مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

کلینیک روانشناسی دکترسلام

اولین مرکز 24ساعته در ایران

مرکز مشاوره دکترسلام 02125917355
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره حضوری
مشاوره 24ساعته

امکان دریافت مشاوره فوری در هر ساعت از شبانه روز

روانشناسان مجرب

اختصاص روانشناس متخصص در حیطه درخواستی

مشاوره سریع

دریافت مشاوره بدون نیاز به نوبت قبلی

تعرفه مصوب

دریافت مشاوره با تعرفه مصوب سازمان نظام روانشناسی

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج + تست ازدواج برای شخصیت شناسی + حضوری تلفنی آنلاین

فهرست مطالب

در مشاوره قبل از ازدواج که بصورت حضوری، تلفنی یا آنلاین انجام میشود، با مشاوره و تست ازدواج به افراد کمک میشود تا تا در زمینه های مختلفی مثل مسئولیت پذیری، مسائل مالی، میزان تفاهم و سازش بین یکدیگر آگاهی پیدا کنند. در واقع مشاوره قبل از ازدواج فرآیندی است که به افراد کمک میکند تا شناخت بهتر و کامل تری از یکدیگر داشته باشند و برای ازدواج آمادگی بیشتری پیداکنند. این امر به کمک مصاحبه بالینی، تست ازدواج و تست شخصیت شناسی ازدواج انجام میشود. این نوع مشاوره میتواند شما را متوجه ساز که در چه مسائلی اختلاف نظر وجود دارد و در آینده ممکن است چه مشکلاتی بوجود آید.

همچنین مشاوره ازدواج با توجه به آمار بالا و وحشتناک طلاق، از بهترین کارهایی است که میتوان قبل از ازدواج انجام داد. روانشناسانی که در زمینه ازدواج متخصص هستند میتواند درباره تمامی زوایای مهم انتخاب همسر به شما کمک کنند تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. این روانشناسان با بکارگیری روشهای متخلف از جمله مصاحبه بالینی و تست شخصیت شناسی ازدواج، برای ارائه راهنمایی های لازم به مراجعین در شرف ازدواج فعالیت دارند.

عجله در انتخاب همسر و راهنمایی نگرفتن از افراد متخصص روانشناس، ممکن است مشکلاتی را بوجود بیاورد که در آینده بتواند سرنوشت شما را تغییر دهد. یکی از دلایلی که اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را بیان میکند همین موضوع است. به جای اینکه بعد از خراب شدن اوضاع تلاش کنید زندگی خود را تغییر دهید، بهتر است قبل از ازدواج و بستن پیوند زناشویی، با دریافت مشاوره در مدتی کوتاه، مشکلات و مسائلی که ممکن است شما را به چالش بکشد را شناسایی کنید.

 

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

بسیاری از افراد و مخاطبان مرکز مشاوره قبل از ازدواج، به دلیل نداشتن وقت کافی و حوصله رفت و آمد فرصت استفاده از این خدمات را پیدا نمیکنند. برخی دیگر نیز به دلیل راحتی بیشتر، عدم نیاز به رفت و آمد، دسترسی آسان و سریع به روانشناس در هر ساعت از شبانه روز، احساس امنیت بالاتر و … مشاوره قبل از ازدواج آنلاین را ترجیح میدهند.
مشاوره آنلاین قبل از ازدواج از نظر کیفی فرقی با مشاوره حضوری ندارد و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری است. این نوع مشاوره در بستر واتساپ بصورت تماس صوتی یا تصویری برقرار میشود و هزینه کمتری نسبت به مشاوره حضوری دارد.
همانطور که گفته شد در مشاوره قبل از ازدواج آنلاین، دقیقا بر همان مسائلی که مشاوره حضوری تمرکز دارد پرداخته میشود. همچنین تمامی مسائل رفتاری-شخصیتی دو طرف تحلیل و بررسی میشود. در واقع بطور کلی مشاوره قبل از ازدواج آنلاین، زیرساخت های اخلاقی-شخصیتی هردونفر را بررسی میکند و با انجام تست ازدواج بصورت آنلاین تمامی نیازها و اهداف مشاوره را تامین میکند.
مرکز مشاوره دکترسلام، این امکان را فراهم آورده تا بصورت راحت و بی دغدغه بتوانید با مشاورین قبل از ازدواج بصورت آنلاین در ارتباط باشید. لازم به ذکر است در این مرکز نیازی به دریافت نوبت قبلی نیست و ما شما را در زمان درخواستی خودتان به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم.

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین در مرکز مشاوره ازدواج آنلاین دکترسلام بصورت ارتباط در واتساپ 09212014880

مشاوره قبل از ازدواج تلفنی

مشاوره قبل از ازدواج تلفنی نیز یکی از انواع مشاوره ازدواج است. مشاوره تلفنی قبل از ازدواج باعث شده کسانی به هردلیلی امکان و یا علاقه به مراجعه حضوری ندارند، از این نوع مشاوره استفاده کنند. مشاوره تلفنی قبل از ازدواج همان مزایا و اهداف مشاوره حضوری را پوشش میدهد و عملا تنها تفاوتش در نحوه اجرای مشاوره است.
در این روش میتوانید بصورت تلفنی با مشاور در تماس باشید و از تمام نکاتی که درمورد انتخاب همسر باید رعایت کنید آگاه شوید و همچنین به شناخت ابعاد شخصیتی طرف مقابل برسید.
مشاوره قبل از ازدواج تلفنی با بررسی ابعاد شخصیتی و رابطه تان، حوزه های چالش ساز پیش رو و علت های آن را مشخص میکند. سپس به شما مهارت هایی در زمینه مدیریت این چالش ها و کاهش آسیب آن آموزش میدهد. حال اگر مشکلات و تعارضات موجود و یا پیش بینی شده، بسیار جدی باشد شما را به سمت تصمیم گیری مجدد در مورد رابطه سوق میدهد
(در مشاوره تلفنی قبل از ازدواج، روانشناس با مصاحبه بالینی و تست های روانسنجی سعی در شناخت از شخصیت و خلق طرفین میکند و سپس شما را با مشکلاتی که احتمالا ممکن است در آینده بروز پیدا کند آشنا میکند و به شما مهارت های لازم در کمرنگ کردن این مشکلات میدهد. همچنین در مواردی که احتمال بروز تعارضات زناشویی شدید و جدایی برود به شما هشدارهای لازم را میدهد)

مشاوره قبل از ازدواج تلفنی در مرکز مشاوره تلفنی دکتر سلام

مشاوره قبل از ازدواج حضوری

مشاوره قبل از ازدواج حضوری، از رایج ترین و متداول ترین انواع مشاوره ازدواج است که توسط روانشناس متخصص در حیطه ازدواج و روابط زناشویی صورت میگیرد.
مشاوره قبل از ازدواج حضوری، نکات لازم و ضروری برای ازدواج دو نفر را بررسی میکند و در شناسایی و تشخیص نقاط ضعفی که ممکن است آینده ازدواج شما را دچار چالش کند، تاثیر بسزایی دارد. جالب است بدانید طبق تحقیقات دانشگاه تهران تنها چیزی که میتواند تا پنجاه درصد از ازدواج های ناموفق پیشگیری کند، مشاوره قبل از ازدواج است.

همچنین مشاوره قبل از ازدواج حضوری، میتواند راهنمایی کند تا انتخاب درستی انجام شود و با کمک مشاوران و روانشناسان مرکز مشاوره دکترسلام میتوانید از ویژگی های شخصیتی-رفتاری و اختلال های رواشناختی طرف مقابل آگاه شوید (لازم به ذکر است شناسایی و کشف اغلب اختلالات توسط فرد غیر روانشناس یا روانپزشک امکان پذیر نیست).

برخی از مسائلی که در مشاوره قبل ازدواج حضوری بررسی میشود عبارت اند از:

 • اختلالاتی مثل افسردگی، خودشیفتگی، نوسان خلقی، پرخاشگری، بدبینی و …
 • طرز تفکر درمورد روابط جنسی و انتظارات 
 • تعهد و مسئولیت پذیری
 • ارزشها و عقاید
 • انتظارات و توقعات
 • فرهنگ خانوادگی
 • ارتباطات خانوادگی
 • امور مالی
 • آینده نگری
 • بلوغ فکری

مشاوره قبل از ازدواج حضوری در تهران با دو شعبه

بهترین مشاوره قبل از ازدواج

تصمیم گیری برای ازدواج یکی از مهمترین رویدادهای زندگی هر فردی است. در انتخاب همسر باید خیلی دقیق و موشکافانه عمل کرد چرا که یک تصیم غیراصولی میتواند بهترین سالهای زندگی فرد را خراب کند و حتی گاهی تا چند نسل را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل ضرورت استفاده از بهترین مشاوره قبل از ازدواج بیش از پیش پر رنگ میشود.

مثلا در یک مورد، خانمی با شخصی ازدواج کرده بود که نمیدانست این فرد افسردگی ژنتیکی دارد و بعد یکسال که ازدواج گذشت متوجه شد. متاسفانه فرزندشان در 11سالگی اختلال افسردگی پیدا کرد و این مسئله را از پدر خود به ارث برده بود. حتی بعد از مراجعه به روانشناس و روانشپزشک نیز این مشکل حل نشد و سپس در 17سالگی دست به خودکشی زد.

برخی به دلیل هیجانات و علاقه ای که دارند، قادر به تصمیم گیری درست نیستند. همچنین گاهی خیلی از افراد توانایی بررسی درست شخصیت طرف مقابل را ندارند و ایراداتی که وجود دارد را مشاهده نمیکنند. استفاده از خدمات بهترین مشاوره قبل از ازدواج در کلینیک ما، باعث میشود یک فرد متخصص و روانشناس بصورت حرفه ای به بررسی شخصیت و رفتار طرفین بپردازد و آنها را از اختلافات فکری و مشکلاتی که ممکن است پیش آید آگاه سازد.

بهترین مشاوره قبل از ازدواج در کلینیک دکترسلام

تست مشاوره قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج شکلی از روانسنجی است که می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا برای ازدواج آماده شوید. مشاور ازدواج اغلب از شما و شریک زندگیتان می خواهد که تست مشاوره قبل از ازدواج را جداگانه تکمیل کنید تا مشخص شود که چه احساسی نسبت به یکدیگر دارید و از رابطه خود چه می خواهید. تست مشاوره قبل از ازدواج می تواند به مشاور شما کمک کند تا نقاط قوت، ضعف، زمینه های سازگاری و مسائل احتمالی در شخصیت را شناسایی کند.

تست مشاوره قبل از ازدواج همچنین می‌تواند شامل «شناسایی و کاوش رویدادهای مهم زندگی و تجربیات اولیه دوران کودکی باشد که بر رابطه و رابطه بین هر یک از طرفین تأثیر می‌گذارد». به عنوان مثال زوجین اغلب یکدیگر را به دلایلی انتخاب می کنند که کاملاً آگاه نیستند. تنها با پردازش بیشتر آنها می توانند بفهمند که چگونه جنبه های آشنای شریک زندگی خود با درگیری های حل نشده گذشته مرتبط است.

این به شما کمک می کند تا در مورد چندین موضوع مهم، از مسائل مالی گرفته تا بچه ها بحث کنید و همچنین می‌تواند به شناسایی مناطق بالقوه درگیری کمک کند و ابزارهایی را در اختیار شما و شریک زندگی‌تان قرار دهد تا با موفقیت در آنها پیمایش کنید. هدف مشاوره قبل از ازدواج کمک به شما برای ایجاد یک پایه محکم برای ازدواج است. در واقع مشاوره قبل از ازدواج فرصتی را برای بحث و بررسی صحیح در مورد چندین جنبه مهم ازدواج فراهم می کند.

تست مشاوره قبل از ازدواج بصورت حضوری یا تلفنی

دکتر مشاوره قبل از ازدواج

شناخت دقیق طرفین، اصلی ترین هدف مشاوره ارتباط با دکتر مشاوره قبل از ازدواج است. این شناخت با روشهای مختلفی در جلسات مشاوره بدست می آید. برخی از روانشناسان صرفا با مصاحبه بالینی و برخی دیگر از تست ازدواج و ابزارهای روانسنجی نیز استفاده میکنند. ما در مرکز مشاوره دکترسلام از تمامی روشها برای شناخت کامل استفاده میکنیم. بنابراین در اولین قدم، دکتر مشاوره قبل از ازدواج با پرسشنامه تست ازدواج (تست روانسنجی) شخصیت دو طرف را مورد ارزیابی قرار میدهد.
بعد از شناخت ابعاد شخصیتی طرفین به بررسی میزان سازگاری و رضایت خاطر از یکدیگر در آینده پرداخته میشود. به این پرداخته میشود که مشکلات احتمالی چه خواهد بود. سپس توصیه های لازم به طرفین در مورد ازدواج یا عدم ازدواج داده میشود.

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج

شما باید بدانید بسیاری از اختلال ها و بیماری های روانی-شخصیتی (مثل خودشیفتگی، وسواس فکری، بدبینی، پرخاشگری، افسردگی، اختلال شخصیت نمایشی، اختلال شخصیت مرزی، اختلال منفی گرایی و انواع دیگری از اختلالات) قابل شناسایی توسط یک فردی بجز بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج نیست و تنها با آزمونهای روانسنجی و تست ازدواج قابل شناسایی است.

خیلی از مواقع نیز افرادی به کلینیک ما مراجعه میکنند و میگویند بعد از ازدواج متوجه بیماری های روانی-شخصیتی شده اند و اصلا فکرش را نمیکردند که روزی متوجه شوند همسری که انتخاب کرده اند همچین ویژگی ها و اختلال های روانی را داشته است. متاسفانه در ادامه میگویند که فرد ایده آلی که انتخاب کرده اند غیر قابل تحمل شده است و در هر لحظه ای که کنارش هستند عذاب میکشند و از طرف دیگر شرایط طلاق برای آنها سخت است. میانگین زمانی که مشاوره قبل از ازدواج سه الی چهار ساعت است و زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت! به همین دلیل دریافت راهنمایی از بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج را به شدت جدی بگیرید.

دریافت راهنمایی از بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج میتواند در دوران دوستی، خاستگاری، نامزدی و حتی بعد از عقد انجام شود (هرچه در مراحل اولیه اتفاق بیوفتد بهتر است) البته مشاوره قبل از ازدواج در هر مرحله که باشد حائر اهمیت است و تفاوتی در اصل موضوع ندارد.

مشاوره رابطه قبل از ازدواج

مشاوره رابطه قبل از ازدواج به شما کمک میکند رابطه خود توسط یک روانشناس بررسی کنید و این راهنمایی را دریافت کنید که رابطه شما آینده خوبی میتواند داشته باشد یا خیر. اگر میخواهید بدانید با چه افرادی ازدواج نکنیم، بطور خلاصه میتوان گفت تمام افرادی که دارای اختلال های شخصیتی (مانند خودشیفتگی، مانیک، افسردگی شدید، نمایشی و …) هستند برای ازدواج مناسب نیستند. همچینین وجود برخی ویژگی هایی که در این مطلب مشاوره رابطه قبل از ازدواج به آنها اشاره میکنیم نشان دهنده این است که فرد مقابل برای ازدواج مناسب نیست. برخی افراد نادرست برای ازدواج بطور خلاصه عبارت اند از:

 • افرادی که به مواد مخدر یا مشروبات الکی اعتیاد دارند
 • افرادی که سریع خشمگین می شوند
 • افرادی که فاقد ارزشهای دینی و اخلاقی هستند
 • افرادی که مسئولیت پذیر نیستند (مسئولیت پذیری صرفا برای رابطه عاطفی نیست و طیف وسیعی از موارد را شامل میشود)
 • افرادی که اختلال یا انحراف جنسی دارند
 • افرادی که در دوران دوستی یا نامزدی از خود بی تعهدی نشان داده اند
 • افرادی که بلوغ فکری نرسیده اند
 • افرادی که از شکست عشقی خود که در گذشته رخ داده است التیام نیافته اند
 • افرادی که افسردگی یا وسواس یا … دارند
 • افرادی که شکاک و بدبین و کنترل گر هستند
 • افرادی که بشدت متکبر و سلطه طلب هستند
 • افرادی که به خانواده شما توهین کرده اند
 • افرادی که همیشه حق به جانب هستند و به وظایف خود عمل نمیکنند
 • افرادی که به ارزشها و عقاید شما احترام نمیگذارند
 • افرادی که روابطی با جنس مخالف تحت عنوان دوست معمولی در دوران نامزدی به بعد (البته در دوران روابط جدی نیز میتوان گفت) دارند
 • افرادی که میدانید نمیتوانند نیازهای مالی و انتظارات شما را برآورده کنند
 • افرادی که با نوع پوشش شما مخالف هستند و شما نیز تمایلی به تغییر پوشش خود ندارید
 • افرادی که اعتماد به نفس شما را پایین می آورند و خرده میگیرند
 • افرادی که مدام دروغ میگویند و نمیشود به آنها اعتماد کرد
 • افرادی که از ظاهر و استایل آنها خوشتان نمی آید و جذابیت ظاهری برای شما ندارند و همچنین نمیتوانید تصور کنید شریک جنسی شما باشند
 • افرادی که صرفا عاشق جذابیت ظاهری آن ها شده اید

سوالات مشاوره قبل از ازدواج

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج، در صورت لزوم از طرفین خواسته میشود تا بصورت اختصاصی به سوالات مشاوره قبل از ازدواج (پرسشنامه ای دقیق و علمی که حتی تعارضات، دروغ های فرد و حتی نقش بازی کردن را مشخص میکند) پاسخ دهید. با دریافت مشاوره و پاسخ به سوالات مشاوره قبل از ازدواج میتوان به ارزیابی درستی از شخصیت افراد، میزان سازگاری و رضایت از رابطه در آینده رسید. برخی از موضوعات کلی سوال ها عبارت اند از:

 • اعتقادات و ارزشها
 • مباحث مالی
 • روابط خانوادگی و نقش پدرومادر در رابطه زناشویی
 • انتظارات و توقعات از همسر آینده
 • روابط جنسی
 • تمایل به بچه دار شدن
 • تعهد اخلاقی
 • مسئولیت پذیری
 • شک و بدبینی

مشاوره دوستی قبل از ازدواج

در دوران دوستی و یا نامزدی، هرچقدر هم به شناخت رسیده باشید کافی نیست. در مشاوره دوستی قبل از ازدواج، روانشناس با علم و تخصصی که دارد شما را از چاله هایی که ممکن است در آن بیوفتید آگاه میکند و به دور از هیجانات ناشی از علاقه به بررسی شخصیت دو طرف میپردازد. برخی از مزایای مشاوره دوستی قبل از ازدواج عبارت اند از:

 • کمک به طرفین برای شناخت عمیق تر از یکدیگر
 • از بین رفتن استرس و اضطراب ناشی از انتخاب همسر
 • آگاه سازی از اختلالات روانی طرف مقابل (درصورت وجود)
 • آگاهی از میزان تفاهم و درک متقابل
 • آگاهی از میزان تعهد و مسئولیت پذیری

مشاوره مذهبی قبل از ازدواج

اگر شما فرد مذهبی هستید و ما میخواهید از روانشناس مذهبی مشاوره بگیرید، در تیم ما همچین شخصی وجود دارد. مشاوره مذهبی قبل از ازدواج، فضایی خنثی را برای شما و شریک زندگیتان فراهم می کند تا در مورد جنبه های مهم ازدواجتان بحث و برنامه ریزی کنید. در واقع مشاوره مذهبی قبل از ازدواج می تواند شما را از طریق این بحث ها راهنمایی کند تا ثمربخش باشد.

علاوه بر این، مشاوره مذهبی قبل از ازدواج ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا بهتر با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و تعارضات را به طور سازنده حل کنید. «یکی از مؤثرترین جنبه‌های مشاوره قبل از ازدواج، توانایی بهبود مهارت‌های ارتباطی با القای استراتژی‌ها، ابزارهای آموزشی و از بین بردن تعارض‌های تکراری در رابطه است»

همچنین باید توجه داشت که در حالی که هدف مشاوره قبل از ازدواج تقویت پیوند بین شما و همسرتان است، ممکن است تفاوت های آشتی ناپذیری را در شخصیت یا انتظارات شما نیز آشکار کند. به عنوان مثال، عدم تمایل به بچه دار شدن می تواند برای یکی از شما مشکل ساز باشد. در این صورت، احتمالاً شما و شریک زندگیتان بهتر است قبل از ازدواج، این مسائل را بیابید و در مورد آن صحبت کنید.

مشاوره مذهبی قبل از ازدواج همچنین به شما و شریک زندگیتان این امکان را می دهد که در مورد جنبه های مهم رابطه قبل از تبدیل شدن به یک مشکل تصمیم بگیرید. در حالی که مشاوره خانواده می تواند در صورت مواجهه با مشکلات زوجین مفید باشد، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند تا بدون اینکه در مشکل باشید، در مورد موضوعات مهم رابطه بحث کنید. این کار می‌تواند کار شما و شریکتان را برای حل مشکلاتتان آسان‌تر کند.

بطور خلاصه هدف از مشاوره مذهبی قبل از ازدواج بهبود روابط شما با شریک زندگی و کمک به شما برای ایجاد پایه ای قوی برای ازدواج است. یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که زوج هایی که در مشاوره قبل از ازدواج شرکت می کردند، سطوح بالاتری از رضایت از رابطه را گزارش کردند.

پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج

اگر ازدواج شما با مشکل مواجه شده است، و یا نگران این هستید که انتخاب درستی در این زمینه نکنید، برای کمک گرفتن از متخصصان خیلی منتظر نمانید. مشاوره ازدواج و تحلیل و بررسی پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج می تواند بسیار مؤثر باشد، به خصوص اگر زوجین در اسرع وقت به دنبال آن باشند. به این سوالات که بخش کوچکی از پرسشنامه مشاوره قبل از ازدواج است در مورد خود، شریک زندگی و ازدواجتان فکر کنید.

 • آیا طرف مقابل شما پایبند به ارزشهای اخلاقی یا دینی نیست؟
 • آیا اغلب از یکدیگر انتقاد می کنید؟
 • آیا در ازدواج شما حالت تدافعی زیادی وجود دارد؟
 • آیا تمایل به کناره گیری از یکدیگر دارید؟
 • آیا نسبت به یکدیگر احساس تحقیر و عصبانیت می کنید؟
 • آیا فکر می کنید ارتباط شما ضعیف است؟
 • آیا در ازدواج شما خیانت، وابستگی یا سوء استفاده وجود دارد؟
 • آیا در گروه درآمد پایین تری قرار دارید؟

اگر پاسخ شما به اکثر این سوالات “بله” باشد، از نظر آماری بیشتر در معرض خطر طلاق هستید. این بدان معنا نیست که طلاق اجتناب ناپذیر است. اما این می تواند به این معنی هم باشد که شما باید انتخاب کامل بررسی شده ای داشته باشید و سخت تر تلاش کنید تا رابطه خود را در مسیر درست نگه دارید. یک مشاور ازدواج می تواند در این کار به شما کمک کند.

همسرانی که از یکدیگر و ازدواج خود انتظارات واقع بینانه دارند، ارتباط خوبی برقرار می کنند، از مهارت های حل تعارض استفاده می کنند و با یکدیگر سازگار هستند، کمتر در معرض خطر طلاق قرار دارند. آنها هنوز هم می توانند در زمان گذار از مشاوره بهره مند شوند یا صرفاً مهارت های ارتباطی و پیوندهای قوی خود را تقویت کنند.

پرسش و پاسخ مشاوره قبل از ازدواج

در همه روابط، از جمله قبل ازدواج، بحث و جدل برای زوجین طبیعی است. اما چگونه متوجه می شوید که دعواهایی که دارید سالم است یا نشانه ای از یک رابطه بد است؟ داشتن تعاملات منفی بسیار بیشتر از تعاملات مثبت می تواند باعث شود که رابطه خود را زیر سوال ببرید. اگر در حال حاضر شروع به تعجب در مورد آینده ازدواج خود کرده اید، پرسش و پاسخ مشاوره قبل از ازدواج با روانشناس میتواند به شما کمک کند که آیا واقعاً مشکلی وجود دارد که باید نگران آن باشید یا خیر؟

ارتباط نقش بزرگی در حفظ روابط سالم دارد. شما میتوانید در پرسش و پاسخ مشاوره قبل از ازدواج، در مورد هر چیزی با شریک خود صحبت کنید و بالعکس. اگر شریک زندگی شما تمایلی به احترام گذاشتن به نظرات و عقاید شما در مورد مسائل حیاتی ندارد، ازدواج شما احتمالا با مشکل مواجه می شود. شما نمی خواهید به رابطه ای ادامه دهید که همیشه باید ایده های خود را صرفاً برای جلب رضایت شریک زندگی خود کنار بگذارید. از سوی دیگر، آیا فکر می کنید همسرتان به دلیل ارزش ها یا رفتارش شایسته احترام نیست؟

هسته اصلی الگوهای ارتباطی خوب که صمیمیت بین زوجین را تقویت می کند. به هرحال آیا در مورد احساسات خود نسبت به همسرتان شک دارید؟ آیا اغلب از این ایده که اشتباه کرده اید و قبول کرده اید که بقیه عمر خود را با این شخص بگذرانید، اذیت می شوید؟ اگر چنین است، قطعا زمان آن رسیده است که در رابطه خود تجدید نظر و ارزیابی مجدد کنید. اگر برخی از ویژگی‌های شخصیتی در شریک زندگی‌تان که زمانی آن‌ها را می‌پرستیدید، اکنون شما را دیوانه کرده است، ازدواج شما در منطقه خطرناک قرار دارد. شما میتوانید با پرسش و پاسخ مشاوره قبل از ازدواج تصمیمات درستی برای زندگی خود بگیرید.

سایت مشاوره قبل از ازدواج

ازدواج شما مانند یک گیاه است. برای شکوفایی و رشد به مراقبت، توجه و آموزش زیادی نیاز دارد. اگر متوجه برخی از علائم هشدار دهنده در رابطه خود هستید، وقت آن است که ریسک کنید و ترس های خود را صادقانه با شریک زندگی خود در میان بگذارید. اگر هنوز در تلاش برای بازگشت به شرایط استوار هستید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برای بهبود رابطه خود به دنبال کمک حرفه ای باشید. سایت مشاوره قبل از ازدواج ما بصورت شبانه روزی آمده خدمت رسانی به شما در زمینه مشاوره قبل از ازدواج است. شما در سایت مشاوره قبل از ازدواج ما میتوانید بدون نیاز به دریافت نوبت قبلی یا مراجعه حضوری از مشاوره ازدواج استفاده کنید.

مرکز مشاوره قبل از ازدواج

روابط فواید فوق العاده ای برای رفاه، رضایت از زندگی و مدیریت استرس ارائه می دهند، اما هیچ کدام بدون چالش نیستند. این مسائل می‌تواند به زوج‌ها فشار وارد کند، اما پیشگیری یا حل آن‌ها بسته به نحوه برخورد با چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستند، می‌تواند پیوند آنها را تقویت کند یا آنها را از هم جدا کند.

همچنین شاید بزرگترین پیش بینی کننده مشکلات زناشویی ارتباط ضعیف یا منفی باشد که نگرش ها و پویایی های مضر در رابطه را رد می کند. در واقع ارتباط منفی آنقدر مضر است که محقق مرکز مشاوره قبل از ازدواج جان گاتمن و تیمش با مشاهده پویایی ارتباط آنها برای چند دقیقه توانستند با اطمینان بسیار بالایی پیش بینی کنند که کدام زوج های تازه ازدواج کرده بعداً طلاق خواهند گرفت.

مرکز مشاوره قبل از ازدواج (کلینیک روانشناسی دکترسلام) با ارائه خدمات مشاوره قبل از ازدواج 24ساعته به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین به شما در انتخاب درست شریک زندگی کمک میکند. ما با تیمی از بهترین روانشناسان و متخصصین روانسنجی با مشاوره ازدواج و تست شخصیت شناسی ازدواج به شما کمک میکنیم از مشکلات احتمالی آینده رابطه خود آگاه شوید و شناخت درستی از همسر آینده خود داشته باشید.

فواید مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج به گونه ای طراحی شده است که ابزارهایی را برای شما و شریک زندگی تان فراهم کند تا زندگی زناشویی خوبی داشته باشید. در اینجا برخی از فواید مشاوره قبل از ازدواج ارائه شده است:

 • ارتباط سازنده را یاد می گیرید: یکی از جنبه‌های مهم مشاوره قبل از ازدواج، ارتباط است، زیرا «شریک‌ها یاد می‌گیرند که مواضع خود را بدون حمله یا مسلح کردن طرف مقابل مشخص کنند».
 • مهارت های حل تعارض را توسعه می دهید: مشاوره پیش از ازدواج همچنین به شما و شریک زندگی تان مهارت های حل تعارض و مشکلات را می آموزد. «ارتباط در ابتدا منجر به تعارض می‌شود، اما با گذشت زمان، زوج‌ها می‌توانند بحث‌های معناداری داشته باشند.
 • روی نکات مثبت تمرکز می کنید: مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا به جای نکات منفی، روی نکات مثبت رابطه خود تمرکز کنید.
 • رفتارهای ناکارآمد را از بین می برید: مشاوره قبل از ازدواج می تواند رفتارها و الگوهای ناسالم را در یک رابطه شناسایی کرده و به اصلاح آنها کمک کند.
 • ایجاد فرآیندهای تصمیم گیری: مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما و شریک زندگیتان کمک کند تا فرآیندهای تصمیم گیری سالم و منصفانه ای را توسعه دهید.
 • ترس های ازدواج را از بین می برید: اگر شما یا شریک زندگی تان در مورد زندگی زناشویی مضطرب هستید، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند تا در مورد مسائل مهم بحث کنید و شفافیت را ارائه دهید.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را نمیتوان نادیده گرفت. مشاوره قبل از ازدواج فرصتی را برای بحث در مورد چندین جنبه مهم ازدواج فراهم می کند، از جمله اهمیت مشاوره قبل از ازدواج در شناخت شخصیت زوجین عبارت است از:

 • امور مالی: پول می تواند یک موضوع استرس زا و بحث برانگیز برای زوج های متاهل باشد. بنابراین، تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت مالی خود از قبل می تواند به جلوگیری از مشکلات بعدی کمک کند.
 • باورها، ارزش‌ها و مذهب: به اشتراک گذاشتن باورها، ارزش‌ها و احساسات مذهبی‌تان با شریک زندگی‌تان می‌تواند به تقویت درک و احترام کمک کند. شما همچنین می توانید در مورد پیامدهای این جنبه ها در زندگی روزمره خود صحبت کنید.
 • نقش‌ها در ازدواج: مهم است که درباره نقش‌هایی که از خود و شریک زندگی‌تان انتظار دارید صحبت کنید تا بعداً از درگیری جلوگیری کنید.
 • فعالیت‌ها و زمان صرف شده با هم: شما و شریک زندگی‌تان می‌توانید در مورد نحوه برنامه‌ریزی برای گذراندن وقت با هم صحبت کنید و از انجام چه فعالیت‌هایی با هم لذت می‌برید.
 • بچه‌ها: زوج‌ها گاهی بعد از ازدواج متوجه می‌شوند که در مورد بچه دار شدن یا نداشتن اختلاف نظر دارند. تصمیم گیری از قبل در مورد اینکه آیا می خواهید بچه دار شوید یا نه و چگونه می خواهید آنها را بزرگ کنید مهم است.
 • روابط خانوادگی: مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما این فرصت را بدهد که در مورد روابط خود با خانواده خود و همچنین نگرانی های خود در مورد خانواده شریک زندگی خود صادق باشید

تاثیر مشاوره قبل از ازدواج

تاثیر مشاوره قبل از ازدواج به شناسایی باورهای اصلی، تعیین انتظارات واقع بینانه از ازدواج، برنامه ریزی برای آینده و تصمیم گیری در مورد نحوه ادغام زندگی شما کمک می کند:

 • درک شریک زندگی خود: مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از شریک زندگی خود داشته باشید. به طور خاص، می تواند به شما در درک باورها، ارزش ها، انتظارات، انگیزه ها، اولویت ها و روال شریک زندگی خود کمک کند.
 • انتظارات واقع بینانه را تنظیم کنید: این شکل از مشاوره به شما امکان می دهد تمام جنبه های مهم زندگی زناشویی را با شریک زندگی خود در میان بگذارید تا هر دو بدانید که چه انتظاری دارید. همچنین نقاط قوت و ضعف شما را به عنوان فردی و زوجی مشخص می کند.
 • برای آینده برنامه ریزی کنید: همانطور که شما و همسرتان برای برنامه ریزی روز بزرگ خود با یک برنامه ریز عروسی ملاقات می کنید، دیدن یک مشاور قبل از ازدواج می تواند به شما در برنامه ریزی عروسی و زندگی مشترکتان کمک کند.

زمان مشاوره قبل از ازدواج

میتوان گفت انجام مشاوره قبل از ازدواج برای همه کسانی که قصد ازدواج دارند. ولی زمان مشاوره قبل از ازدواج برای برخی از مواقع زیر حساس میشود:

 • تفاوت سنی زیاد: تفاوت سنی زیاد شاید در ابتدای ازدواج خودش را نشان ندهد، ولی در اغلب اوقات بعد مدت کوتاهی تعارضات خود را که ناشی از اختلاف سنی است نشان میدهد و روز به روز عمیق تر میشود.
 • تفاوت در عقاید دینی و مذهبی: این تفاوت ها از آنجا که باورها و انتظارات بنیادین افراد را تشکیل میدهد میتواند زمینه ساز بروز اختلافات جدی در روابط زناشویی شود. اختلافاتی از قبیل نوع پوشش، شاغل بودن خانم، آزادی در روابط و …
 • تفاوتهای اجتماعی و تحصیلی: این تفاوت ها نیز اختلاف سطح انتظارات و توقعات را به همراه دارد و میتواند ناسازگاری و عدم تفاهم را به دنبال داشته باشد.
 • خانواده مخرب همسر: ازدواج با خانواده ای که شما را بعنوان شخص ایده آل برای فرزندش قبول ندارد و همچنین نقش سمی در رابطه شما بازی میکنند یا دخالت بیش از حد دارند، از شرایط آسیب زا در ازدواج است.
 • روابط راه دور: آشنایی و شناخت از اجزای مهم یک ازدواج موفق است. به همین دلیل شناخت از خانواده و ویژگی های شخصیتی از طریق روابط راه دور تقریبا غیرممکن است و نیاز به بهبود شرایط آشنایی دارد. روابط راه دور میتوانند فرصت شناخت واقعی را سلب کنند.

هدف از مشاوره قبل از ازدواج چیست

آیا میخواهید بدانید هدف از مشاوره قبل از ازدواج چیست؟ هدف از مشاوره قبل از ازدواج بررسی ویژگی های شخصیتی زوجین و بررسی سازگاری آنها با یکدیگر است. در مشاوره قبل از ازدواج مباحث مختلفی از جمله موارد زیر بررسی میشود:

 • جذابیت ظاهری برای هریک از زوجین
 • شخصیت و ویژگی های رفتاری
 • انتظارات و توقعات از ازدواج
 • ارتباط صمیمانه با همسر
 • ارتباط با دیگران
 • حل تعارض
 • خانواده خود و خانواده همسر
 • دوستان
 • پول و مسائل مالی
 • اهداف
 • باورهای مذهبی
 • فعالیتهای لذت بخش و مورد علاقه
 • ارتباط جنسی
 • فرزند و فرزند پروری
 • نقش زن و مرد در زندگی
 • وضعیت فکری و عقلانی
 • بیان خواسته ها و هیجانات

مشاوره قبل از ازدواج چگونه است

آیا میخواهید بدانید مشاوره قبل از ازدواج چگونه است؟ در مشاوره قبل از ازدواج به آموزش و بررسی علائم هشدار دهنده در شخصیت زوجین و رابطه زوجین پرداخته میشود.

کورت لوین از معروف ترین روانشناس های دنیا موارد زیر را از علائم هشدار دهنده ازدواج اعلام کرده است (این علائم به ترتیب اولیت تهیه شده است و هرچه در مرتبه بالاتری باشد احتمال مشکل در روابط زناشویی و طلاق بیشتر است):

 • زوجین در فاصله کوتاهی با هم آشنا میشوند و سریعا ازدواج میکنند
 • علت دورشدن از یک فرد در خانواده پدری عاملی برای ازدواج باشد
 • زوجین به طرز معناداری از نظر مذهبی، تحصیلی، طبقه اجتماعی و سن با یکدیگر متفاوت باشند
 • زوجین در محلی بسیار نزدیک و یا بسیار دور از خانواده هایشان سکونت داشته باشند
 • زوجین بیش از اندازه به لحاظ عاطفی به خانواده پدری خود وابسته باشند
 • زوجین قبل از 20 سالگی ازدواج کرده باشند
 • مدت آشنایی زوجین بیش از 3سال طول بکشد
 • مراسم عروسی زوجین، بدون حضور خانواده و دوستان انجام شود
 • زن در قبل از ازدواج حامله شود
 • یکی از زوجین دوره کودکی و نوجوانی خود را بد محسوب کند و به خاطر آن مشکلات روحی پیدا کرده باشد
 • زوجین رابطه ضعیفی با والدین یا خواهر و برادر خود داشته باشند

تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج

انتخاب نادرست همسر و تصمیم گیری عجولانه با دلایل غلط، خیلی زود منجر به شکست میشود. درواقع ازدواج چیزی نیست که بتوان در آن آزمون و خطا کرد. ازدواج یکی از مهم ترین تصمیم گیری های زندگی هر فرد است و هر اشتباهی در این امر میتواند به مدت زیادی شما را دچار آسیب کند.

بطور خلاصه مشاوره قبل از ازدواج با شناسایی ویژگی ها و خصوصیات افراد باعث میشود بهترین تصمیمات را برای آینده اتخاذ کنید و بتوانید تشخیص دهید چه کسی مناسب ازدواج است و با چه کسی میتوان زندگی خوبی را شروع کرد.

خوشبختانه مرکز مشاوره روانشناسی دکترسلام با سابقه درخشانی که دارد توانسته شرایطی را فراهم کند که شما در هر موقعیتی که هستید و در هر شرایطی که مایل هستید مشاوره قبل از ازدواج را دریافت کنید. درواقع شما میتوانید برحسب انتخاب و نیاز خود به سه روش (حضوری ، تلفنی ، آنلاین) مشاوره پیش از ازدواج دریافت کنید. تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج بستگی به رابطه و شرایط آن بین یک تا چندجلسه متغیر است.

 برخی از منابع مطلب: fr.brainmain.net