مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

مرکز مشاوره دکترسلام

اولین کلینیک 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
مشاوره تلفنی
مشاوره آنلاین
مشاوره حضوری
سرعت و سهولت

فرآیند نوبت دهی در اسرع وقت صورت میگیرد و حداکثر طی 10دقیقه به تراپیست مجرب در حیطه درخواستی وصل میشوید.

تعرفه های مصوب

کلیه خدمات با تعرفه کمتر از تعرفه مصوب 1403 انجام میشود. همچنین تمامی مشاورین بیش از 10سال تجربه کاری دارند.

تایم کاری منعطف

شما در هر ساعت از شبانه روز و حتی در ایام تعطیل، میتوانید از خدمات مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری استفاده کنید.

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

10 دلیل خیانت

10 دلیل خیانت

فهرست مطالب

دلیل خیانت مردها چیست؟ دلیل خیانت زنان چیست؟ بسیاری از مردم بر این باورند که مردان در روابط خود بیشتر خیانت می کنند، اما واقعیت این است که مردان یا زنان به یک اندازه احتمال خیانت را دارند. در این مطلب دلایل روانشناختی و روانی خیانت و نحوه مقابله با خیانت نگارش شده است.

طبق تحقیقات، در طول سال اول یک رابطه، خیانت مردان یا زنان معمولاً 6 درصد از کل رابطه را تشکیل می دهد. با این حال در طول سال ها، احتمال خیانت زن یا مرد به 25٪ افزایش می یابد.

اگر با خیانت مواجه شده اید و به دنبال بررسی دلیل خیانت هستید، به شما پیشنهاد میکنیم حتما در اسرع وقت از مشاوره خیانت استفاده کنید تا بتوانید مشکل بوجود آمده را مدیریت کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. انگیزه های مختلفی دلیل اصلی خیانت مردان و دلیل اصلی خیانت زنان است. دلایل اصلی می تواند موارد زیر باشد:

مشاوره نحوه برخورد با دلیل خیانت

01 – نارضایتی در رابطه

اغلب، یک فرد خیانتکار، خیانت خود را به این دلیل توجیه می کند که نارضایتی در رابطه دارم. در واقع آنچه از طریق این نوع نگرش در بسیاری از موارد از سوی فرد خیانتکار دنبال می شود، دقیقاً یک توجیه برای خیانت آنهاست.

به هرحال اگر با خیانتی مواجه شده اید و میخواهید بدانید بهترین راه مقابله با این مشکل چیست و اگر میخواهید بدانید دلیل خیانت مردان متاهل چیست یا دلیل خیانت زنان متاهل چیست، بهتر است با یک مشاور خانواده مسائل خود را مطرح کنید تا در مواجهه با این مشکل تنها نباشید و بهترین تصمیم را بگیرید.

02 – عزت نفس پایین

در بسیاری از مواقع، زمانی که فرد در تلاش است تا عزت نفس پایین خود را مدیریت کند، ممکن است به خیانت روی بیاورد. این به این دلیل اتفاق می افتد که در این نوع موارد، به دنبال تأیید بیشتر از افراد دیگر هستند. لحظه ای که کسی شروع به نشان دادن توجه به شخص می کند، ناخواسته باعث می شود احساس بهتری نسبت به عدم عزت نفس خود پیدا کند و خود را ببازد و وارد رابطه نامشروع شود. پس یکی از دلیل خیانت مرد به زن و یا دلیل خیانت زن به شوهرش عزت نفس پایین فرد خیانتکار است.

بنابراین، این می تواند دلیلی برای بی وفایی باشد. این خیانتکاران برای اثبات ارزش یا مطلوبیت خود به این روابط نگاه می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد یا افکاری در این سبک وجود دارد، مهم است که با یک مشاور مشورت کنید.

03 – پریشانی عاطفی

طبق تحقیقات در مورد شرکای خیانت کار، دلیل خیانت مرد عمدتاً از طریق رابطه جنسی است و دلیل خیانت زنان متاهل تمایل برای ارضای یک نیاز عاطفی برطرف نشده است. به طوری که در بسیاری از مواقع افراد خیانتکار ممکن است به این دلیل مرتکب خیانت شوند.

04 – عصبانیت

دلیل خیانت مردان یا زنان چیست؟ موارد زیادی وجود دارد که در آن افراد خیانتکار تصوری بیش از حد ایده آل از نحوه رفتار شریک زندگی خود دارند. وقتی این اتفاق می افتد و شریک زندگی، بصورت استثنا انتظارات او را برآورده نمی کند، می تواند افراد را به بی وفایی سوق دهد. علاوه بر این یکی دیگر از دلایل خیانت، نارضایتی از نگرش شریک زندگی خود است و گاهی از خیانت به عنوان انتقام از رفتار بد استفاده می کند.

05 – کسالت

دلیل خیانت زنان شوهردار یا مردان زن دار این است که وقتی در رابطه بین هر دو نفر شور و شوق وجود ندارد، افراد اغلب سعی می کنند این احساس را خارج از رابطه جستجو کنند. علیرغم اینکه این افراد ممکن است شریک زندگی خود را دیوانه وار دوست داشته باشند، دلیل خیانت آنها دقیقاً کمبود احساسات در زندگی آنهاست.

06 – نداشتن اشتیاق جنسی

روال‌ها همچنین می‌توانند به از بین رفتن اشتیاق در طول رابطه جنسی کمک کنند. در واقع زنده نگه داشتن جرقه یکی از چالش هایی است که افراد در روابط با آن روبرو هستند. در بسیاری از موارد، دلیل خیانت زن به شوهر و مرد به زن، دقیقاً رفتن به دنبال علاقه ای است که در رابطه اصلی کنار گذاشته شده است.

07 – احساس تنهایی

دلیل خیانت زنان متاهل به همسرشان چیست؟ آیا از دلیل خیانت مردها چیزی میدانید؟ گاهی اوقات افراد علیرغم اینکه در یک خانواده و رابطه هستند، ممکن است در نهایت احساس تنهایی کنند. به این ترتیب این احساس تنهایی می تواند به شرایط عالی برای بی وفایی افراد در یک رابطه تبدیل شود.

08 – سبک دلبستگی ناامن

تئوری دلبستگی نشان می دهد که روابطی که ما با والدین خود در اوایل کودکی داریم بر نحوه نگرش و رفتار ما در روابط صمیمانه خود در بزرگسالی تأثیر می گذارد. بر اساس مطالعات انجام شده در مورد دلیل اصلی خیانت مردان و دلیل اصلی خیانت زنان، افرادی که سبک دلبستگی ناایمن یا مضطرب دارند، به احتمال زیاد ویژگی هایی را نشان می دهند که در یک رابطه عاشقانه سالم اختلال ایجاد می کند. در این موارد به دلیل این ناامنی‌ها، احتمال اینکه فردی خیانتکار شوند، بسیار بیشتر است.

09 – بحران میانسالی

با افزایش سن، افراد تحت تاثیر سن و گذار از مرحله ای از زندگی به مرحله دیگر، دچار یک سری بحران می شوند. در واقع بحران میانسالی از نظر روانشناختی یکی از دشوارترین مراحل است. این بحران می تواند منجر به خیانت در یک رابطه به عنوان تلاشی برای جبران زمان از دست رفته شود. پس یکی از دلیل خیانت مرد به زن و دلیل خیانت زن به شوهر میتواند عبور از بحران میانسالی باشد.

10 – مسائل مربوط به سلامت روان

در برخی موارد افسردگی و خیانت زنانه یا مردانه می توانند دست به دست هم دهند. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که وقتی برانگیختگی جنسی یا عاشقانه وجود دارد، مغز انسان شروع به بمباران دوپامین، نوراپی نفرین و سروتونین می‌کند و انتقال‌دهنده‌های عصبی که دقیقاً به عنوان داروهای ضد افسردگی استفاده می‌شوند فعالیت بیشتری کند. به عبارت دیگر متاسفانه گاهی یک فرد خیانتکار برای درمان احساسات افسردگی خود به این بمباران عشق و انتقال دهنده های عصبی متوسل میشود. در مطلب بهبود سلامت روان، نکات مناسبی ذکر شده است.

آشنا شدن با دلیل خیانت زنان و دلیل خیانت مرد به زن در یک رابطه چه در اثر خیانت مرد و چه اثر خیانت زن، به یک اندازه درد روحی دارد. اگر فکر می کنید شریک زندگی تان به شما خیانت می کند، وقت آن است که در مورد آن با او صحبت کنید. علاوه بر این همیشه توصیه می شود به یک زوج درمانگر مراجعه کنید تا بتوانید با این مشکل به روشی سالم‌ تر مقابله کنید. چه بخواهید ادامه دهید و چه بخواهید آن را ترک کنید، نکته کلیدی این است که مطمئن شوید این عمل خیانت بر عزت نفس شما تأثیر نمی گذارد. گاهی اوقات دلیل خیانت زنان متاهل و دلیل خیانت مرد متاهل در عشق به دیگری نیست و بلکه به دلیل بی ثباتی درونی آنهاست.

مطالعه منابع بیشتر: edub

error: شما قادر به کپی مطالب این سایت نیستید
پیمایش به بالا