مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

کلینیک روانشناسی دکترسلام

اولین مرکز 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره حضوری
سرعت و سهولت

فرآیند نوبت دهی در اسرع وقت صورت میگیرد و حداکثر طی 10دقیقه به تراپیست مجرب در حیطه درخواستی وصل میشوید.

تعرفه های مصوب

کلیه خدمات با تعرفه کمتر از تعرفه مصوب 1402 انجام میشود. همچنین تمامی مشاورین بیش از 10سال تجربه کاری دارند.

تایم کاری منعطف

شما در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل، میتوانید از خدمات مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری استفاده کنید.

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

مشاوره خانواده اردبیل

مرکز تخصصی مشاوره خانواده اردبیل - کلینیک روانشناسی دکترسلام

فهرست مطالب

در همه خانواده ها ممکن است تنش و کشمکش بوجود بیاید و شاهد سردی در روابط بین اعضای خانواده باشیم. به همین دلیل مشاوره خانواده اردبیل گزینه درستی برای کمک به بهبود روابط، حل مشکلات خانوادگی، درک بهتر از یکدیگر و رهایی از موقعیت های دشوار در اختلافات زناشویی باشد. بطور خلاصه هدف مشاوره خانواده اردبیل این است در جهت برطرف کردن مشکلات روحی، ارتباطی و عاطفی هر یک از اعضای خانواده قدم بردارد.

اگر شما به دنبال مشاوره خانواده اردبیل برای حل تعارضات و مشکلات خانواده خود هستید، کلینیک روانشناسی دکترسلام که بصورت شبانه روزی فعالیت دارد و گروهی از بهترین متخصین مشاوره خانواده که همگی بیش از 10سال تجربه کاری دارند را انتخاب کنید. ما در کلینیک شبانه روزی خود با شعار مشاوره خانواده برای ساخت روابط خراب شده توانسته ایم به هزاران مراجع، مشاوره خانواده تلفنی 24ساعته بدهیم و بسیاری از مشکلات را بهبود ببخشیم.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره مشکلات زناشویی

خدمات تخصصی مشاوره خانواده اردبیل

مشاوره خانواده در اردبیل

همانطور که اشاره شد، خدمات مشاوره خانواده در اردبیل می‌تواند در بهبود روابط خانوادگی کمک کند. برخی از نکاتی که مشاوران خانواده به آن‌ها توجه می‌کنند تا در روابط خانوادگی بهبود ببخشند، عبارتند از:

 • شناخت هویت خانوادگی: افراد خانواده باید با شناخت هویت خانوادگی، روابط بین اعضای خانواده را بهبود ببخشند. خانواده باید به تاریخچه خود پایبند باشد و به دنبال اهداف مشترک باشد.
 • احترام به نظرات و حریم خصوصی اعضای خانواده: خانواده باید به نظرات همدیگر اهمیت دهد و درعین حرمت حریم خصوصی افراد را رعایت کند. مشاور خانواده می‌تواند به خانواده کمک کند تا به یکدیگر احترام گذاشته و در عین حال قابلیت‌های فردی خود را توسعه دهند.
 • حل اختلافات به صورت مسئولانه: اختلافات در خانواده می‌تواند گاهی اوقات خطر ساز باشد. مشاور خانواده می‌تواند به افراد خانواده کمک کند تا با مسئولیت پذیری و مسئولانه رویکردی زندگی کنند و در حل اختلافات خانوادگی، با یکدیگر همکاری کنند.
 • تقویت ارتباطات خانوادگی: ارتباطات خانوادگی بسیار مهم هستند و تقویت آن‌ها می‌تواند به بهبود روابط خانوادگی کمک کند. مشاور خانواده می‌تواند به خانواده کمک کند تا فرایند ارتباط گرفتن با هم را تقویت کرده و با همدیگر به بهبود روابط خود بپردازند.

با کمک خدمات مشاوره خانواده در اردبیل، خانواده می‌تواند به بهبود روابط خود بپردازد و یک محیط خانوادگی سالم و صمیمی را برای خود ایجاد کند.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاور خانواده

دریافت سریع و فوری مشاوره خانواده در اردبیل - دکترسلام

دکتر مشاوره خانواده در اردبیل

مشاورت با دکتر مشاوره خانواده در اردبیل، یک فرایند پویا و تعاملی است که به منظور بهبود ارتباطات خانوادگی و حل مسائل و تضادهای خانوادگی انجام می‌شود. در این فرایند، اعضای خانواده به صورت جمعی یا فردی با یک دکتر مشاوره خانواده در اردبیل صحبت می‌کنند و در جهت نمایش و بررسی مسائل خانوادگی، مهارت‌های زندگی و روابط خانوادگی خود، با یکدیگر گفتگو می‌کنند.

با دکتر مشاوره خانواده در اردبیل، اعضای خانواده می‌توانند در نواحی مختلف زندگی شان از جمله روابط میان خود، نقش کودکان در خانواده، کنترل عواطف، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی محکم‌تر و با اطمینان بیشتری به نتایج خوب و موثرتری رسیده و مشکلات خود را حل کنند.

همچنین، دکتر مشاوره خانواده در اردبیل می‌تواند به اعضای خانواده کمک کند تا مهارت‌هایتان را تقویت کنید و به نحوی برای شروع فرایند تعامل، ارتباط برقرار کنید که موثرترین باشد. در کل، دکتر مشاوره خانواده در اردبیل با هدف بهبود و تقویت روابط خانوادگی و حل مشکلات به کار می‌رود و می‌تواند به زندگی خانواده کمک زیادی بکند.

مشورت کردن و گرفتن راهنمایی از افراد متخصص همیشه کار درستی بوده است. افرادی برای برطرف شدن مشکلات خانوادگی خود از روانشناسان خانواده کمک میگیرند بطور قطع، سریعتر و آسان تر میتوانند بر مشکلاتشان فائق آیند. فقط نیازهای مادی و مشکلات جسمی نیست که نیاز فوری به برطرف شدن دارد، بلکه سلامت روان به اندازه سلامت جسمی و نیازهای مادی مهم است و حتما باید توسط یک روانشناس بررسی و برطرف شود. در غیر اینصورت ممکن است مشکلات وخیم تر شود.

لازم به ذکر است که حتما نباید مشکلات بسیار بزرگ و حل نشدنی در زندگی شما وجود داشته باشد تا به دکتر مشاوره خانواده در اردبیل مراجعه کنید. بلکه خانواده های معمولی نیز میتوانند برای بسیاری از مواردی که برخی از آنها در ادامه مطلب ذکر میشوند مراجعه کنند:

 • یادگیری مهارت همسرداری
 • یادگیری مهارت های فرزندپروری
 • یادگیری مهارت حل مسئله
 • بهبود روابط عاطفی
 • بهبود روابط زناشویی

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره اختلاف زن و شوهر

اگر به دنبال دکتر مشاوره خانواده در اردبیل هستید از خدمات دکترسلام استفاده کنید

بهترین مشاوره خانواده در اردبیل

در دنیای امروزی روابط انسانها با یکدگیر دستخوش تغییرات بزرگی شده است و افراد نیاز بیشتری به آموختن مهارت های ارتباطی و حل مسئله دارند. باید گفت حتی مشکلات ساده و به ظاهر کوچک این امکان را دارد که به مشکلات بزرگتری تبدیل شود و یک خانواده را با معضلات بزرگی رو به رو کند. به منظور جلوگیری از چنین شرایطی توصیه میکنیم مشکلات خود را با بهترین مشاوره خانواده در اردبیل مطرح کنید و با فراگیری نکاتی که روانشناس خانواده به شما میگوید مشکلات خانوادگی خود را مدیریت کنید و راهکاری منطقی و صحیح مشاهده کنید.

بهترین مشاوره خانواده در اردبیل یک فرایند مفید و کارآمد برای بهبود رابطه و دینامیک خانوادگی است که در زندگی زناشویی نقش بسیار مهمی دارد. در ادامه به برخی اصول مهم مربوط به بهترین مشاوره خانواده در اردبیل می‌پردازیم:

 • تطبیق خود شناسی شخصی: هر شخص باید به توانایی خود در درک و فهمیدن مشکلات و نیازمندی‌های خود و همسرش بپردازد. همچنین می‌توان با استفاده از مشاوره خانواده تلاش کرد تا تطبیق و هماهنگی بیشتری در ارتباط با همسر خود داشته باشید.
 • تمرکز بر روابط شخصی: توصیه می‌شود که توجه خود را در بهبود روابط شخصی خود با همسر خود قرار دهید. در این راه، بهتر است به مشاوران خانواده مراجعه کنید که به شما کمک می‌کنند تا راه‌حل‌های مناسب را برای ارتقای روابط شما پیدا کنید.
 • مطالعه و پژوهش: پژوهش و مطالعه در مورد زندگی زناشویی و روش‌های بهبود آن، برای ارتقای زندگی خانوادگی بسیار مفید است. شما و همسرتان می‌توانید با مطالعه کتب، دوره‌های آموزشی و کمک مشاوره تلاش کنید تا روابطتان را بهبود ببخشید.
 • توجه به تغییر: زندگی زناشویی به معنی مواجه شدن با تغییرات مختلف و طرح سوالاتی در ذهن است. به عنوان مثال تغییر در مسیر شغلی، داشتن فرزند و الزامات نوزاد، جستجوی محیط مناسب برای زندگی بهتر و غیره. برای مواجهه با این تحولات، روی داد به مشاوره خانواده مراجعه کنید.
 • تمرین کردن هم‌اندیشی و همدلی: برای پیشبرد رابطه زناشویی لازم است که هر دو نفر تلاش کنند که با هماندیشی در این رابطه پیش بروند و با همدلی تمام مشکلات را در کنار یکدیگر حل کنند. به مشاور خانواده مراجعه کنید تا راه‌حل مناسب را برای این موضوع پیدا کنید.

مزایای ارتباط با بهترین مشاور خانوادگی در اردبیل

ارتباط با بهترین مشاوره خانواده اردبیل می‌تواند در جلوگیری از افزایش مشکلات و بهبود روابط خانوادگی بسیار موثر باشد. با ارائه روش‌های مختلف و به کارگیری بهترین روش‌های ممکن، مشاور خانواده اردبیل به زوجین کمک می‌کند تا به راه‌حل‌های بهتری برای مشکلات خود دست یابند و روابط پایدارتری با هم داشته باشند. همچنین از طریق ارتباط با مشاوره خانواده، می‌توان از اینکه مشکلات به عواقب بدتر و بزرگ‌تری از خود دست می‌دهند، جلوگیری کرد. به طور مثال، اگر زوجین مشکلی در رابطه خود دارند و رفتارهای بدتری در پیش می‌آورند، مشاور خانواده می‌تواند با به کارگیری راهکارهایی برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بزرگ‌تر، به آنها کمک کند. در نهایت، ارتباط با بهترین مشاور خانواده در اردبیل به زوجین کمک می‌کند تا بهبود یافته و با هماهنگی بیشتری در کنار هم زندگی بهتری را تجربه کنند.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره مشکلات خانوادگی

مشاوره خانواده خوب در اردبیل

یک مشاوره خانواده خوب در اردبیل شامل راهکارهایی به منظور ارتقای کیفیت زندگی است که برخی از آنها عبارت اند از:

 • برقراری ارتباط با اعضای خانواده و ایجاد فضای اعتماد: مشاوران باید با اعضای خانواده، به صورت جداگانه یا گروهی، برای بررسی مسائل و مشکلات زندگی آن‌ها در ارتباط با یکدیگر، فضایی امن و بدون ترس و محکومیت ایجاد کنند.
 • شناخت و ارائه راه‌حل‌های موثر در مورد مسایل خانوادگی: مشاوران باید برای اعضای خانواده، راه‌حل‌های موثر و قابل استفاده در مورد مسائل و مشکلات خانوادگی ارائه کنند. همچنین، باید با توجه به شرایط خاص هر خانواده، راهکارهای شخصی‌سازی شده ارائه دهند.
 • توسعه مهارت‌های ارتباطی: مشاوران باید به اعضای خانواده کمک کنند تا مهارت‌های ارتباطی بهتری به دست آورند. در واقع پرورش مهارت‌های گفت و گو، شنیدن، فرستادن پیام نامطلوب و… برای اعضای خانواده، بهبود ارتباط خانوادگی و کاهش تنش‌ها و تداخلات احتمالی می‌تواند باشد.
 • ارائه روش‌های موثر برای مدیریت استرس و اضطراب خانوادگی: مشاوران باید به اعضای خانواده کمک کنند تا با استرس‌های خانوادگی و روابط ناسالم میان اعضای خانواده به نحو موثری روبرو شوند. به صورت خصوصی، مشاوران می‌توانند با اعضای خانواده در خصوص اصول و فنون مدیریت استرس و نگرانی‌های خانوادگی به عنوان راه حل‌هایی برای مبارزه با این مشکلات بهبود بخشید.
 • ایجاد یک سری قاعده‌ها و اصول سالم برای زندگی خانوادگی: برخی از خانواده‌ها به دلیل نداشتن قوانین و اصول سالم و مشترکی برای زندگی، مشکلات خانوادگی بسیاری را تجربه می‌کنند. مشاوران باید به اعضای خانواده کمک کنند تا با هم فضایی را برای ایجاد قوانین و اصول سالم در خانواده به وجود بیاورند.

همچنین مشاوره خانواده خوب در اردبیل می‌تواند در کاهش نزاعات خانوادگی موثر باشد. مشاوره خانواده خوب در اردبیل به زوجین کمک می‌کند که به راه‌حل‌هایی نوآورانه برای مسائل خانوادگی خود برسند. همچنین، مشاور از زوجین می‌خواهد که همدلی و همراهی با یکدیگر را از نگاه دیگری ببینند و به اینگونه به رفع اختلافات زندگی خانوادگی خود بپردازند. حضور مشاور خانواده می‌تواند به حل اختلافات دو طرف کمک کند و آنها را به حل وفادارانه و پایدار سوق دهد. همچنین، مشاور خانواده می‌تواند به زوجین کمک کند تا طریقه‌های تعامل موثر با هم را یاد بگیرند و به رشد شخصی و روانی خود بپردازند تا در روابط خود بهبود ببخشند

مزایای ارتباط با یک مشاور خوب در اردبیل

ارتباط با مشاور خانواده خوب در مواقعی که تنش‌ها و مشکلات خانوادگی افزایش می‌یابند، بسیار مفید است. این باعث می‌شود که زوجین بتوانند با یکدیگر در جریان احساسات، نیازها و مشکلات خود باشند و با کمک مشاور، راه حل‌های مناسبی پیشنهاد کنند و بهبود یابند.
از طریق مشاوره خانواده، زوجین می‌توانند نحوه برقراری ارتباط و ارائه احساسات خود را بهبود بخشند و به سوی روابط سالم و پایدارتر حرکت کنند. همچنین، به کمک مشاور، زوجین می‌توانند رفتارهای بدی که باعث تنش و مشکل در خانواده می‌شوند، بهبود بخشند و درک بهتری از نیازها و احساسات همدیگر داشته باشند. بنابراین، ارتباط با مشاور خانواده در تنش‌ها و اختلافات خانوادگی مفید و موثر است و می‌تواند بهبود روابط خانوادگی را به دنبال داشته باشد.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره خیانت

مرکز مشاوره خانواده اردبیل

مرکز مشاوره خانواده اردبیل می‌تواند به کاهش مشکلات خانوادگی کمک کند. خانواده‌ها ممکن است با مشکلات مختلفی مواجه شوند مانند نارسایی ارتباطات، سوءاستفاده از مواد مخدر، تعارضات بین والدین و فرزندان و غیره. مرکز مشاوره خانواده اردبیل به افراد کمک می کند تا دیدگاه‌های خود را نسبت به مسائل خانوادگی و رفتارهای مرتبط با آن‌ها بررسی کنند و به راه‌های سازگار تر، صلح آمیزتر و بهتری برای رفع مشکلات خانوادگی برسند. همچنین، با کمک مشاوره خانواده می‌توان از بروز اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب و استرس در اعضای خانواده جلوگیری کرد.

مشاوره خانواده دارای نقش مهم در بهبود کیفیت زندگی اعضای خانواده است. با مرکز مشاوره خانواده اردبیل می‌توان به سازش و کاهش تعارضات خانوادگی و بهبود ارتباطات داخل خانواده کمک کرد. همچنین با کمک مشاوره خانواده می‌توان به تقویت ارتباطات خانوادگی، حل مسائل خانوادگی، بهبود روابط خانوادگی، پشتیبانی خانوادگی و رشد شخصی و افزایش توانایی های خود در برطرف کردن مسائل و رفع تنش‌های روحی کمک کرد.

به طور کلی، مرکز مشاوره خانواده در اردبیل می‌تواند به خانواده‌ها در مدیریت دشواری‌ها که ممکن است با آن‌ها روبرو شوند کمک کرده و آن‌ها را در بهبود رابطه‌های خانوادگی و جلوگیری از بروز مشکلات روانی، زندگی بهتری را تجربه کنند.

مطالعه این مطلب توصیه میشود: مشاوره آنلاین

مراحل مشاوره خانواده

ارتباط با مشاوره خانواده به طور عمده در راه حل مشکلات خانوادگی مفید است و می تواند شامل مراحل زیر باشد:

1. تحلیل مشکل: یکی از شروع کردن به حل مشکل خانوادگی، تحلیل مشکل است. در این مرحله، خانواده با مشاور خود به طور مشترک برای تشخیص دقیق ترین مشکلات خود همکاری می کنند.

2. توصیف مشکل: در این مرحله، اعضای خانواده باید به طور دقیق مشکلات خود را بیان کنند و توصیف کنند که آنها چگونه به احساس اعضای خانواده تاثیر داشته اند.

3. یافتن راه حل: این مرحله شامل تلاش برای پیدا کردن راه حل مناسب برای مشکلات خانوادگی است. خانواده برای پیدا کردن بهترین راه حل، می توانند از تجربیات مشاور خود استفاده کنند.

4. پیاده سازی راه حل: در این مرحله، خانواده باید به همراه مشاور خود، به راه حل پیشنهادی بپردازد و به نحو احسن پیاده کند.

در کل، ارتباط به منظور مشاوره خانواده در پیدا کردن راه حل مناسب برای مشکلات خانوادگی باعث بهبود روابط خانوادگی و بهبود کیفیت زندگی اعضای خانواده می شود.

شماره تلفن مشاور خانواده در اردبیل

شماره تلفن مشاور خانواده در اردبیل 02125917355 می باشد. ارتباط با مشاور خانواده می‌تواند به احساس خوشبختی افراد کمک کند. زیرا این ارتباط باعث می‌شود که مشکلات روانی خانواده بهبود پیدا کند و به روابط و ارتباطات دوستانه خانوادگی کمک می‌کند. همچنین، از طریق شماره تلفن مشاور خانواده در اردبیل 02125917355، افراد می‌توانند روش‌هایی را که به آرامش روانی منجر می‌شود، بیاموزند و برای خود و خانواده خود اجرا کنند. در نتیجه، احساس خوشبختی و رضایت روانی اعضای خانواده بهبود می‌یابد.

ارتباط با شماره تلفن مشاور خانواده در اردبیل می‌تواند در روابط زوجین کمک کند. زوج‌ها ممکن است به دلیل مشکلاتی همچون سوء تفاهم، نارضایتی و اختلافات در برخی مسائل روزمره، در معاشرت خود به تعارض بیافتند. در این موارد، مشاور خانواده می‌تواند با راهنمایی زوج‌ها و ارایه راهکارهایی برای حل مسائل، بهبود روابط آن‌ها را تسهیل کند. علاوه بر این، مشاور خانواده همچنین می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا روش‌هایی را که به آرامش و رفاه روانی منجر می‌شود، یاد بگیرند و به رشد شخصی خود بپردازند. در نتیجه، با کمک مشاور خانواده، احتمال بروز خشونت خانوادگی یا طلاق کاهش می‌یابد و زوجین به احساس خوشبختی و رضایت روانی بیشتری دست پیدا می‌کنند.

در واقع افرادی که در یک اجتماع واحدی مانند خانواده در کنار یکدیگر زندگی میکنند ممکن است در خیلی از مسائل با یکدگیر هم نظر نباشند و هریک جهان بینی مختص خود را داشته باشند. زمانی که هم نظر نبودن و عدم تفاهم سبب بروز مشکلات خانوادگی شود باید از علم روانشناسی استفاده کرد. روانشناسی علم مطالعه رفتار و فرآیند های ذهنی است و روانشناسان میتوانند به کمک مراجعین بیایند و برای حل مشکلات رفتاری و ذهنی اعضای خانواده قدم بردارند.

لیست مراکز مشاوره در مسیریاب

error: شما قادر به کپی مطالب این سایت نیستید
پیمایش به بالا