مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

مرکز مشاوره دکترسلام

اولین کلینیک 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره حضوری
سرعت و سهولت

فرآیند نوبت دهی در اسرع وقت صورت میگیرد و حداکثر طی 10دقیقه به تراپیست مجرب در حیطه درخواستی وصل میشوید.

تعرفه های مصوب

کلیه خدمات با تعرفه کمتر از تعرفه مصوب 1403 انجام میشود. همچنین تمامی مشاورین بیش از 10سال تجربه کاری دارند.

تایم کاری منعطف

شما در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل، میتوانید از خدمات مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری استفاده کنید.

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

آموزش اخلاق به کودکان

آموزش اخلاق و مهربانی به کودکان

فهرست مطالب

درباره آموزش اخلاق به کودکان و آموزش مهربانی به کودکان چیزی میدانید؟ چه کنیم تا اخلاق خوب را به آنها بیاموزیم؟ چه اتفاقی می‌افتد که اخلاق خوب به کودکان با زور به آنها تحمیل میشود؟ بسیاری از والدین وقتی فرزندانشان به برخی «آداب» نسبت به بزرگسالان دیگر احترام نمی گذارند احساس بدی می کنند. اما آیا واقعاً خوب است که به جای استفاده از اصول آموزش اخلاق ب کودکان، با کج خلقی کودکان مقابله کنیم و تنبیه و پرخاشگری را سرلوحه کار خود قرار دهیم؟

رفتار خوب معمولاً به موقع و با توجه به دوره رشد و سن آنها به کودکان آموزش داده می شود. بسیاری از والدین بر این باورند که برای ورود کودک به دبستان، یادگیری آداب ضروری است، اما آداب یادگیری ارتباطی با آموزش ویژه ندارد. زمانی که ا آموزش اخلاق به کودکان از سنین پایین شروع شود، در سال های آینده نتایج بهتری برای فرد حاصل می شود. اخلاق را می توان با توجه به سن کودک به روش های مختلفی آموزش داد. مهم ترین مسئله آموزش اخلاق به کودکان این است که این عقاید باید با توجه به سطح رشد ذهنی کودک باشد، در غیر این صورت نتیجه آموزش خوب نخواهد بود. بنابراین آگاهی از اصول کلی آموزش اخلاق به کودکان می تواند برای والدین حائز اهمیت باشد.

همچنین بسیاری از والدین فکر می کنند که مفاهیم اخلاقی باید در سنین مدرسه و دبستان به کودکان آموزش داده شود، نیازی به بحث اخلاقی و اصولی با کودک ندارند. اما باید بدانید که آموزش اخلاق به کودکان اگر همزمان با رشد کودک و در دوران کودکی آغاز شود، در آینده نتایج بسیار خوبی خواهد داشت. شما به عنوان والدین باید بتوانید از طریق ابزارهای مختلف مانند پازل، داستان و بازی با فرزندتان اصول اخلاقی را به فرزندتان بیاموزید. کودکان با توجه به درک و سن خود این مفاهیم را یاد می گیرند و در روابط خود از آنها استفاده می کنند. در این راستا والدین باید ابتدا مفاهیمی را که باید به کودک بیاموزند بدانند و از مشاوره کودک برای همراهی با آنها در جهت آموزش اخلاق به کودکان استفاده کنند.

02125917355 آموزش اخلاق به کودکان

آموزش مهربانی به کودکان

آموزش مهربانی به کودکان چیزی است که باید اول مهربانی را اول در خود تقویت کنیم و سپس اصول آن را به فرزندانمان بیاموزیم. بسیار مهم است که والدین بدانند که می توانند با رفتار صحیح و اصولی به فرزندان خود شفقت و همدلی را بیاموزند تا زندگی سالمی داشته باشند. کودکان به طور طبیعی خودخواه هستند، به این معنی که آنها همیشه نمی توانند خود را به جای دیگران بگذارند یا سعی کنند احساس دیگران را درک کنند. با این حال این بدان معنا نیست که کودکان ذاتاً شر هستند، بلکه برای خوب بودن با دیگران، یادگیری مهارت های آموزش مهربانی به کودکان ضروری است.

ارزیابی افراد این روزها به یک امر رایج تبدیل شده است دلسوزی موضوع جدیدی نیست. مردم سال ها با یکدیگر بدرفتاری کرده اند، اما امروزه سرعت و توانایی اظهار نظر ناشناس در مورد دیگران بی سابقه است. از سوی دیگر کودکان اغلب بر آنچه در مقابلشان است تمرکز می کنند و نمی توانند تصویر بزرگتر را ببینند. بنابراین، آنها ممکن است به طور کامل اثرات مخرب رفتارهایی مانند خشونت، طرد و قلدری را درک نکنند. اینجاست که آموزش مهربانی به کودکان نقش پررنگ تری در فرزندپروری به خود میگیرد.

بچه ها دوست دارند از بزرگترها تقلید کنند، بنابراین داشتن الگوهای خوب بسیار مهم است. برخی از والدین اغلب به روش‌های غیروابسته مانند اسباب‌بازی، پذیرایی یا پول پاداش می‌دهند. آنها به جای انجام مسئولیت های خود به عنوان والدین، این کار را انجام می دهند و خلاء ایجاد می کنند. گاهی اوقات بهترین پاداش در آغوش گرفتن یا بوسیدن والدین است. عشق ورزیدن به آنها چیزی است که آنها نیاز دارند. اگر می‌خواهید فرزند محبوبی داشته باشید، باید از راهنما بودن و کمک به او برای ابراز احساسات خود به عزیزان شروع کنید.

https://scholar.google.com

آموزش مهربانی به کودکان

error: شما قادر به کپی مطالب این سایت نیستید
پیمایش به بالا