مرکز مشاوره دکترسلام {کلینیک رواشناسی دکترسلام}

مرکز مشاوره دکترسلام

اولین کلینیک 24ساعته در ایران

کلینیک روانشناسی دکتر سلام (مرکز مشاوره دکترسلام)
سرعت و سهولت

فرآیند نوبت دهی در اسرع وقت صورت میگیرد و حداکثر طی 10دقیقه به تراپیست مجرب در حیطه درخواستی وصل میشوید.

تعرفه های مصوب

کلیه خدمات با تعرفه کمتر از تعرفه مصوب 1403 انجام میشود. همچنین تمامی مشاورین بیش از 10سال تجربه کاری دارند.

سوالات متداول

از آنجا که شعار ما سرعت و سهولت در دریافت مشاوره روانشناسی است، شما با یک تماس یا پیغام در واتساپ میتوانید برای دریافت مشاوره اقدام کنید (لازم به ذکر است ما در کمتر از نیم ساعت شما را به روانشناس متخصص در حیطه درخواستی وصل میکنیم)

بله! تمامی روانشناسان ما دارای بیش از 10سال تجربه کاری هستند، همگی عضو انجمن رواشناسان ایران می باشند و صلاحیت آنها از فیلتر مدیریت احراز شده است.

قبل از برقرای جلسات مشاوره، سیستم ارجاع مجموعه (تیم پشتیبان) و سوپروایزر مرکز که دارای تحصیلات روانشناسی هستند، موضوع شما را بررسی میکنند و روانشناس متخصص در حیطه درخواستی را برای شما انتخاب میکنند تا بطور قطع از جلسات خود رضایت کاملی داشته باشید

چند پتانسیلی

مشاوره برای افراد چند پتانسیلی

فهرست مطالب

در این مقاله توصیه ها و توضیحاتی در مورد ویژگی شخصیتی چند پتانسیلی خواهید یافت که اغلب به خوبی درک نشده و یا با اختلالات روانی یا بیماری اشتباه گرفته می شود.

چند پتانسیلی چیست؟ چگونه آن را تشخیص دهیم؟

چند پتانسیل فردی با استعداد در 2 زمینه یا بیشتر است و او به فعالیت های مختلفی علاقه مند خواهد شد که گاهی ممکن است هیچ ارتباطی با هم نداشته باشند.

یک فرد چند پتانسیلی، توانایی قابل توجهی در یافتن راه حل، حل مشکلات دارد و اغلب ایده های زیادی در ذهنش است. همچنین گاهی اوقات چندین پروژه به طور همزمان، که از نظر علاقه می تواند در یک سطح باشد را پیش میبرد. بنابراین برای یک چند پتانسیلی همیشه آسان نیست که زندگی خود را حول یک فعالیت واحد در رابطه با تمام خلاقیت خود سازماندهی کند. اینها عناصری هستند که میتوانند در تعریف و تشخیص چند پتانسیلی کمک کند.

چند پتانسیلی چیست و چگونه تشخیص داده میشود

6 نقطه قوت افراد چند پتانسیلی

1. خلاق بودن

به لطف نیمکره راست مغز که “مغز خلاق” نیز نامیده می شود، افراد چند پتانسیلی تخیل زیادی دارند که به آنها امکان می دهد هر چیزی را که در تخیل خود درک می کنند ایجاد کنند. یافتن راه حل با نوآوری بخشی از نقاط قوت چند پتانسیل است.

2. کاشف بودن

یک چند پتانسیلی از کشف چیزهای جدید نمی ترسد و با این حال، او باید در هر چیزی که کشف می کند معنی پیدا کند تا به آن علاقه مند شود و مهارت های مورد نیاز در کارکردهای مختلف خود را توسعه دهد. او مانند آفتاب پرست است و می تواند با هر نوع کلاهی سازگار شود.

3. سرعت داشتن

به لطف ارتباطات عصبی جدیدی که با هر تجربه یا یادگیری جدید شکل می گیرد، چند پتانسیلی ها این توانایی را دارند که به سرعت تمام اطلاعات جذب شده در طول زندگی خود را به هم پیوند دهند و بنابراین انسجام یا عدم انسجام هر ایده یا دیدگاه بیان شده توسط دیگران را درک کنند.

4. خودمختار بودن

علاوه بر افرادی که هیچ مشکلی در کار مستقل ندارند، افراد چند پتانسیل گاهی بسیار تنها هستند. تنها کار کردن، تنهایی بیرون غذا خوردن و انجام هر نوع فعالیت دیگری به تنهایی مشکلی برای افراد چند پتانسیل نیست. این بدان معنا نیست که او نیازی به ارتباط با دیگران احساس نمی کند، فقط به این معناست که از همراهی خود لذت می برد. دقیقاً در این لحظات است که او می تواند تخیل و خلاقیت خود را توسعه دهد، تفکر و تعقل کند، همچنین استقلال و نگرش را توسعه می دهد.

5. کنجکاوی فکری داشتن

چند پتانسیل ها عموماً به چیزهای زیادی علاقه مند و کنجکاو هستند و هر چیزی که در آن معنا پیدا کنند احتمالاً آنها را مورد علاقه قرار می دهد. این یک نیروی باورنکردنی است. همچنین این کنجکاوی فکری است که امکان تکثیر ارتباطات عصبی را فراهم می کند.

6. توانایی در انجام چندین کار مختلف

یکی از ویژگی های افراد چند پتانسیل، توانایی آنها در پردازش چندین کار مختلف و گاهی اوقات به طور همزمان است که می تواند منجر به پراکندگی در وظایفی شود که باید انجام شوند. با این حال با توانایی در انجام چندین کار مختلف، چیزی که ممکن است به نظر غیرممکن برسد را ممکن میکند. توانایی در انجام چندین کار مختلف، از پراکندگی و تمرکز بهینه در هر کار تحت درمان اجتناب می کند و سپس مدیریت چندین کار به یک نقطه قوت تبدیل می شود.

3 نقطه ضعف افراد چند پتانسیلی

1. پراکندگی

به لطف و به دلیل تفکر ساختار درختی، چند پتانسیلی ها اغلب پراکنده می شوند، آنها می توانند از یک ایده به ایده دیگر، از پروژه ای به پروژه دیگر بدون تکمیل شدن آن بروند. این پراکندگی همچنین می تواند منجر به عدم اعتماد به نفس و انسجام در پروژه های زندگی مشترک و یا حتی کار گروهی شود.

2. کسالت

خلاقیت زیاد، تفکر و بیش فعالی در افراد چند پتانسیلی میتواند فرد را منجر به کسالت و خستگی جسمی کند.

3. عدم اعتماد به نفس و عزت نفس

تفاوت با دیگران گاهی اوقات می تواند منجر به کمبود اعتماد به نفس و عزت نفس شود. مطمئن باشید این نوع قضاوت غالباً ناامیدی است که در حضور شما توسط طرفینی که مطمئناً احساس حقارت می‌کنند، مدیریت می‌شود. واقعیت این است که شما مجبور نیستید شخصیت خود را پنهان کنید یا توانایی های خود را سرکوب کنید.

اسکیزوفرنی، دوقطبی، مرزی و چند پتانسیل: چه پیوندی دارند؟

باید بدانید که افراد چند پتانسیلی که شناسایی نشده و سوء تفاهم نشده اند، اغلب از اینکه نمی توانند احساسات خود را بیان کنند: احساس ناامیدی، استرس و اضطراب می کنند.

داشتن چندین پروژه به طور همزمان، کنجکاوی در مورد بسیاری از چیزها، داشتن مهارت های متعدد می تواند آن را به سرعت پراکنده کند. چند پتانسیل دارای چیزی است که به آن تفکر درختی می گویند، ایده ها به سرعت می آیند و می توانند چندگانه باشند، یک قطعه اطلاعات منجر به اطلاعات دیگری می شود که به اطلاعات دیگر منجر می شود و غیره. این می تواند منجر به رفتاری شود که گاهی اوقات می تواند به عنوان نامناسب تعبیر شود.

به همین ترتیب، اگر آسیب شناسی توسط متخصص صورت نگیرد، می توان آن را به روشی اشتباه تفسیر و تشخیص داد. یک فرد چند پتانسیل که از نظر اجتماعی و شغلی احساس جدایی می کند، با توجه به خلق و خو و مشکلات به راحتی می تواند به عنوان یک آسیب شناسی روانپزشکی (اختلال رفتاری، تحریف عقاید، توهم و غیره) تعبیر شود. فرد ممکن است به سرعت صبر خود را از دست بدهد و به دلیل عدم اعتماد به طرف مقابل، نگرش دفاعی داشته باشد که این را اشتباها به عنوان پرخاشگری تعبیر می کند. با این حال در سیستم روانپزشکی، مهمتر از همه مسئله تشخیص است.

بنابراین مهم است که قبل از تشخیص بیماری مرزی، اسکیزوفرنی یا هر بیماری روانپزشکی دیگری، درک و شناسایی شود که در فرد چه می گذرد تا تشخیص اشتباه صورت نگیرد. برای این کار میتوانید از خدمات مشاوره تلفنی روانشناسی ما استفاده کنید.

تاثیر چند پتانسیلی بر روابط زوجین

یک زوج مقدس، خیرخواه و فارغ از هر گونه وابستگی، در درجه اول دو نفر هستند که به تنهایی با تجربه زندگی فردی خود، می خواهند با هم سهیم شوند، از یکدیگر در پروژه های فردی خود حمایت کنند و با هم پروژه های مشترک بسازند.

قرار گرفتن در یک رابطه با افراد چند پتانسیل می تواند بسیار راحت باشد اما گاهی اوقات می تواند باعث شود که طرف مقابل در پیدا کردن جایگاه خود با مشکل مواجه شود. این مهم است که شریک زندگی یک فرد چندپتانسیلی، جایگاه خود را در رابطه درک کند، یعنی خود واقعی باقی بماند و از شریک زندگی خود در پروژه های شخصی خود حمایت کند. همچنین فرد چندپتانسیلی در عین حال پروژه ها و جاه طلبی های خود را داشته باشد و درک کند که شریک زندگی او می تواند کمک بزرگی به او باشد. او همچنین می تواند با گوش دادن و بازگرداندن شریک به چیزی که واقعاً دوست دارد به شریک زندگی خود کمک کند و پروژه های شخصی خود را بهتر جهت دهی و تعریف کند.

مطالعه بیشتر: خانه چند پتانسیلی ها https://iranmplite.com

error: شما قادر به کپی مطالب این سایت نیستید
پیمایش به بالا