعنوان هدایت گر و نقش بی طرف کمک بخواهید نیز کار درستی نیست. شما نباید سر هرمسئله ای پای دیگران را وارد مسائل خصوصی کنید و باید تا سرحد ممکن بصورت مستقل و با کمک مشاور این اختلافات را حل و فصل کنید. اگر به دنبال آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده هستید تا مشکلات خود را توسط یک روانشناس بصورت اصولی درمان کنید میتوانید با شماره 02125917355 در تماس باشید.

مدیریت خشم

بسیاری از زوجینی که زندگی خود را با عشق و تفاهم آغاز کرده اند و ما انتظار رفتاری ملایم و همدلی از آنها داریم، در مواقعی با یکدیگر بدخلقی و پرخاشگری میکنند. این بدخلقی و پرخاشگری نیز سبب مقابله به مثل همسر شده و باعث بوجود آمدن یک چرخه پرتکرار میشود. اگر شما به دنبال آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده میگردید تا بهترین راه و تصمیم را برای مواجهه با مشکلات خانواده اتخاذ کنید میتوانید با شماره 02125917355 در ارتباط باشید.

شماره تلفن مشاوره خانواده تلفنی

شماره تلفن مشاوره خانواده تلفنی 02125917355 بصورت 24ساعته در خدمت شماست تا در شرایط بحرانی و حساس از میزان هیجانات مضر کم کرده و اختلافات و چالشهای به وجود آمده را مدیریت کنید که به مرور زمان باعث وخیم شدن اوضاع نشود. بعد از تماس با شماره تلفن مشاوره خانواده تلفنی، مشاور شرایط را همه زوایا ریشه یابی می کنند و راهکارها و راه حل های متناسب با مشکلتان را در اختیارتان قرار میگذارد تا به شما در جهت قدم برداری برای بهبود اوضاع یاری شود.

قبل و بعد از شروع یک زندگی مشترک باید به شناختی درست و کافی از خلق و خو و تیپ شخصیتی همسر خود داشته باشید و چیزی که از همه پراهمیت تر است این می باشد که عدم درک همسر می تواند باعث بی توجهی و سردی در روابط شود و یک طلاق عاطفی را به ارمغان آورد.

شما اگر با همسر خود اختلاف دارید و مدام به او توهین میکنید و یا او را با دیگران با مقایسه میکنید، به مرور زمان اعتماد به نفس همسرتان کاهش می یابد و متاسفانه این پتانسیل ایجاد میشود که برای آرام کردن حال خود به سراغ روابط فرازناشویی برود و خیانت شکل بگیرد و یا رابطه شما تبدیل به رابطه ای غیرقابل درمان شود. به جهت جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی میتوانید با شماره تلفن مشاوره خانواده تلفنی کلینیک دکترسلام 021.25917355 تماس بگیرید و یا به واتساپ 0921.2014880 پیام دهید.

شماره تماس مشاوره خانواده تلفنی

چگونه میتوان به چرخه نزاع و کشمکش پایان داد؟ همینطور که گفته شد بسیاری از زندگی ها با عشق و علاقه شروع میشود ولی صرفا شروعی با عشق و علاقه نمی تواند باعث عدم بروز مشکلات و تعارضات زناشویی شود. شماره تماس مشاوره خانواده تلفنی 02125917355 میتواند به شما در پایان دهی به چرخه نزاع و کشمکش کمک کند.

اغلب اوقات آن چیزی که سبب ایجاد و بروز تعارضات زناشویی میشود، عدم داشتن مهارت گفتگو و روش نادرست بیان انتظارات است. شما اول از همه باید انتظارات خود را به درستی بشناسید و سپس بدون برچسب زدن، بدون قهر، بدون نزاع، بدون صدای بلند و پرخاشگری با همسر خود به گفتگو بپردازید و یک تعادل در بین انتظارات دوجانبه بسازید (به این نکته هم توجه داشته باشید که دانستن زمان و مکان مناسب برای این گفتگو مهم است). شماره تماس مشاوره خانواده تلفنی 02125917355 میتواند به شما در آموزش مهارت گفتگو و بیان درست انتظارات کمک کند.

مشاوره خانواده مشکلات میان اعضای خانواده را شناسایی میکند و سپس با ریشه یابی دلایل رخ دادن مشکلات، نقطه نظرات خود را مطرح می کند و با تخصص خود و صحبت در مورد موضوعات پیش آمده به حل مشکلات می پردازد. در واقع روانشناس خانواده نقش ویژه ای در حل مشکلات و مسائلی پیرامون خانواده دارد و حیطه گسترده ای مانند ازدواج، طلاق، روابط زناشویی، اختلاف با خانواده همسر، سبک های فرزند پروری را شامل میشود. جهت دریافت مشاوره خانواده میتوانید بصورت شبانه روزی با شماره تماس مشاوره خانواده تلفنی 021.25917355 و شماره واتساپ 0921.2014880 در ارتباط باشید.

تلفن گویای مشاوره خانواده

لازم به ذکر است که بر اساس نظر سازمان بهداشت جهانی ضرورت دارد در همه کشورها تلفن گویای مشاوره خانواده ارائه شود تا افراد بتوانند در زمان نیاز با سریعترین روش ممکن با روانشناس صحبت کنند. اگر در حال حاضر این مطلب را مطالعه میکنید به احتمال بالا دال بر این است که شما با مشکلات و مسائل فردی و بین فردی در خانواده مواجه هستید. مشاوران خانواده در مرکز ما بصورت 24 ساعته برای ارائه خدمات تلفن گویای مشاوره خانواده 021.25917355 آماده صحبت با شما هستند تا به شما کمک کنند هرچه سریعتر و اصولی تر بتوانید دغدغه های خود را رفع کنید. (سامانه تلفن گویای مشاوره خانواده هیچگونه تعرفه ای برای قبض تلفن شما ندارد)

آدرس و شماره تلفن مشاور خانواده

همانطور که گفته شدید دلایل مختلفی برای اینکه به دنبال آدرس و شماره تلفن مشاور خانواده باشید وجود دارد. حل تعارض، بهبود رضایت از رابطه، ناامنی و ترس از رها شدن، تفاوت در سبک های ارتباطی، مسائل خانوادگی گسترده، احساس عدم حمایت و بی اعتباری، تفاوت در زمینه های فرهنگی، مسائل جنسی و صمیمیت، تأثیرات سلامت روان یا سلامت جسمانی، نیازهای دلبستگی برآورده نشده است، فاصله عاطفی، خیانت، تردید در مورد ماندن یا ترک رابطه، ترمیم اعتماد، جدایی و طلاق، خیانت و … میتواند از دلایل جستجوی آدرس و شماره تلفن مشاور خانواده باشد.

مشاور خانواده میتواند به شما کمک کند:

 • موقعیت های استرس زا زندگی را با هم، به عنوان یک تیم هدایت کنید.
 • ارتباط و صمیمیت مورد نظر خود را با شریک زندگی خود داشته باشید.
 • زخم های عاطفی گذشته را بهبود بخشید.
 • اعتماد از دست رفته را احیا کنید
 • نیازهای خود را بیان کنید و نیازهای شریک زندگی خود را درک کنید.
 • با تعارض به روش هایی برخورد کنید که احترام و همدلی را نشان دهد
 • رابطه خود را با خود و کسانی که انتخاب می کنید با آنها به اشتراک بگذارید، بهبود بخشید.
 • با فرزندپروری و تصمیمات مهم دیگر همسو باشید.

اگر شما به دنبال آدرس و شماره تلفن مشاور خانواده هستید، میتوانید از خدمات مشاوره خانواده در کلینیک دکتر سلام استفاده کنید. شماره مشاورخانواده 021.25917355 است. وقتی با این شماره ی مشاور خانواده تماس بگیرید تیم پشتیبانی مرکز مشاوره دکترسلام در اسرع وقت هماهنگی لازم برای ارتباط حضوری، تلفنی یا آنلاین با روانشناس را فراهم میکنند. همچنین واتساپ شماره مشاور تلفنی خانواده 0921.2014880 میباشد.

شماره تلفن مشاور خانواده

یکی از مهمترین روابط هر انسانی، روابط زوجین است و این ارتباط رابطه مستقیمی با میزان احساس خوشبختی و رضایت از زندگی دارد. برای دریافت مشاوره خانواده تلفنی میتوانید با شماره تلفن مشاور خانواده که 02125917355 میباشد تماس بگیرید و یا به شماره تلفن مشاور خانواده در واتساپ 09212014880 پیام دهید.

همیشه گفته میشود که ازدواج صرفا پیوند دو شخص نیست و پیوند دو خانواده هم است. حال اگر این دو شخص و دوخانواده از ارزش های فرهنگی و خانوادگی مختلفی برخوردار باشند، فقط درصورتی میتوانند روابط خوب و پایداری داشته باشند که از توانایی سازش و انعطاف زیادی برخورد باشند. حال اگر زوجین روی رسم و رسومات و دیگر اختلافات فرهنگی و خانوادگی تعصب داشته باشند، اختلافات عمیق تر میشود و گره های کوری ایجاد میشود که حتی گاهی باعث جدایی میشود. شماره تلفن مشاوره خانواده 02125917355 میتواند بصورت شبانه روزی به شما در اتخاذ بهترین نوع مواجهه با مشکلات خانواده کمک کند.

شماره مشاور تلفنی خانواده

متاسفانه مشکلات اجتماعی روز به روز درحال گسترش است. از جمله آسیبهای اجتماعی مانند فضای مجازی، سایت های شرط بندی، اعتیاد به موارد مخدر و … میتواند حتی باعث از هم پاشیدن بنیان خانواده شود. طبق تحقیقات گسترده ای که انجام شده ریشه بسیاری از این مشکلات بر اثر کمبودهای عاطفی و نبود یک ارتباط خوب در خانواده است. شما میتوانید جهت دریافت مشاوره خانواده بصورت تلفنی با شماره مشاور تلفنی خانواده 021.25917355 در تماس باشید و یا به شماره مشاور تلفنی خانواده در واتساپ 0921.2014880 پیام دهید تا در اسرع وقت بتوانید با یک روانشناس صحبت کنید.

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین چه کاربردی دارد؟ آیا از مزیت های مشاوره خانواده آنلاین آگاه هستید؟

مشاوره خانواده آنلاین با مشکل هایی که منشاء آن خانواده است سر و کار دارد و مرکز مشاوره خانواده آنلاین، جایی است که فعالیتهای راهنمایی برای اعضای خانواده انجام میشود. از بارز ترین وظایف یک مرکز مشاوره خانواده آنلاین، مشاوره و راهنمایی برای پیشگیری و رفع مشکلات عاطفی، روحی، تربیتی، ارتباطی و … است. در نتیجه بصورت خلاصه میتوان گفت که مشاوره خانواده آنلاین برسلامت و کارآمدی خانواده موثر است و به سلامت رفتاری اعضای خانواده کمک می کند.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین در واتساپ، ایمو، اسکایپ، تلگرام، گوگل میت، روبیکا، ایتا و ...

مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره آنلاین خانواده یکی از خدمات مهمی است که به افراد و خانواده‌ها در زمینه‌های مختلف زندگی کمک می‌کند. در زیر به برخی از خدمات مشاوره آنلاین خانواده اشاره می‌کنیم:

1. مشاوره  آنلاین خانواده برای بهبود روابط: در بسیاری از خانواده‌ها، روابط دچار مشکلات مختلف مانند نامساعد شدن کیفیت روابط، نبود پاسخگویی به نیازهای همدیگر و دیگر چالش‌هایی است. مشاوره خانواده می‌تواند در بهبود روابط تاثیر موثری داشته باشد.

2. مشاوره آنلاین خانواده برای مدیریت خشم: در برخی خانواده‌ها، کنترل خشم از چالش‌های جدی محسوب می‌شود. مشاور خانواده می‌تواند به والدین راهنمایی کند که چگونه با رفتار فرزند خود که شامل خشم و خشونت است، ارتباط برقرار کنند و راه‌حل‌هایی برای کنترل خشم فراهم کنند.

3. مشاوره آنلاین خانواده برای رفع تنش‌ها: اغلب تنش‌های مختلف مانند اختلاف نظرها، فشارهای مالی، افطار مسائل روزمره، نبود زمان کافی برای یکدیگر و سایر چالش‌های مرتبط با زندگی، خانواده‌ها را دچار مشکلات قرار می‌دهد. مشاوره خانواده می‌تواند در رفع این تنش‌ها کمک کند و خانواده را بهبود بخشد.

4. مشاوره آنلاین خانواده برای حل مشکلات: خانواده‌ها ممکن است با برخی مشکلات متعددی مانند مشکلات در مدرسه، مسائل خانوادگی، مشکلات رفتاری، خشونت خانوادگی و … دست و پنجه نرم کنند. مشاور خانواده می‌تواند به خانواده کمک کند تا راه‌حل‌های مناسب برای حل مشکلات پیدا کنند.

5. مشاوره آنلاین خانواده برای توانمندسازی فردی و خانوادگی: خدمات مشاوره خانواده برای توانمندسازی خانواده در جهت افزایش سطح خوشبختی و بهبود کیفیت زندگی مفید است.

مشاوره آنلاین خانواده تلفنی

مشاوره آنلاین خانواده تلفنی که به نوعی از مشاوره اجتماعی است، به عنوان یکی از خدمات مهم در زندگی مشترک به شمار می‌رود. خدمات مشاوره آنلاین خانواده تلفنی برای ارتقای کیفیت زندگی و بهبود روابط خانوادگی عموماً شامل مشاوره در زمینه‌های زیر است:

1. روابط زناشویی: از اهداف مهم مشاوره خانواده، بهبود و تقویت روابط زناشویی است. در خانواده، رابطه همسران بسیار حائز اهمیت و تأثیرگذار است و مشاوره در این زمینه می‌تواند باعث شناسایی مشکلات موجود در رابطه و ارائه راه‌حل‌هایی برای بهبود این رابطه شود.

2. پرورش فرزندان: تربیت، پرورش و رشد فرزندان برای همه والدین اولویت دارد. مشاوره در زمینه توانمندسازی والدین برای پرورش فرزندان موثر و هوشمند بهینه در جهت بهبود رفتار فرزندان می‌تواند به والدین کمک کند تا مهارت‌هایی لازم در این زمینه را پیدا کنند.

3. رفع اختلافات خانوادگی: همیشه اختلافات در خانواده وجود دارد که می‌تواند بر کیفیت روابط خانوادگی تأثیر بگذارد. مشاور خانواده می‌تواند با شناسایی علل اصلی اختلافات و ارائه راه‌حل‌های مناسب به خانواده کمک کند تا مسائل را حل کنند و روابط خانوادگی را بهبود بخشند.

4. مشکلات روانی: بسیاری از مشکلات روانی و رفتاری، به مرور زمان تأثیرات منفی بر خانواده خواهد داشت. مشاور خانواده می‌تواند به والدین راهنمایی کند تا کودکان خود را با اختلالات روانی و رفتاری مانند اضطراب، افسردگی، نارسایی توجه، اختلالات خوردن و … مقابله کنند.

سایت مشاوره خانواده آنلاین

سایت مشاوره خانواده آنلاین دکترسلام ارتباط شما برای دریافت مشاوره خانواده را میسر میکند. برخی از مزایای سایت مشاوره خانواده آنلاین عبارت است از:

 • سایت مشاوره خانواده آنلاین به شما یاد میدهد چطور مشکلات و اختلافات را بطور درست حل کنید
 • شیوه های ارتباط موثر و درست با شریک عاطفی را میتوانید در سایت مشاوره خانواده آنلاین یادبگیرید
 • باعث میشود بدون کدورت و دعوا در مورد خواسته ها و انتظاراتتان حرف بزنید
 • به شما در یادگیری الگوهای رفتاری و گفتاری موثر کمک میکند
 • باعث میشود درک بهتری از دیگر اعضای خانواده پیدا شود و سوءتفاهم ها کاهش یابد

مشاوره مذهبی خانواده آنلاین

بسیاری از افراد به دنبال مشاوره مذهبی خانواده آنلاین هستند. تا با یک روانشناسی که از رویکرد مشاوره اسلامی برخورد دار مشاوره داشته باشند. در چنین شرایطی کلینیک روانشناسی افراد برای چنین مراجعینی روانشناسی رو معرفی میکند که رویکرد روانشناسی اسلامی داشته باشد. برخی از موضوعات رایج در مشاوره مذهبی خانواده آنلاین برای اختلاف زوجین عبارت اند از:

 • وابستگی عاطفی شدید یکی از زوجین به پدر و مادرش
 • صرف زمان زیادی در روز برای صحبت تلفنی یکی از زوجین با پدرومادرش
 • دخالت خانواده همسر در تصمیم گیری ها
 • دخالت خانواده همسر در نحوه فرزندپروری
 • عدم راز نگه داری یکی از زوجین در کنار پدر و مادرش

اگر اختلاف زوجین در زمان درست حل و فصل نشود، ممکن است تنش ها عمیق تر شده و باعث از بین رفتن حرمت ها شود که نتایج ناخوشایندی برای زوجین دارد. بروز چنین مشکلات و اختلافاتی باعث فشار روحی و روانی برای خود فرد و همسر وی میشود. در نتیجه لازم است در این مواقع از مشاوره خانواده آنلاین برای اختلاف زوجین استفاده کرد تا بتوان از این اختلافات خارج شد و یا بهترین تصمیم و واکنش را برای برون رفت از وضع موجود گرفت.

روانشناس خانواده آنلاین

استفاده از روانشناس خانواده آنلاین در زندگی می‌تواند به شما کمک کند تا در مواجهه با مشکلات خانوادگی، مشکلات روحی و روانی و یا مسائل تحصیلی و حرفه‌ای کمک بگیرید. این گونه روانشناسی که بر روی خانواده متمرکز است، می‌تواند به شما کمک کند که درک بهتری از پویایی‌های خانواده خود پیدا کنید و روابط خود را با اعضای خانواده‌ای که با آن‌ها هم‌زیستی می‌کنید بهبود بخشید.

هدف اصلی روانشناس خانواده آنلاین ایجاد مهارت‌های خودآگاهی، کنترل استرس، ارتباط و هم‌افزایی بین اعضای خانواده است. به طور مثال، با بهبود ارتباطات خانوادگی، از جمله ارتباطات بین پدر و مادر و کودکان، اعتماد به نفس فردی و احساس بهتری نسبت به خود و دیگران ایجاد می‌شود. همچنین، با ترکیب نیازهای روانی اعضای خانواده با تلاش برای رسیدن به هدف مشترک، یکسان سازی ارزش‌های خانواده و خارج از خانه ایده‌آل هماهنگ کردن اعضای خانواده از اهداف دیگر این روش است.

در کل، استفاده از خدمات روانشناس خانواده آنلاین باعث می‌شود که توانایی های ارتباطی، استرس در مواجهه با مشکلات و اعتماد به نفس افراد خانواده بالاتر برود که در نهایت باعث بهبود روابط خانوادگی و خود به خود بهبود زندگی شما و اعضای خانواده خواهد شد.

مشاور خانواده آنلاین واتساپ

خدمات مشاوره خانواده آنلاین واتساپ می‌تواند به شدت در بهبود زندگی و روابط درون خانواده موثر باشد. این خدمات می‌توانند اثرات مثبت بسیاری بر روابط خانوادگی داشته باشند و به طور کلی بهبود محیط خانوادگی را به همراه داشته باشند. در زیر به برخی از اهمیت خدمات مشاوره خانواده آنلاین واتساپ در بهبود زندگی و روابط خانوادگی اشاره شده است:

1. بهبود ارتباطات خانوادگی: خدمات مشاوره خانواده، با معرفی مهارت‌های لازم برای ارتباطات بهتر درون خانواده، به خانواده کمک می‌کند تا روابطی سالم‌تر و بهتری را با یکدیگر داشته باشند.

2. بهبود مهارت‌های برخورد درون خانواده: خدمات مشاوره خانواده به خانواده کمک می‌کند تا مهارت‌های خود در برخورد با یکدیگر را بهبود بخشند و در برخورد با مشکلات درون خانواده، بهتر عمل کنند.

3. کمک به رفع انزوا و افزایش درک متقابل: مشاور خانواده با معرفی مهارت‌های لازم برای درک متقابل و رفع انزوا درون خانواده، به خانواده کمک می‌کند تا درک بهتری از یکدیگر پیدا کنند و بهتر در کنار هم زندگی کنند.

4. بهبود مشکلات جنسی در زندگی خانوادگی: خدمات مشاوره خانواده می‌تواند در بهبود مشکلات جنسی و رابطه بین همسران، بهبود چشمگیری ایجاد کند و زندگی خانوادگی را بهبود بخشد.

5. مقابله با مشکلات فردی درون خانواده: خدمات مشاوره خانواده می‌تواند به افراد خانواده کمک کند تا با مشکلات شخصی خود دست و پنجه نرم کنند و در برخورد با آن‌ها موفقیت آمیزتر عمل کنند.

6. پیشگیری از تمرکز بیش از حد بر مشکلات: خدمات مشاوره خانواده، با تمرکز بر راه‌حل‌ها و راهنمایی در بهبود شرایط خانوادگی، به افراد خانواده کمک می‌کند تا بیش از حد بر مشکلات خود تمرکز نکرده و برای بهبود زندگی‌شان تلاش کنند.

مشاوره خانواده آنلاین مشکلات جنسی

مشکلات جنسی یکی از عوامل بسیار مهمی است که باعث از بین رفتن بنیان بسیاری از خانواده ها می شود و یا به مرور زمان به مشکلات بزرگتری تبدیل میشود. متاسفانه بسیاری از زوجین در زندگی متاهلی خود با آن روبرو هستند و امکان دارد هر فردی در برهه ای از زندگی خود، آن را تجربه کرده باشد. ریشه مشکلات جنسی در مسائل مختلفی نهفته است و مشاوره خانواده آنلاین مشکلات جنسی، با ریشه یابی و ارائه راهکار به حل این مشکلات میپردازد.

مشاوره خانواده آنلاین خیانت همسر

مشاوره خانواده آنلاین خیانت همسر موضوعی دردناک و پیچیده است و مشکلات مختلفی مانند سردرگمی و دستپاچگی، شوک، پائین آمدن اعتماد به نفس در فرد خیانت دیده را به همراه دارد. متاسفانه در جوامع امروزی موضوعات مربوط به خیانت و عدم تعهد، آمار رو به رشدی را به خود اختصاص داده است که همین باعث میشود از مهمترین عوامل تهدید کننده بنیان خانواده و تداوم زندگی زناشویی تلقی شود.

برخی از رایج ترین علل و عوامل خیانت در مشاوره خانواده آنلاین عبارت اند از:

 • میل بیمارگونه به تنوع طلبی
 • هوسبازی
 • کمبود محبت و عدم دریافت عشق و محبت از همسر
 • فضای مجازی و عدم وجود حد و مرز در ارتباطات مجازی
 • انتقالم عاطفی از همسر
 • نارضایتی جنسی از همسر

اولین قدمی که افراد در مواجهه با خیانت باید انجام دهند، اتخاذ رویکرد و رفتاری منطقی است. به این معنی که بطور هیجانی اقدام به تصمیم گیری نکنند و اوضاع را به ضرر خود درست نکنند. سپس باید با یک مشاور و روانشناس این موضوع را درمیان بگذارند تا اول از همه آرامش خود را بدست بیاورند و به ریشه یابی این مسئله بپردازند و بهترین تصمیم را با رفتاری سنجیده انجام دهند.

مشاوره خانواده آنلاین مشکلات مالی

یکی از دلایل شماره یک مشکلات زوحین مربوط به مسائل مالی است و در بسیاری از تحقیقات بزرگ نشان داده شده است که مشکلات مالی میتواند بر بسیاری از جنبه های دیگر زندگی موثر باشد و حتی رابطه مستقیمی با طلاق دارد.

مشکلات مالی در بین زوجین انواع مختفی دارد که برخی از آنها واقعا زیان آور هستند و امکان نابودی رابطه و یا سست کردن بنیان خانواده را دارند. در ادامه به برخی از مشکلات مالی که در جلسات مشاوره خانواده آنلاین رایج است را مطرح می کنیم:

 • مخفی کردن بدهی ها
 • بی پولی
 • ولخرجی
 • خساست
 • توقع نابجا از همسر در مسائل مالی
 • عدم پیدا کردن شغل مناسب

این روزها مشکلات اقتصادی و معیشتی یکی از دغدغه های خانواده ها است و در رابطه زوجین نیز نقش مهمی بازی میکند. بطور کلی پول و مسائل مالی میتواند کلیت رابطه را نیز تحت تاثیر قرار دهد. خانواده ها و زوجین میتوانند با دریافت مشاوره خانواده آنلاین در مواقعی که مشکلات مالی باعث تعارضات زناشویی و مشکلات ارتباطی در خانواده شده است بهترین راهکار را برای برون رفت از چالش بوجود آمده دریافت کنند.

مشاوره خانواده آنلاین اعتیاد

وقتی یکی از اعضای خانواده دچار مشکل میشود، زندگی دیگر عضوهای خانواده نیز تحت الشعاع او قرار میگیرد و اغلب دیگر اعضای خانواده را در دریایی از درماندگی و ناامیدی فرو می برد. به همین دلیل از اعتیاد به عنوان بیماری خانوادگی یاد میشود. مطلب فوق نشانگر نقش مهم اعتیاد در زندگی دگر اعضای خانواده است که دریافت مشاوره خانواده و صحبت با یک روانشناس شما را در مواجهه درست و اخذ تصمیمات سرنوشت ساز در این موضوع یاری میکند.

مشاوره خانواده آنلاین عدم ارتباط صحیح والدین و فرزندان

پژوهش های زیادی به اثرات مهم روابط والدین و فرزند با یکدیگر و نقش آن در فرزندپروری و تقویت بنیان خانواده توجه داشته است و روشهای مناسب و موثری را برای شیوه ارتباط صحیح والدین و فرزندان ارائه داده است. اگر ارتباط والد-فرزندی در خانواده دچار مشکل شده است خدمات مشاوره خانواده میتواند کمک کننده باشد. در ادامه شما را با برخی از راهکارهای بهود روابط والد-فرزندی آشنا میکنیم:

 • با رفتار و منش خود الگو باشید
 • برای هم صحبت شدن با یکدیگر، وقت بگذارید
 • اغلب اشتباهات فرزندان نیاز به درک شدن دارد و نه تنبیه و پرخاشگری
 • فقط با ارتباط خوب میتوانید به فرزندان خود توجه کنید

مشاوره خانواده آنلاین مشکلات کودکان

اگر یک کودک بداخلاقی میکند و یا رفتارهای نامتعارف دارد، وظیفه والدین است که فورا به حل مشکلات کودکان بپردازند تا در آینده با مشکلات بزرگتری مواجه نشوند. رسیدگی به این موضوعات از عوامل موثر در آرامش و احساس رضایت خانوادگی است. برخی از مشکلات رایج کودکان در مشاوره خانواده آنلاین  بطور خلاصه عبارت اند از:

 • فرار از مدرسه یا نمرات بد در دروس
 • دروغگویی یا حسادت
 • مباحث جنسی
 • بازیگوشی های غیرنرمال
  ترس های نابجا
 • اختلالات روانی
 • زورگویی
 • پرخاشگری
 • خجالتی بودن

مشاوره خانواده آنلاین روابط زناشویی

زوج درمانی شاخه ای از روان درمانی است که با هدف بهبود روابط زناشویی و حل مشکلات خانواده انجام میشود. زوج درمانی در مشاوره خانواده آنلاین، یک راه موثر و عالی در بهبود روابط زوجین است. شما اگر مشکلی با شریک زندگی خود دارید و از رابطه خود ناراضی هستید، میتوانید از زوج درمانی در مشاوره خانواده آنلاین استفاده کنید.

مشاوره خانواده آنلاین مهارت های ارتباطی

اگر با اعضای خانواده و همسر خود ارتباط کلامی خوبی نداشته باشید ممکن است دچار مشکلات متعددی بشوید. بسیار دیده شده است که ریشه بسیاری از طلاق ها و مشکلات خانواده در همین مشکلات ارتباطی است که متاسفانه افراد زیادی آن را جدی نمیگیرند. مشکلات ارتباطی آموختنی هستند و نیاز به فراگیری دارند. برای حل مشکلات مهارت های ارتباطی در خانواده میتوانید از مشاوره خانواده آنلاین استفاده کنید.

مشاوره خانواده آنلاین چالش های مشترک

اعضای خانواده ممکن است با مشکلات مشترکی روبرو شوند. مشکلاتی از قبیل طلاق والدین، دعوای همیشکی اعضای خانواده، بلایایی طبیعی مانند زلزله، مشکلات معیشتی، مرگ یکی از اعضای خانواده، بیماری یکی از اعضای خانواده و … از چالش های مشترک است. مشاوره خانواده آنلاین برای این چالش های مشترک میتواند کمک کننده باشد.

مشاوره خانواده در واتساپ

راهکارهای علم روانشناسی بر اساس میزان اختلاف، تفاوت اخلاقی، تیپ شخصیتی، آمادگی انجام راهکار و بطور کلی بر اساس شرایط خانواده و مشکل بوجود آمده متفاوت است. مشاوره خانواده در واتساپ، ابتدا با بررسی ریشه ای مشکل شما راهکار اصولی، علمی و قابل اجرا میدهد تا بتوانید نتایج آن را در کوتاه مدت و میان مدت ببینید.

مشاوره خانواده در واتساپ بصورت تماس صوتی، تماس تصویری و ارتباط چتی صورت میگیرد و در زمینه های مختلفی اعم از موارد زیر انجام میگیرد:

 • خیانت
 • طلاق عاطفی
 • اعتیاد همسر
 • مشکلات جنسی
 • مشکلات زناشویی
 • وجود اختلاف نظرهای عقیدتی و عدم سازگاری با یکدیگر
 • اختلافات مالی
 • مشکلات اخلاقی و رفتاری بین زوجین
 • مشکلات ارتباطی با همسر یا فرزندان
 • مشکلات بین عروس و خانواده داماد
 • مشکلات بین داماد و خانواده عروس
 • مشکلات بهداشت روانی مانند افسردگی و اضطراب
 • مشکلات مربوط به وسواس فکری-رفتاری

اهمیت مشاوره خانواده در واتساپ

مشاوره خانواده واتساپ در زمان بروز مشکلات ذکر شده میتواند بسیار کمک کننده باشد و باعث افزایش دهی آگاهی در زمینه روشهای گوناگون برای حل مشکلات و چالش های زندگی باشد. در واقع مشاوره خانواده در واتساپ با کاهش دهی تعارضات و استرس در روابط بین اعضای خانواده به ایجاد تعادل در بین انتظارات در خانواده و ایجاد ارتباط بهتر کمک کند. بصورت خلاصه مشاوره خانواده در واتساپ به حل هر چه بهتر مسائل خانواده کمک میکند.

بهترین مشاوره خانواده واتساپ

روانشناس در انجام مشاوره خانواده در واتساپ وظایف متعددی دارد و شغل حساسی را دارا است. شغلی که بطور مستقیم و غیرمستقیم در زندگی مراجعین اثر میگذارد و همین امر لزوم مهارت و با تجربگی در امر مشاوره خانواده در واتساپ را دارد.

روانشناس مشاوره خانواده در واتساپ با توجه به تحصیلات و تجربه کاری که دارد میتواند مشکلات و چالشهای زندگی شما را با سرعت بیشتری حل کند. شما با مراجعه به او مسائل را طرز درستی پیش خواهید برد. همچنین روانشناس خانواده با مشاوره خانواده در واتساپ به شما کمک میکند تا حد مرزهای روابط بین فردی تعریف شود و کمک میکند بسیار راحت تر از بحران رد شوید.

مشاور خانواده آنلاین واتساپ یا تلگرام

خانواده درمانی نوعی روان درمانی گروهی است. در مشاور خانواده آنلاین واتساپ، خانواده به گروهی از افرادی گفته می شود که به همدیگر اهمیت می دهند و خود را خانواده می نامند. این می تواند شامل والدین و فرزندان، زوجین، پدربزرگ و مادربزرگ، برادران و خواهران، خاله ها و عموها، پسرعموها، دوستان، مراقبان و سایر افراد نزدیک به خانواده باشد. این مشاوره میتواند بصورت حضوری، تلفنی و آنلاین در کلینیک دکترسلام انجام شود.

در مشاور خانواده آنلاین واتساپ، هدف خانواده درمانی کمک به همه اعضای خانواده است که یکدیگر را درک کرده و از یکدیگر حمایت کنند. این نوع درمان می تواند به زمانی که خانواده ها احساس غمگینی و عصبانیت می کنند کمک کند. هنگامی که آنها مطمئن نیستند که چگونه به جلو حرکت کنند یا زمانی که احساس می کنند همان رفتارهای مضر را بارها و بارها تکرار می کنند. اگر خانواده ای با تغییرات مرتبط با بیماری، سلامت روان و مشکلات مصرف مواد مخدر، بیکاری، جابجایی، پیری، طلاق، ضربه روحی و مرگ و سوگواری مواجه است، خانواده درمانی می تواند مفید باشد. اگر شما در این زمینه نیاز به ارتباط با مشاور خانواده آنلاین واتساپ دارید، شماره واتساپ مشاور خانواده 0921.2014880 میباشد. شما میتوانید با شماره مشاور خانواده در واتساپ هماهنگی لازم برای دریافت مشاوره را انجام دهید.

مشاور خانواده آنلاین تلگرام در خانواده درمانی به اعضای خانواده کمک می کند تا یکدیگر را درک کنند و احساسات دشوار را در یک فضای امن حل کنند. این نوع درمان بر بهبود تعاملات و ارتباطات بین اعضای خانواده تمرکز دارد. معمولاً زمانی استفاده می‌شود که خانواده در ایجاد مشکلات شخص یا زمانی که مشکلات یک فرد بر سایر اعضای خانواده تأثیر می‌گذارد، استفاده می‌شود. وقتی هر فرد احساس می کند حمایت می شود و در حد توان خود کار می کند، امیدواریم تغییرات مثبتی در روابط و زندگی افراد ایجاد شود.

خانواده درمانی می تواند برای اعضای خانواده در هر سنی که با تجربیات و چالش های مختلفی روبرو هستند، میتواند مفید باشد. اگر شما به دنبال رابطه نزدیک تر و مدیریت مواجهه با مشکلات خانوادگی هستید میتوانید از خانواده درمانی استفاده کنید.

مشاوره خانواده اینترنتی

مشاوره خانواده اینترنتی، نوعی جدید از خدمات مشاوره روانشناسی است که باعث میشود بطور 24ساعته در زمان دلخواه بصورت آسان و سریع با روانشناس صحبت کنید، دیگر دردسرهای مشاوره حضوری، نوبت برای هفته های آینده و هزینه های گزاف را نداشته باشید. همچنین از سراسر ایران و یا حتی دنیا بتوانید به راحتی با یک روانشناس خانواده در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره خانواده اینترنتی استفاده کنید.

ذکر این نکته لازم است که مشاوره خانواده اینترنتی یکی از مواردی است که خانواده ها و زوجین در مواقع بروز چالش و مشکلات از آن بهره میبرند. این موضوع به این نحو است که اکثریت جامعه از اهمیت آن غافل و بی خبر هستند و خیلی اوقات مشاهده میشود مشکلات کوچکی که در گذشته با دریافت مشاوره خانواده به آسانی قابل حل بود در پی این غفلت به گره های کور و بحران های خانوادگی تبدیل شده است.

مشاوره خانواده اینترنتی بصورت تماس صوتی یا تصویری یا چتی

اهداف مشاوره خانواده اینترنتی

مشاوره اینترنتی خانواده برای تحقق اهداف خاصی انجام می شود و ما برخی از این اهداف را مطلب زیر آورده ایم:

 • ساخت اعتماد میان اعضای خانواده: اول قدم در فرآیند مشاوره خانواده اینترنتی این است که مشاور به هریک از زوجین همدلی را یاد بدهد در ایجاد اعتماد کمک کند.
 • آموزش ارتباط کلامی صحیح: برای اغلب افراد پیش آمده که با تعارضات رفتاری مواجه شوند. حین انجام جلسات مشاوره خانواده اینترنتی، درمانگر سعی میکند روش صحیح ارتباط کلامی را آموزش دهد و با حل و فصل کردن مشکلات پرخاشگری و یا سردی میان اعضای خانواده را کاهش دهد.
 • بررسی کامل مشکلات: بکار گیری روش صحیح حل مسئله نیز یکی دیگر از اهداف مشاوره خانواده اینترنتی میباشد.

مشاور اینترنتی خانواده

مشاور اینترنتی خانواده می توانند در کاهش مشکلات و بهبود روابط در خانواده موثر باشند. در زیر تعدادی از خدمات مشاور اینترنتی خانواده در کاهش مشکلات ذکر می شود:

1. شناسایی مشکلات: مشاور خانواده با بررسی مسائل مختلف و ارائه تمرین های مشاوره، به شناسایی مشکلات خانوادگی کمک می کند.

2. تعیین اولویت مسائل: مشاور خانواده با معرفی مسائل مهم خانوادگی، به آن ها کمک می کند که مشکلاتی که اولویت دارند را شناسایی کنند و به حل آن ها بپردازند.

3. ارائه راه حل های مناسب: مشاور خانواده با ارائه راه حل های مناسب و تمرین های مشاوره، به خانواده کمک می کند تا بهترین راه برای حل مشکلات خود را پیدا کنند.

4. آموزش مهارت های لازم برای پیشگیری: مشاور خانواده با ارائه آموزش مهارت های لازم برای پیشگیری از تداوم مشکلات در آینده، به خانواده کمک می کند تا مشکلات خود را بهبود ببخشند و از تداوم آن ها جلوگیری کنند.

5. رفع انزوا و افزایش ارتباطات: مشاور خانواده با معرفی و تمرین مهارت های لازم برای رفع انزوا و افزایش ارتباط درون خانواده، به خانواده کمک می کند تا ارتباطات بهتری با یکدیگر داشته باشند و با نزدیکان خود بهتر ارتباط برقرار کنند.

6. حفظ روابط خانوادگی: مشاور خانواده با ارائه راهکارهای مناسب، به خانواده کمک می کند تا روابط خانوادگی خود را حفظ کرده و در طول زمان به توافق رسیده و با مشکلات خود روبرو شوند.

در کل، مشاور اینترنتی خانواده با ارائه خدمات مختلف به خانواده کمک می‌کند که با استفاده از مهارتهای لازم، برای خود راه حلی را پیدا کنند و روابط خود را بهبود ببخشند.

پرسش و پاسخ آنلاین مشاوره خانواده

مباحثی که در پرسش و پاسخ آنلاین مشاوره خانواده بررسی میشود در زمینه های زیر است:

 • دلیل رجوع به پرسش و پاسخ آنلاین مشاوره خانواده
 • پیداکردن مشکل و ریشه یابی آن
 • مشخص کردن درجه بحرانیت مشکل مراجع
 • بررسی زمینه های بروز مشکلات مطرح شده
 • بررسی عوامل تشدید کننده مشکلات
 • ارائه راهکار و شیوه های برون رفت از چالش در پرسش و پاسخ آنلاین مشاوره خانواده

چت آنلاین با مشاور خانواده

استفاده از چت آنلاین با مشاوره خانواده بسیار ضروری است و افرادی که به مشاوره اعتقاد ندارند، قطعا دچار مشکلاتی در زندگی خود خواهند شد که تاثیر خود را سالیان سال خواهد گذاشت. همچنین گاهی اوقات مشاهده میشود بسیاری از افراد امکان صحبت حضوری یا تلفنی با مشاور خانواده را ندارند و فقط شرایط چت آنلاین با مشاور خانواده را دارند. به همین دلیل ما در کلینیک روانشناسی دکترسلام امکان چت آنلاین با مشاور خانواده را نیز فراهم کرده ایم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

برخی از زوجین و خانواده ها سعی میکنند به تنهایی و یا با کمک اقوام و دوستان مشکلات خود را حل کنند که این کار وجه منفی زیادی دارد و ممکن است راهنمایی غلط موجب پپیچیده تر شدن مشکل شود ولی امروزه با توجه به رشد علم و تخصصی شدن رشته ها، علم روانشناسی و مشاوره خانواده قادر است به دور از تعصبات و تجربیات شخصی، بهترین راهکارهای برون رفت از مشکلات و احساسات ناخوشایند را ارائه دهد. شما میتوانید بصورت 24ساعته از خدمات چت آنلاین با مشاور خانواده در کلینیک ما استفاده کنید.

مشاوره تلفنی مذهبی خانواده

مشاوره تلفنی مذهبی خانواده یکی از شاخه های روانشناسی است و در مشاوره تلفنی مذهبی خانواده به بررسی مسائل مربوط به خانواده و افراد مذهبی پرداخته میشود و برای بهبود بنیان خانواده، تعمیق همدلی و روابط عاطفی زوجین تلاش میشود. مهمترین موضوع زندگی هر شخصی، داشتن روابط سالم و شاد با اعضای خانواده است که با دریافت مشاوره تلفنی مذهبی خانواده میتوان به امر رسید.

برخی از دلایل اهمیت مشاوره تلفنی مذهبی خانواده به شرح زیر است:

 • آگاهی بخشی از شیوه حل مسائل ریشه دار و حل و فصل آنها با رویکرد دینی
 • آگاهی بخشی نسبت به ریشه تعارضات و تاثیر آنها در آینده زندگی با رویکرد دینی
 • افزایش دهی حمایت اعضای خانواده از همدیگر برای برون رفت از بحران ها با رویکرد دینی
 • بهبود دهی ارتباط عاطفی زوجین با رویکرد دینی
 • بهبود دهی ارتباطات والد و فرزند با رویکرد دینی

مشاور خانواده مذهبی

گاهی افراد علاقه دارند در مواقع بروز اختلافات خانوادگی، به یک مشاور خانواده مذهبی مراجع کنند. ما در تیم روانشناسی کلینیک دکترسلام با مشاور خانواده مذهبی نیز همکاری داریم و شما میتوانید برای مشاوره خانواده مذهبی اقدام کنید. برخی اوقات ممکن است ساده لوحانه باشد که فکر کنیم فقط به این دلیل که یکدیگر را دوست داریم و به یکدیگر وفادار هستیم، این تنها چیزی است که برای ایجاد بهترین رابطه نیاز دارید. اما در حالی که این ویژگی ها بسیار مهم هستند، راز داشتن بهترین رابطه نیستند.

روابط انسانی پویایی های متفاوتی دارد، اما یک پویایی اساسی، حمایت عاطفی و رضایت مشترک دارد. افراد معمولاً به دلیل ایجاد یک ارتباط عاطفی با شرکای خود وارد روابط جدی می شوند. متأسفانه در بیشتر روابط پس از مدتی، پیوند عاطفی شروع به از بین رفتن می کند. دلیلش این است که وقتی دو نفر زمان بیشتری را با هم می گذرانند، باید تلاش بیشتری برای حفظ ظاهر انجام دهند.

بهترین رابطه زمانی می تواند باشد که هر دو طرف کاملاً متعهد باشند که یکدیگر و رابطه خود را در تمام جنبه های زندگی گرامی بدارند. در واقع یک رابطه سالم و طولانی مدت مستلزم تلاش برابر و درک متقابل بین شرکا است. برای ایجاد شفافیت در رابطه با شریک زندگی خود صادق باشید. گاهی اوقات، شما ناخواسته مرتکب اشتباهی می شوید که می تواند به شریک زندگی تان آسیب برساند. حتما به آنها بگویید و اشتباه خود را بپذیرید. شما نباید چیزی را از شریک زندگی خود پنهان کنید. اگر شریک زندگی خود را با شخص دیگری بشناسد ممکن است در نهایت از دست بدهید. وضعیتی غیرقابل توقف خواهد بود. ممکن است تا آخر عمر از این موضوع پشیمان شوید. بنابراین هیچ چیز جز صداقت در رابطه شما مهم نیست. همیشه صادق باشید و تلاش کنید تا آنها باور کنند که شما نشانه های یک رابطه پایدار هستید. مشاور خانواده مذهبی سعی میکند نکات مربوط

ممکن است با گفتن کلمات نادرست که به رابطه اعضای خانواده آسیب زیادی وارد می کند دعوا کنید. ممکن است در آن زمان متوجه آن نشوید، اما می تواند به دلیل عصبانیت شما مانع از رابطه زیبای شما شود. اطمینان حاصل کنید که وقتی از شریک زندگی خود عصبانی هستید از زبان توهین آمیز استفاده نکنید زیرا رابطه شما مهمتر از منیت شماست. همه در مورد یک موضوع عصبانی می شوند، اما این به این معنی نیست که عشق شما وجود ندارد. صبور باشید و بگذارید همه چیز به آرامی پیش برود. وقتی مثبت فکر کنید همه چیز سر جای خودش قرار می گیرد.

متخصص مشاوره خانواده

خیلی از مردم فکر میکنند وقتی که یک خانواده به متخصص مشاوره خانواده مراجعه می‌کند، حتما دارای مشکلات و اختلافات جدی بوده و یا آن خانواده در حال متلاشی شدن است. ولی این تصور درست نیست و روابط در هر خانواده ای ممکن است به واسطه انواع اتفاقات روزمره دستخوش تنش هایی شود که حل آنها به کمک متخصص مشاوره خانواده (روانشناس خانواده) سریعتر و اصولی تر انجام میشود. چرا که اگر برای حل مشکلات خانوادگی از یک روش مطمئن و علمی مانند مشاوره خانواده استفاده شود، علاوه بر تحکیم روابط اعضای خانواده و مدیریت چالش های پیش آمده میتواند باعث پیشگیری از وخیم شدن وضع فعلی و بروز مشکلات جدیدتر شود.

روابط بین اعضای خانواده به حدی مهم است که تاثیر زیادی بر سلامت روان افراد دارد و اگر مشکلی بین ارتباط اعضای خانواده وجود داشته باشد میتواند باعث بروز ناراحتی و مشکلات جدی برای هر یک از افراد شود. به همین دلیل هدف از اجرای جلسات مشاوره خانواده با متخصص مشاوره خانواده، حفظ سلامت روان، بهبود روابط و ایجاد قدرت مدیریت بحران در یک خانواده است. متخصص مشاوره خانواده که دارای تحصیلات آکادمیک، آگاهی علمی و تجربی است این هدف را دنبال کرده و نقش حمایتی در کنار اعضای خانواده ایفا میکند.

یک متخصص مشاوره خانواده با قدرت تحلیل بالایی که دارد، توانایی آموزش و ارائه راهکار های اصولی برای حل مشکلات را دارد و به همین دلیل درست نیست از دوستان و اقوام و آشنایان و بطور کلی از افراد غیرمتخصص کمک گرفت.

فوق تخصص مشاوره خانواده

روانشناسی علم مطالعه رفتار و فرآیندهای ذهنی و ارتباطی انسان است. فوق تخصص مشاوره خانواده یا همان دکترای روانشناسی خانواده نیز با توجه به دانش و تجربه کاری می تواند مشکلات خانوادگی بین اعضای خانواده را با سرعت بیشتری حل کند. در واقع فوق تخصص مشاوره خانواده این توانایی را دارد که به شما کمک می کند تا در هنگام مواجهه با مسائل و مشکلات مختلف، آنها را مدیریت کنید.

داشتن مشاوری به این جهت که بتوانیم در مواقع سختی از او کمک بگیریم و مطمئن باشیم که به نفع ما مشاوره میدهد و با راهکارهای خود گره از مشکلات باز میکند، برای هر فرد و خانواده ای ضروری است. بصورت کلی فوق تخصص مشاوره خانواده یا همان دکتر روانشناس در زمینه های زیر میتواند کمک بسزایی کند:

 • بهبود روابط و حل مشکلات خانودگی
 • ایجاد اعتماد و صداقت بین اعضای خانواده
 • کاهش تنش و امکان بروز مشکل در روابط بین اعضای خانواده
 • آموزش مهارت های همسرداری و روابط زناشویی
 • آموزش مهارت حل تعارض و حل مسئله
 • مشاوره قبل از ازدواج و تست های شخصیت شناسی
 • مشاوره روانشناسی طلاق و خیانت همسر
 • مشاوره فرزندپروری و ارتباط والد-فرزندی

پزشک مشاور خانواده

پزشک مشاوره خانواده (شخصی که دکترای روانشناسی دارد) کسی است که از تمام مسائل و مشکلات یک خانواده و شیوه مواجهه با آن آگاهی دارد و میتواند در ارتباط با زمان های سخت زندگی و بروز مشکل در روابط بین اعضای خانواده کارآیی داشته باشد و مشکلات فردی و خانوادگی را حل کند و بهترین مشاوره را به مراجعین دهد.

با مراجعه به پزشک مشاوره خانواده (شخصی که دکترای روانشناسی دارد) مشکلات خود و خانواده خود را در محیطی امن، اصولی و قابل اطمینان حل خواهید کرد.پزشک مشاوره خانواده بعد ارزیابی اولیه و آگاه شدن از شرایط مراجع، این هدف را دنبال میکند تا روابط بین اعضای خانواده بهتر شود و به شما کمک کند تا از مشکلات خانوادگی عبور کنید و مهارت های لازم برای حل مسئله را یاد بگیرید.

همانطور که گفته شد پزشک مشاوره خانواده در مواردی از قبیل زوج درمانی و همسرداری، حل اختلافات عقیدتی، افزایش مهارت های عاطفی و ارتباطی، حل مشکلات زناشویی و مسائلی مانند خیانت همسر و طلاق کاربرد دارد.

تمامی افراد ممکن است در هر سن و مرحله ای از زندگی فردی و اجتماعی خود، به بهبود روابط خانوادگی و مشاوره خانواده نیاز داشته باشند. همچنین ذکر این نکته حائز اهمیت است که ارتباطات بین فردی یک مهارت اکتسابی است و برای بهود مشکلات مربوط به خانواده باید نقش مشاوره خانواده را جدی گرفت. ما در کلینیک روانشناسی دکتر سلام با تیمی از بهترین روانشناسان خانواده که همگی بیش از 10سال تجربه کاری دارند، بصورت شبانه روزی همراه شما هستیم. برای دریافت مشاوره خانواده (مشاوره حضوری، تلفنی، آنلاین) میتوانید با شماره تماس 021.25917355 و شماره واتساپ 0921.2014880 در ارتباط باشید.

مشاور خانواده

مشاور خانواده کیست؟ همه ما زندگی را با یک خانواده شروع می کنیم و خانواده‌های ما تقریباً در تمام جنبه‌های زندگی ما، از اولین لحظات تا آخرین لحظه‌های ما تأثیر می‌گذارند. خانواده ها در طول زندگی تغییرات زیادی را تجربه می کنند و بنابراین طبیعی است که برخی از مشکلات را تجربه کنند. مشاور خانواده می تواند به شما در غلبه بر این شرایط سخت کمک کند.

خانواده ها می توانند منبع حمایت، تشویق و محبت باشند، اما گاهی اوقات روابط درون خانواده تحت تاثیر تعارضات و مشکلات قرار می گیرد. شاید شما والدینی هستید که نگران رفتار فرزندتان یا تأثیر طلاق بر خانواده هستید. ممکن است عضوی از یک خانواده ناتنی باشید و برای سازگاری نیاز به کمک داشته باشید، یا ممکن است با والدین یا خواهر و برادرها دعوا کنید و برای برقراری ارتباط با یکدیگر نیاز به حمایت داشته باشید. مشاور خانواده، که به عنوان درمانگر سیستمیک نیز شناخته می شود، رویکردی است که با خانواده ها یا یکی از اعضای خانواده برای تشویق گفتگو و برقراری ارتباط بهتر با یکدیگر به منظور حل مسائل کار می کند.

گاهی اوقات رسیدگی به برخی مسائل دشوار است، به خصوص اگر روابط در خانواده تیره باشد. اما اگرچه سخت است، ولی می‌تواند مفید باشد که این مسائل را با مشاور خانواده بررسی کنید تا به شما اجازه دهد مشکلات را بهتر درک کرده و آنها را مدیریت کنید.

مهم است که به یاد داشته باشید که ممکن است تعدادی از مسائل وجود داشته باشد که باعث مشکلات خانوادگی شود و ممکن است “رفع” هیچ یک از مسائل ممکن نباشد. با این حال، کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که نگرش خود را با آنچه در حال رخ دادن است تنظیم کنیم و سعی کنیم راه‌حل‌هایی برای آسان‌تر کردن مشکلات پیدا کنیم.

ارتباط با مشاور خانواده

همانطور که گفته شد ارتباط با مشاور خانواده می تواند به شناسایی وقایعی که منجر به نیاز خانواده به کمک شده کمک کند. اینها ممکن است شامل رویدادهای زندگی، انتقال یا الگوهای تکرار شونده باشد.

ارتباط با مشاور خانواده ممکن است الگوی جدیدی از با هم بودن را پس از شکست زناشویی یا ازدواج مجدد روشن کند. همچنین می‌تواند به پردازش احساسات طرد شدن، مانند سوءتفاهم شدن کمک کند، که در غیر این صورت ممکن است به صورت رفتار مخرب انجام شود. ممکن است برای اولین بار ارتباط، اصلاح یا برقرار شود و اعضای خانواده احساس کنند که برای مدیریت تغییرات مورد حمایت و تشویق قرار می گیرند. برای ارتباط با مشاور خانواده میتوانید با شماره 021.25917355 در ارتباط باشید.

سوال از مشاور خانواده

سوال از مشاور خانواده می‌تواند با کاهش اختلافات درون خانواده، بهبود محیط خانوادگی را به همراه داشته باشد. مشاوران خانواده با رویکرد پویا و گریز از الگوهای سنتی خانوادگی، با ارائه راه‌حل‌هایی مناسب، به افراد خانواده در حل مسائلشان کمک می‌کنند. در ادامه به برخی از نحوه کاهش اختلافات در خانواده با استفاده از سوال از مشاور خانواده اشاره می‌کنیم:

۱. آگاهی از هدف‌های مشترک خانواده: مشاوران خانواده با معرفی روش‌هایی به خانواده، که در آن‌ها اعضای خانواده با هم مشارکت دارند و هدف‌های مشترکی را دنبال می‌کنند، به افراد خانواده کمک می‌کنند تا به یکدیگر نزدیک شوند.

۲. ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات: مشاور خانواده با معرفی تکنیک‌های مختلف حل اختلافات، به خانواده کمک می‌کند تا با مسائلشان بهتر مقابله کنند و در حل مسائلشان موفقیت آمیزتر عمل کنند.

۳. بهبود روابط خانوادگی: مشاور خانواده با معرفی مهارت‌های سازگاری با اعضای خانواده، به خانواده کمک می‌کند تا روابطی سالم‌تر و بهتری با یکدیگر داشته باشند.

۴. تقویت تعاملات خانوادگی: مشاور خانواده با رویکردی پویا و نوین، به افراد خانواده کمک می‌کند تا بهترین روش‌های تعامل با یکدیگر را یاد بگیرند و در رفع اختلافات و مشکلات، با هم تعامل مناسبی داشته باشند.

۵. بهبود شناخت درونی اعضای خانواده: مشاور خانواده با معرفی روش‌های شناخت درونی و توسعه قابلیت‌های فردی، به اعضای خانواده کمک می‌کند تا خودشان را بهتر بشناسند و با دید بهتری به مسائلشان نگاه کنند.

دکتر روانشناس و مشاور خانواده

دکتر روانشناس و مشاور خانواده می تواند در زمینه های مختلف مشکلات خانوادگی به شما کمک کند، از جمله:

1- بهبود روابط خانوادگی: در مواردی که قرارداد خانوادگی به صورت قابل توجهی دچار مشکلاتی مانند بحران‌های ارتباطی، قضاوت و یا عدم قبول دیدگاه‌های دیگران شود، دکتر روانشناس و مشاور خانواده می تواند با بهبود رابطه سایر اعضای خانواده به مکانیزم‌های بهتر و کارآمدتری به منظور ارتباطات سالم‌تر پرداخته و با کمک آن‌ها به نتیجه‌گیری موفقیت‌آمیزی برسید.

2- مشاوره خانواده: همچنین، در مواردی که اعضای خانواده با مشکلات روانشناختی روبرو شوند، به مشاوره خانواده نیاز دارند. در این مشاوره، دکتر روانشناس و مشاور خانواده به آن‌ها کمک می‌کند تا با فرآیند درمانی خود کمک به رسیدن به اهدافی مانند عملکرد بهتر، موفقیت پایدارتر، رضایت اعضای خانواده و حفظ کنترل تحت تاثیر مواد مخدر در خانواده داشته باشند.

3- کمک به آن‌ها برای فرآیند تصمیم‌گیری: روانشناس خانواده در فرآیند تصمیم‌گیری می‌تواند کمک کند. به عنوان مثال، بعضی مواقع خانواده با تصمیماتی مثل خرید و یا مهاجرت به سمت خانواده دیگر چند روز مبارزه می‌کنند. دکتر روانشناس و مشاور خانواده می‌تواند در این فرآیند به نحوی کمک کند تا خانواده بهترین تصمیم را در مورد هر خرید و درمان or سایر موضوعات مهم شایسته تجربه پیدا کند.

بیشترین اولویت دکتر روانشناس و مشاور خانواده همیشه بهبود روابط خانوادگی، پایداری و خوشبختی بخشیدن به اعضای خانوادگی و نوجوانان، و همچنین کمک به خانوادگی در مواجهه با هر نوع مشکلی داشتن است. به طور خلاصه، بازدید از روانشناس خانوادگی به هر نوع خانواده ای باعث می‌شود که اعضای خانواده روابط امیتی ایجاد کنند و در نهایت سبب بهبود کیفیت زندگی شان شوند.

مشاور جوانان و خانواده

مشاور جوانان و خانواده می‌تواند در زندگی افراد خانواده تأثیرات مثبتی داشته باشد. این نوع ارتباط باعث شناخت بهتر از رفتارهای فردی و گروهی در خانواده می‌شود و بهبود ارتباطات خانوادگی کمک می‌کند. با درک بهتر از احساسات و نیازهای همدیگر، اعضای خانواده قادر به برقراری یک ارتباط سالم‌تر و مؤثرتر با یکدیگر هستند.

اعضای خانواده می‌توانند از طریق ارتباط با مشاوره خانواده در مختصر و بلندمدت، بهبود ارتباطات خود با همدیگر، به کاهش تنش و تعارض خانوادگی، بهبود روابط جنسی، مدیریت و شناسایی مشکلات در خانواده و داشتن زندگی خانوادگی سالم‌تر و با کیفیت‌تر کمک کنند.
به طور کلی، ارتباط با مشاور جوانان و خانواده می‌تواند به فرد و خانواده کمک کند تا به مهارت‌های بیشتری در زندگی خانوادگی خود دست یافته و روابط خود را با هم بهبود بخشند.

کارآمدی مشاور جوانان و خانواده در چیست؟ ازدواج پیوند دو نفر است. وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند میخواهند تا آخر عمر یکدیگر را دوست داشته باشند و به یکدیگر احترام بگذارند. اما این به ندرت اتفاق می افتد، زیرا پنجاه درصد ازدواج ها به طلاق ختم می شود و این درصد به این معنا نیست که مردم به عهد خود احترام نمی گذارند. این بدان معناست که امروزه خانواده با چالش‌های دشوار جدیدی روبرو است و همه خانواده ها آماده نیستند که به تنهایی با آن کنار بیایند. برخی از زوج ها برای مشکلات زناشویی خود به کمک نیاز دارند و اینجاست که مشاور جوانان و خانواده وارد عمل می شود.

همه مشاوران یکسان نیستند، اما اگر بتوانید مشاوری را پیدا کنید که برای شما مفید باشد، مشکلات خانواده شما را به سمت بهتر شدن تغییر خواهد داد. بنابراین اگر شما و همسرتان احساس کردید که به مشاور جوانان و خانواده نیاز دارید، دریغ نکنید. نگران حرف مردم نباشید، آنچه را که فکر می کنید برای خانواده و رابطه بهتر است انجام دهید. مشاوره خانواده در طول این سال ها تبلیغات بسیار بدی داشته است. ما دیده ایم که سلبریتی ها نزد مشاوران رفته و بعد از هم جدا می شوند. بنابراین بسیاری از مردم تعجب می کنند که آیا مشاوره جواب می دهد یا افرادی که ازدواجشان شکست خورده است فقط باید به یک مشاور خانواده مراجعه کنند. که هیچکدام درست نیست.

همانطور که ذکر شد امروزه بسیاری از افراد به دلیل داشتن یک مشکل جدی به مشاور مراجعه نمی کنند، بلکه به این دلیل که می خواهند یک رابطه سالم را حفظ کنند. ازدواج مدرن با چالش های زیادی مواجه است و زوجین باید برای رویارویی با این چالش ها آماده باشند. زن و شوهر با مراجعه به مشاور جوانان و خانواده پیوند خود را تقویت می کنند و این باعث می شود زوج بهتری نسبت به قبل باشند. زوج هایی که به دنبال مشاور جوانان و خانواده هستند، می توانند پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کنند و هر گونه تردید یا سردرگمی را که ممکن است مانع روابط زناشویی آنها شده باشد را از بین ببرند.

مشاور خانواده خانم

گاهی افراد علاقه دارند در مواقع اختلافات و اختلافات خانوادگی، به یک مشاور خانواده خانم مراجع کنند. ما در کلینیک روانشناسی دکترسلام در این امر میتوانیم به شما کمک کنیم. این کار اغلب زمانی آغاز می شود که یکی از زوجین برای غلبه بر مشکل موجود به مشاوره خانواده خانم مراجعه می کند و سپس شریک زندگی آنها نیز به فرآیند روان درمانی می پیوندد. با این حال در صورت لزوم، زمانی که عواملی وجود دارد که از مشاوره مشترک جلوگیری می کند، می توان مشاوره زوجین بصورت انفرادی انجام داد.

مشاور خانواده خانم یک قالب منحصر به فرد از کار روانشناختی است. هدف پیشگیری، بازیابی و توسعه روابط بین فردی مختل و همچنین غلبه بر اختلالات عاطفی در اعضای خانواده یا یکی از اعضا است. هدف آن همه اعضای خانواده است و فرصت هایی برای رشد شخصی، روشن کردن نقش های خانواده و بازتعریف موقعیت ها را فراهم می کند. این نوع مشاوره در مورد طلاق و روابط والدین و فرزندان نیز کاربرد دارد.

در مشاوره خانواده، متخصص می تواند همزمان از رویکردهای مختلف استفاده کند. مشاور خانواده خانم بر ساختارهای سازمانی تمرکز میکند و فرآیندهایی را که بخشی از نظام خانواده است را توسعه میدهد. در هر جلسه مشاوره، مشاور فرضیه خود را در مورد معنا و هدف اختلالات خانوادگی مربوطه آزمایش می کند. او با اطلاعاتی که از خانواده دارد راه حل ارائه میدهد. در واقع روانشناس پس از آشنایی با کار ارتباط خانواده، نظام ارزشی، باید بتواند به عضوی از خانواده تبدیل شود و نقشی رهبری داشته باشد و بتواند تغییراتی را در خانواده ایجاد کند.

برقراری ارتباط با مشاور خانواده در زندگی مشترک، به زوج‌ها در تفهیم بهتر نیازهای همدیگر، رفع مسائل خانوادگی، مشکلات روابطی و جنسی و پیشگیری از بروز مشکلات کمک می‌کند. همچنین با تغییر استراتژی‌هایی که در گذشته انتخاب می‌کردید، از رابطه‌ی کارآمدتری بهره برده و برای ایجاد ارتباط صمیمی‌تر با همسر خود، از راه‌هایی نوین و مؤثر استفاده می‌کنید. برای مثال، یادگیری مهارت‌های ارتباطی، توسعه‌ی مهارت‌های حل تعارض، یادگیری راه حل‌های احتمالی برای مسائل خانوادگی، تقویت باند درون خانوادگی، برنامه‌ریزی و بهبود روابط جنسی، بررسی خطرات و تصمیم‌گیری در مورد کنترل آن‌ها و… از مواردی هستند که در ارتباط با مشاوره خانواده می‌توانید آن‌ها را درک کنید و از آن‌ها بهره ببرید.

در مجموع، با برقراری ارتباط با مشاور خانواده خانم، می‌توانید روابط خود را با همسر، فرزندان و دیگر اعضای خانواده بهبود بخشید و با داشتن مهارت‌های باارزش در زندگی مشترک، زندگی خود را رضایت‌بخش تر نمایید.

مشاور خانواده خوب

ارتباط با مشاور خانواده خوب می‌تواند در حل مشکلات موجود در زندگی زناشویی کمک کند. از آنجائیکه زوج‌ها در زندگی خود با چالش‌های مختلفی مواجه هستند که در برخی موارد شاخص مسائل خانوادگی هستند می‌توان با مشاور خانواده خوب آنها را شناسایی و رفع کرد.

 • بعضی از مسائل که می‌توان با مشاور خانواده خوب در آنها کمک کرد عبارتند از :
 • مشکلاتی در زمینه‌ی روابط مادر-پدر و فرزندان
 • دخالت بیش از حد پدر یا مادر در زندگی زناشویی فرزندان
 • خشم، ناراحتی و تنش مداوم در زندگی زناشویی
 • اختلافات در مورد مسائل مالی و مطالبات مادیپ
 • نارضایتی‌هایی مثل اغماض، عدم رضایت از رابطه جنسی و عدم توجه به نیازهای دیگر طرفین

در نهایت، با مشاور خانواده خوب می‌توان به ایجاد روابط بهتر، رفع مسائل و توسعه مهارت‌های ارتباطی بین زوج‌ها کمک کرد و به دستیابی به زندگی زناشویی بهتر کمک کند

یک مشاور خانواده خوب کیست؟

در واقع یک مشاور خانواده خوب، انعطاف پذیر است، زیرا هر خانواده منحصر به فرد است. هدف، کمک به خانواده ها برای ایجاد روابط قوی تر است. اما این برای خانواده های مختلف معنای متفاوتی خواهد داشت، زیرا همه ما چالش های منحصر به فردی داریم و در نهایت، هدف این است که خانواده ها از بودن در کنار هم لذت ببرند و به صورت تیمی با چالش های زندگی روبرو شوند.

همچنین یک مشاور خوب خانواده همیشه بی طرفی خود را حفظ می کند تا بستری عاری از سرزنش ایجاد کند. این به اعضا اجازه می دهد تا مشکل را بررسی کنند و سپس نگرانی های خود را در مورد توانایی خانواده برای تغییر بیان کنند.

ارتباط با یک مشاور خانواده خوب می‌تواند به شدت در کاهش مشکلات زندگی زناشویی کمک کند. مشاوره خانواده به عنوان یکی از شاخه‌های روان‌شناسی با متخصصان خود، در قالب جلسات گفتگو با اعضای خانواده کمک می‌کند تا مشکلات مختلفی مانند خشم، تنش‌های زناشویی، اختلافات مالی و … به منظور کاهش دهید.

هدف یک مشاور خوب خانواده، رسیدگی به مسائل موجود در روابط خانوادگی و بهبود آنهاست که در نتیجه باعث رشد و پیشرفت خانواده می‌شود. این مشاوره با بهره‌گیری از رویکردهای مختلف، به عنوان یک پرورش‌دهنده تغییرات مثبت به رفع مشکلاتی که در زندگی زناشویی و خانوادگی وجود دارد، کمک می‌کند.

مشاور خوب خانواده

مشاوره خوب خانواده می‌تواند در بهبود زندگی زناشویی و خانوادگی بسیار مؤثر باشد. روابط زناشویی و خانوادگی می‌توانند درست یا نادرست باشند و در هر دو حالت هم ممکن است با مشکلات و تنش‌های ناشی از بروز اختلافات روبه‌رو شوند. این مشکلات می‌تواند در طولانی مدت به روابط خانوادگی آسیب بزنند و به مشکلات دیگری منجر شوند.

مشاور خوب خانواده به اعضای خانواده کمک می‌کند که مسئولیت‌های خود را در این روابط درک کنند و ارتباطات سالم، موثر و موفق را تحقق بخشند. به علاوه، مشاوره کمک می‌کند تا اعضای خانواده ابزارهای لازم برای حل اختلافات و داشتن تعامل بیشتر با هم پیدا کنند. در نتیجه، زندگی خانوادگی و زناشویی می‌تواند بهبود یابد و به کاهش تنش‌ها، درون‌گرایی و افسردگی کمک کند.

عواملی در زندگی ما می توانند بر روابط خانوادگی ما تأثیر بگذارند و به همان اندازه، روابط خانوادگی ما می تواند بر بقیه زندگی ما تأثیر بگذارد. خانواده‌های ما بسیاری از استرس‌ها و فشارها را از دنیای بیرون جذب می‌کنند و فشارها گاهی اوقات می‌تواند به سردی در روابط منجر شود.

مشکلات شخصی می تواند خانواده را تحت تأثیر قرار دهد، به طوری که شخص احساس میکند راه روشنی برای جلو وجود ندارد یا درمواقع دیگر، تغییرات درون خانواده باعث سردرگمی، عصبانیت یا آسیب دیدن سایر اعضا می شود. به خصوص در دوران کودکی، ما زمان زیادی را با خانواده خود می گذرانیم، و این افراد تأثیری بدون شک بر آنچه که ما را چه کسی می کند دارند. ما انتظارات خود از دیگران، مهارت های ارتباطی، نگرش به زندگی و همچنین بسیاری از ویژگی های دیگر را از خانواده خود توسعه می دهیم. به عنوان یک نتیجه از تأثیر زندگی خانوادگی ما بر ما به عنوان مردم، مهم است که سعی کنیم مشکلات را در زندگی خانوادگی با کمک مشاور خوب خانواده حل کنیم تا از تشدید مشکلات جاری جلوگیری کنیم.

تماس با مشاور خانواده

هرگز خوب نیست که یک رابطه شکسته در زندگی داشته باشیم و این موضوع با افزایش سن بیشتر می شود. به عنوان انسان، بیشتر ما تلاش می کنیم تا زندگی نشاط آور، سودمند و مفیدی داشته باشیم. اگرچه در زندگی با روابط بدی مواجه خواهیم شد، اما این بدان معنا نیست که هر رابطه ای جبران ناپذیر است. اغلب تماس با مشاور خانواده میتواند در این امر به شما کمک کند.

برخی از خانواده ها نیز تمایل دارند از دعوا اجتناب کنند، حتی اگر اختلاف نظر داشته باشند. این بسیار ناسالم است زیرا درگیری های آنها هرگز حل نمی شود. آنها کینه ای نسبت به یکدیگر دارند که از بین نمی رود، اما ناخودآگاه در گوشه ای از ذهنشان جمع می شود. وقتی این خشم سرکوب شده ظاهر می شود، روابط را به شیوه ای بسیار مخرب تر تحت تأثیر قرار می دهد. این چیزها ممکن است در یک رابطه بی اهمیت به نظر برسند، اما در دراز مدت بسیار مهم هستند. بیشتر مشکلات خانوادگی در سرتاسر جهان به دلیل مسائل مهم رابطه نیست، بلکه به دلیل چند اتفاق ساده است که در طول سال ها انباشته شده اند. برای تماس با مشاور خانواده میتوانید با شماره تلفن 021.25917355 یا شماره واتساپ 0921.2014880 در ارتباط باشید.

wikipedia خانواده / wikipedia مشاور

error: شما قادر به کپی مطالب این سایت نیستید
پیمایش به بالا